21
تیر
author thumbnail parismin@ad

parismin@ad

11 ماه قبل

0

5 دقیقه خواندن

23,214

مدل‌ها و انواع کمددیواری اتاق خواب

در سال‌های اخیر ساخت و مدل کمدهای دیواری دچار تغییرات زیادی شده است و مانند گذشته دیگر نیست که کمددیواری اتاق خواب مکانی برای نگهداری رختخواب‌ها فقط باشد. کمدهای قدیمی اغلب بزرگ و جادار بوده که با رنگ و طرح ساده در هر خانه‌ای وجود داشت. با پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن همه چیز طراحان داخلی منزل کمدهای دیواری اتاق خواب را کاربردی طراحی کرده‌اند. کمد دیواری اتاق خواب فضایی را ایجاد می‌کند که وسایل دور از دید باشد و اتاق دارای نظم شود. این کمدها چون توی دیوار کار می‌شود و فضایی از اتاق را اشغال نمی‌کند خیلی بهتر از کمدهای متحرک معمولی است.

کمد دیواری اتاق خواب فضایی ایجاد می‌کند که وسایل دور از دید باشند.

کمد دیواری اتاق خواب

کمد دیواری یک نظم دهنده بی‌نظیر است، بر خلاف سایر کمدها جای کمی را اشغال می‌کند. ولی لباس و وسایل زیادی را می‌تواند درون خود جاسازی کند. در طراحی و زیبایی اتاق کمک کننده است طراحی کمدهای دیواری امروزه متفاوت و بر اساس نیازهای هر خانه‌ای قابل تغییر است و دیگر نیاز نیست برای رختخواب، لباس‌ها، کیف، کفش چمدان و دیگر لوازم مورد نیازمان چندین کمد داشته باشیم .از طرفی با کوچک‌تر شدن منازل و نداشتن فضای کافی کمدهای چند منظوره مشکلات کمبود‌جا را برای ما برطرف کرده‌اند.

کمد دیواری اتاق خواب یک نظم دهنده بی‌نظیر است.

سبک کمد دیواری

انواع کمدهای دیواری برای اتاق خواب‌های که دارای فضای کمی هستند، لباس و وسایل زیادی دارند، گزینه مناسبی است. برای انتخاب این کمد باید دقت زیادی داشته باشید، زیرا به راحتی قابل تعویض نیست و مدت زمان طولانی باید در اتاق خواب آن را داشته باشید و نبود کمد هم باعث بهم ریختگی اتاق می‌شود. کمدها در سبک‌های‌ مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک طراحی می‌شود که هر کدام ویژگی خودش را دارد.

کمد دیواری های اتاق خواب در سبک‌های‌ مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک طراحی می‌شود.

متریال ساخت کمد دیواری

کمدهای دیواری به مانند کابینت در هر خانه‌ای وجود دارد یک دست بودن این کمدها با دیوار اتاق خواب یکی‌دیگر از ویژگی‌های مهم کمد دیواری است متریال ساخت کمد دیواری از چوب، یا ام‌دی‌اف است.

.کمد دیواری با چوب

از قدیمی‌ترین متریال ساخت کمد دیواری چوب است. برای ساخت این نوع کمد، معمولا از چوب‌های گردو، گیلاس و بلوط استفاده می‌شود. چوب طبیعی عمر طولانی دارد به سبب طبیعی بودن از لحاظ اقتصادی بصرفه نیست و برای ساخت کمد هزینه زیادی باید پرداخت شود.

از قدیمی‌ترین متریال ساخت کمد دیواری اتاق خواب چوب است.

.کمد دیواری اتاق خواب ام‌دی‌اف

رایج‌ترین متریال ساخت کمد دیواری ام‌دی‌اف است و رنگ‌بندی وسیعی دارد. با توجه به‌ قیمت مناسبی که ورقه‌های ام دی اف دارد بیشتر از این متریال برای ساخت کمد استفاده می‌شود. این متریال از کیفیتی خوب برخوردار است و بر روی ام‌دی‌اف خام انواع روکش‌های متفاوت نصب می‌شود (در واقع مغزی کار ام‌دی‌اف است).

رایج‌ترین متریال ساخت کمد دیواری ام‌دی‌اف است.

