07
مرداد
author thumbnail parismin@ad

[email protected]

2 هفته قبل

0

5 دقیقه خواندن

2,531

انواع کمد دیواری پذیرایی

در واقع کمد‌های دیواری مکانی برای ذخیره‌سازی لوازم غیرقابل دیدن هستند. خانه‌ای که کمد دیواری دارد مورد پسند بانوان بوده و سالیان طولانی است که همراه ما در خانه‌هایمان هستند. کمد‌های دیواری از گذشته تاکنون در فاکتورهای مانند طراحی، رنگ، متریال ساخت و… تغییراتی چشم‌گیر و انکارناپذیر داشته‌اند. در ادامه در مورد کمد دیواری پذیرایی صحبت خواهیم کرد.

کمد دیواری پذیرایی و اتاق خواب یکی از عناصر ضروری در خانه است.

کمد دیواری پذیرایی

نسل جدیدی از کمد‌ها کمدهای دیواری است که با توجه به کوچک شدن خانه‌ها و کمبود فضا برای نگهداری برخی از وسایل طراحی شده است و دیگر مانند گذشته کمدها مربوط به اتاق خواب نمی‌شود. کمد دیواری پذیرایی تا حدود زیادی مشکل کمبود‌ جا را حل کرده است کمدها در هر مکانی که به کار گرفته شود یک عنصر نظم‌دهنده به‌حساب می‌آیند. در واقع بهترین راهکار برای پوشش دادن فضای بلا استفاده اتاق پذیرایی ساختن کمد است و همان مکان بلا استفاده به یک نقطه کاربردی در خانه تبدیل می‌شود.

کمد دیواری پذیرایی تا حدود زیادی مشکل کمبود‌ جا را حل کرده است.

ویژگی بارز کمد دیواری پذیرایی

در این بخش به بررسی ویژگی‌های این مدل کمد می‌پردازیم:

  • یکی از ویژگی‌های بارز کمد‌های دیواری پذیرایی این است که فضای اشغال نمی‌کنند و درون دیوار قرار می‌گیرند. البته مدل‌های هم هستند که از دیوار مقداری بیرون زدگی دارند.
  • کمد‌های دیواری پذیرایی لوازم یا هر وسیله‌ای که جنبه تزئینی ندارد و بهتر است جلوی دید نباشد را در خود جای می‌دهند.
  • نگهداری کرد به طور کلی هر چیزی که در خانه شما جایگاه مشخصی ندارد در کمد اتاق پذیرایی امکان‌پذیر است.
  • کمد‌های پذیرایی علاوه بر ویژگی نظم‌دهندگی تاثیر زیادی در دکوراسیون داخلی منزل دارند.
  • طراحی داخلی کمد دیواری طبق سلیقه کارفرما قابل اجرا است.
  • تنوع رنگ و مدل کمد اتاق پذیرایی طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود.
  • این نوع کمد در یک یا چندین دیوار از اتاق‌‌نشیمن از کف تا سقف قابل ساختن است.

کمد‌های پذیرایی علاوه بر ویژگی نظم‌دهندگی تاثیر زیادی در دکوراسیون داخلی دارند.

متریال ساخت کمد‌های اتاق پذیرایی

در انتخاب کمدهای دیواری‌اتاق پذیرایی کیفیت اهمیت زیادی دارد این وسیله بسیار کاربردی است و مدام با آن سروکار دارید. با وجود متریال‌های مختلف ارزان و گران‌قیمت طبق بودجه و سلیقه کارفرما انواع کمد‌های دیواری پذیرایی قابل تولید است. البته باید به این نکته توجه داشت نه تنها کمد هر نوع وسیله‌ای که از قیمت بالاتری برخوردار است کیفیت آن وسیله هم فرق می‌کند و قاعدتا بهتر است. انواع متریال ساخت کمد اتاق پذیرایی شامل: چوب، ام ‌دی ‌اف، هایگلاس، ملامینه، ممبران و… است که به ویژگی برخی از این متریال‌ها در ادامه می‌پردازیم.

متریال ساخت کمد دیواری پذیرایی چوب، ام ‌دی ‌اف، هایگلاس، ملامینه، ممبران است.

. کمد پذیرایی چوب

چوب یک متریال گران‌قیمت اما با کیفیت بوده و این متریال به علت اصالتی که دارد پرهزینه است. چوب طبیعی مقاوم در برابر رطوبت و ضربه است و کمد دیواری‌های ساخته شده با این متریال مناسب برای نگهداری هر نوع وسیله‌ای است.

چوب طبیعی مقاوم در برابر رطوبت و ضربه است.

. کمد پذیرایی ام‌ دی‌ اف

کمد ام ‌دی ‌اف به دلیل کیفیت عالی و قیمت مناسب رایج‌ترین و پرطرفدارترین متریال ساخت کمد پذیرایی است. این متریال ساخت در رنگ بندی محدودیتی ندارد و هر شخصی را از لحاظ طراحی و کیفیت راضی نگه می‌دارد.

کمد ام ‌دی ‌اف به دلیل کیفیت عالی پرطرفدارترین متریال ساخت کمد دیواری پذیرایی است.

. کمد اتاق پذیرایی ممبران

ممبران در سبک کلاسیک قرار می‌گیرد، روکش کمد دیواری پذیرایی ممبران به کمک فناوری و تکنولوژی بر روی ام ‌دی ‌اف وکیوم می‌شود. معمولا این کمد‌ها دارای طراحی و نقش‌و‌نگار هستند.

روکش کمد دیواری پذیرایی ممبران بر روی ام ‌دی ‌اف وکیوم می‌شود.