. انواع کمد دیواری مدرن

همانطور که می‌دانید سبک مدرن یعنی سادگی و شیک بودن، در سبک مدرن خبری از تجملات نیست کمدهای دیواری سبک مدرن دارای ظاهری ساده هستند و از طرح و برش‌های خاصی استفاده نمی‌شود. به گونه‌ای که هرچه طراحی و رنگ کمد ساده‌تر باشد به سبک‌ مدرن نزدیک‌تر است. معمولا کمد دیواری‌های مدرن تک رنگ براق و ساده هستند.

معمولا کمد دیواری‌های مدرن تک رنگ براق و ساده هستند.

.کمد دیواری به سبک کلاسیک

کمد کلاسیک دارای طرح‌های پرکاری است و دقیقا نقطه مقابل سبک مدرن است و برای اتاق خواب‌های بزرگ مناسب است. زیرا پرکار بودن این سبک باعث کوچک نشان دادن اتاق می‌شود و فضا را شلوغ ‌تر می‌کند.

کمد کلاسیک دارای طرح‌های پرکاری است.

.کمد دیواری اتاق خواب نئوکلاسیک

کمد دیواری در سبک‌های مختلف طراحی می‌شود که سبک نئوکلاسیک ترکیبی از مدرن و کلاسیک است. در طراحی این سبک سادگی، تقارن و طرح‌های بر روی درب کمد وجود دارد و تعادلی بین سبک مدرن و کلاسیک در سبک نئوکلاسیک نمایان است .

سبک نئوکلاسیک در کمد دیواری ترکیبی از مدرن و کلاسیک است.

.انواع کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی به دلیل فضای کمی که اشغال می‌کند پرفروش‌ترین نمونه کمد دیواری است. برای همه اتاق‌های کوچک و بزرگ مناسب است تفاوت کمد ریلی با لولایی در باز شدن درب آن است. کمدهای ریلی در راستای ریل درب آن‌ها باز می‌شود و این نوع کمد به نام کمدهای ریلی شناخته می‌شود. این مدل کمد برای سبک‌های مدرن مناسب است، متریال ساخت این کمد می‌تواند از چوب، ام‌دی‌اف، نئوپان و… باشد (ام‌دی‌اف بهترین متریال برای ساخت انواع کمدها است). هر چه درب کمد ریلی سبک‌تر باشد بهتر باز و بسته می‌شود و از لحاظ قیمت و کیفیت کارفرما را راضی نگه می‌دارد.

پرفروش‌ترین نمونه کمد دیواری اتاق خواب، کمد دیواری ریلی است.

. انواع کمد دیواری لولایی

کمدهای دیواری مانند دیگر وسایل انواع گوناگونی دارد که باز و بسته شدن هر کدام فرق دارد و باید متراژ و فضای مناسب برای باز شدن درب‌ها در نظر گرفت. کمدهای لولایی از قدیمی‌ترین مدل‌های کمد دیواری بوده و همچنان این مدل ساخته می‌شود. بزرگ‌ترین مزیت کمد لولایی با باز شدن درب کمد،این است که قابلیت استفاده یکجا از فضای داخلی را به ما می‌دهد. این مدل بیشتر برای اتاق خواب‌های بزرگ مناسب است زیرا باید جایی برای باز و بسته شدن درب‌ها وجود داشته باشد.

کمدهای لولایی از قدیمی‌ترین مدل‌های کمد دیواری اتاق خواب است.

. انواع کمد دیواری ترکیبی

طراحان داخلی منزل همیشه به دنبال تغییرات کاربردی هستند. یکی‌ دیگر از کمدهای اتاق خواب کمد ترکیبی است که از درب‌های لولایی و ریلی در این کمد استفاده می‌شود. این مدل کمد مخصوص اتاق‌های بزرگ و عمیق است.

در کمد دیواری ترکیبی از درب‌های لولایی و ریلی استفاده می‌شود.

. کمددیواری اتاق خواب بدون درب

کمد دیواری بدون درب نسل جدیدی از کمدها است همان طور که از نامش پیداست بدون درب ساخته می‌شود. و در رنگ‌های تیره بیشتر طرفدار دارد، همچنین اکسسوری‌ها زیبایی این کمد را بیشتر می‌کند.

کمد دیواری بدون درب نسل جدیدی از کمدها است.