. کمد پذیرایی هایگلاس

کمد دیواری هایگلاس سطحی براق و صیقلی دارند و انعکاس دهنده خوبی برای نور محیط ابه شمار می‌روند. این مدل از کمد در سبک مدرن قرار می‌گیرد های گلاس هم نوعی روکش است که روی ام‌ دی ‌اف کشیده می‌شود.

های گلاس نوعی روکش است که روی ام‌ دی ‌اف کشیده می‌شود.

کمد دیواری مناسب اتاق پذیرایی

برای ساخت کمد دیواری پذیرایی علاوه بر اینکه به طرح، رنگ، سبک و دیگر موارد باید توجه کرد پایه و اساس این کمد باید اصولی ساخته شود. در نتیجه بهتر است دارای چهار چوب فلزی باشد زیرا فلز از استحکام و مقاومت بالای برخوردار است. اگر کمد شما بیشتر جنبه کاربردی دارد و وسایل سنگینی می‌خواهید در کمد دیواری پذیرایی قرار دهید بهترین‌ و اساسی‌ترین گزینه چهارچوب فلز است. وقتی وسایل را درون کمد قرار دهید تازه شما متوجه تفاوت و ارجحیت چهارچوب‌های فلزی می‌شوید. این چهارچوب‌ها زوار دارند و طبقات کمد پذیرایی درون این زوارها قرار می‌گیرند.

چهارچوب‌ها زوار دارند و طبقات کمد دیواری پذیرایی درون این زوارها قرار می‌گیرند.

انواع کمد دیواری پذیرایی

در این بخش به معرفی انواع کمد دیواری پذیرایی می‌پردازیم:

کمد‌های پذیرایی چند منظوره

همان طور که می‌دانید کمدهای دیواری از زمانی وارد خانه‌های ما شده‌اند که متراژ خانه‌های ما کوچک شده است. طراحی کمدهای دیواری پذیرایی به صورتی است که می‌توانید به عنوان میز تلویزیون، تخت، محل آویزان کردن لباس یا بر اساس نیاز خود و هر مدلی که می‌خواهید بسازید. با توجه به پیشرفت تکنولوژی محدودیتی در طراحی و ساخت کمد‌های چند منظوره وجود ندارد. کمد دیواری پذیرایی چندمنظوره طراحی خلاقانه و هوشمندانه‌ای است در خانه‌های کوچک.

کمد دیواری پذیرایی چندمنظوره طراحی خلاقانه و هوشمندانه‌ای در خانه‌های کوچک است.

کمد دیواری آینه‌دار

کمدهای دیواری پذیرایی آینه‌دار چند ویژگی منحصر به‌فرد دارد. این کمدها اگر در موقعیت مکانی درست قرار گیرند فضا را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان می‌دهند. کمد دیواری پذیرایی آینه‌دار بهتر است روبه‌روی در اتاق خواب قرار نگیرد، زیرا انعکاس لوازم و بهم ریختگی اتاق خواب در آینه‌های کمد دیواری پذیرای قابل دیدن است. کمد‌های دیواری پذیرایی آینه‌دار نقش به‌سزایی در افزایش نور دارند. زیرا آینه‌ها انعکاس دهنده نور هستند در ضمن به جای اینکه یک قاب آینه خالی به دیوار نصب کنیم گزینه مناسب‌تر این است که کمد دیواری پذیرای خود را آینه‌دار کنیم.

کمد‌های دیواری پذیرایی آینه‌دار نقش به‌سزایی در افزایش نور دارند.

چیدمان داخلی کمد پذیرایی

چیدمان کمد از آن دسته فاکتورهای است که کاملا سلیقه کارفرما در آن نقش دارد و سازنده باید طبق خواسته کارفرما کمد دیواری پذیرایی را بسازد. نکته اصلی در چیدمان کمد این است که چه وسیله‌‌ای درون کمد قرار می‌گیرد و کاربرد کمد پذیرایی چیست. به عنوان مثال شاید در یک منزل‌ آشپزخانه آن به اندازه کافی کابینت نداشته باشد پس اتاق پذیرایی به صورتی باید طراحی شود که مکانی برای نگهداری لوازم آشپزخانه باشد و چیدمان داخلی کمد بهتر است طبقه‌ای و قفسه طراحی شود.

نکته اصلی در چیدمان کمد این است که چه وسیله‌‌ای درون کمد قرار می‌گیرد.

قیمت کمد پذیرایی

کمد‌ دیواری در هر بخشی که مورد استفاده قرار گیرد با توجه به هزینه‌ بردار بودن و اینکه کمد دیواری از آن  دست لوازمی است که به راحتی قابل تغییر نیست باید در ساخت آن دقت شود. سعی کنید هزینه بیشتری پرداخت کنید ولی اصولی و با متریال با کیفت ساخته کمد مد نظر خود را بسازید. قیمت کمد پذیرایی بستگی به ابعاد کمد، مدل، متریال ساخت و دیگر فاکتورها دارد. سازنده کمد بعد از دریافت اطلاعات قیمت نهایی را به شما اعلام می‌کند.

ساخت و خرید کمد دیواری پذیرایی

در این مقاله شما با انواع، ویژگی، متریال ساخت و دیگر جزئیات مربوط به کمد دیواری پذیرایی آشنا شدید. این کمد‌ها چون در معرض دید هستند باید برای انتخاب گزینه مناسب صبور باشید و علاوه بر سلیقه خود به توصیه‌های طراح داخلی منزل توجه لازم را داشته باشید تا هزینه‌ای که دارید پرداخت می‌کنید به بهترین و مناسب‌ترین کمد اتاق پذیرایی تبدیل شود. برای این کار می‌توانید به آیژک مراجعه کنید.

 46 total views