. کمددیواری اتاق خواب آینه‌‌دار

کمد دیواری آینه‌دار بر روی متریال چوب و ام‌دی‌اف قابل اجرا است و می‌توانید به صورت عمودی یا افقی هر طور که سلیقه‌تان است از ترکیب آینه بر روی متریال اصلی استفاده کنید. این نوع کمد دیواری برای اتاق‌های کوچک مناسب است و فضای اتاق را بزرگ‌تر و پرنورتر نشان می‌دهد. این کمد طرح‌های ویژه‌ای دارد به طور مثال بخشی از درب کمد یا به طور قدی کل درب آینه‌کار شود .اگر کل درب آینه کار شود انعکاس نور در اتاق خواب را به همراه دارد.

کمد دیواری آینه‌دار بر روی متریال چوب و ام‌دی‌اف قابل اجرا است.

. کمددیواری اتاق خواب شیشه‌ای

در این مدل کمد از درب‌های تمام شیشه استفاده می‌شود و به صورت سفارشی طبق سلیقه کارفرما ساخته می‌شود. شیشه به کار رفته شده ضد خش است و مقاومت بالای در برابر ضربه دارد. یکی از ویژگی‌های این کمد نمایان بودن داخل کمد است. البته این قابلیت وجود دارد که از شیشه‌های مات استفاده شود، این مدل کمد دیواری فضای داخل اتاق را روشن‌تر می‌کند.

در کمد دیواری شیشه ای از درب‌های تمام شیشه استفاده می‌شود.

طراحی کمدهای دیواری اتاق خواب

نمای ظاهری کمدهای دیواری امروزی حائزه اهمیت است، انتخاب طرح و مدل کمد دیواری دغدغه بسیاری از افراد است. در حال حاضر همه خواستار طراحی‌های خاص و منحصر بفرد هستند و به دکوراسیون منزل اهمیت می‌دهند. طرح‌های که تا سال‌ها ماندگار باشد و قدیمی نشود با سلیقه و روحیه همه افراد خانواده سازگار است. کلا کمد دیواری با سایر وسایل باید هارمونی داشته باشد. طراحان ایده‌های جديد و کاربردی برای این عنصر پرکاربرد و ضروری در منزل را متناسب با نیاز و فضای خانه ارائه می‌دهند.

 

نکاتی که باید قبل ساخت انواع کمددیواری اتاق خواب رعایت شود

قبل از اقدام به ساخت اتاق خواب به نکات زیر توجه کنید:

  • اولین نکته که برای ساخت کمد دیواری باید به آن توجه داشت متراژ فضای موجود است.
  • نور اتاق هم باید در نظر گرفته شود مخصوصا برای انتخاب رنگ کمد دیواری حائز اهمیت است.
  • وسایل و لوازمی که قرار است در کمد قرار داده شود و مشخص کردن نیازی که از کمد داریم.
  • به غیر از اینکه به دکوراسیون اتاق خواب باید توجه کنید باید طراحی و دکوراسیون کل خانه را در نظر بگیرید.
  • توجه به عمق کمد، اگر عمق کمد خیلی زیاد باشد دسترسی به وسایل انتهای کمد دشوار می‌شود.
  • کمد برای چه اتاقی طراحی می‌شود کودک یا بزرگسال.

برای ساخت کمد دیواری اتاق خواب باید به متراژ فضای موجود توجه داشت.

ساخت کمد دیواری در آیژک

‌کمدهای دیواری یک نیاز ضروری برای هر خانه‌ای است و کمد دیواری‌ ای مناسب است که تمام نیازهای شما را برطرف کند. کمد دیواری اتاق خواب مناسب باید در ابعاد و اندازه‌ مناسب ساخته شود. نه کوچک باشد که نتوانید وسایل را درون آن جا دهید و نه بزرگ که متراژ زیادی از فضای اتاق را  اشغال کند. کمددیواری اتاق خواب باید با دیگر لوازم هماهنگی داشته باشد. برای اینکه یک چنین کمدی بی‌نقص داشته باشیم لازم است از طراحان داخلی با تجربه کمک بگيريم. ما به شما آیژک را پیشنهاد می‌کنیم.

نمونه پروژه های کمد دیواری:

مشاهده همه پروژه ها

 2,605 total views