کتابخانه

به دلیل جذابیت همیشگی، قفسه‌های کتابخانه چوبی یک انتخاب محبوب برای نظم بخشیدن به دفاتر،  و اتاق های کار هستند تا کارایی و بهره‌وری بیشتری داشته باشند. شکی نیست که قفسه‌های کتابخانه به هر خانه یا محل کار زیبایی می بخشند. قفسه های چوبی کتابخانه نه تنها چشم نواز و ایجاد کننده حس گرما و اطمینان، بلکه عملکرد مهمی نیز دارند. اسناد مهم را می توان در قفسه ها و کشوهای مختلف کتابخانه نگهداری کرد. همچنین که می توانید  از یادگاری‌ها، مجموعه‌های شخصی، کتاب‌ها، جوایز و موارد دیگر برای تزیین فضاهای بین کتاب ها در کتابخانه استفاده کنید.

انواع کتابخانه

این کتابخانه ها به صورت مستقیم بر روی دیوار نصب می شوند . بعد از اندازه گیری ابعاد دیوار طبقات و طرح اصلی با چوب پیاده شده و سپس روی دیوار اتاق یا پذیرایی نصب می گردد

کتابخانه های قابل حمل معمولا در ابعاد کوچک تر گوشه اتاق خواب یا نشمین استفاده می شوند. ظرفیت آنها بسیار کمتر از کتابخانه دیواری است و قابلیت جا به جایی دارند.

اگر میزان کتابهای شما زیاد نیست و یا فضای کافی در اتاق یا نشمین ندارید می توانید از شلف های دیواری و تزئینی برای قرار دادن کتاب ها استفاده کنید.

نکات مهم در خرید کتابخانه

اگر قصد شما از نصب کتابخانه ، یک کتابخانه دیواری بزرگ در اتاق خواب و یا نشیمن است قطعا باید بعد از اندازه گیری فضا و در نظر گرفتن بودجه آن را به تیم ها متخصص برای ساخت ارجاع دهید. استفاده از MDF  در برابر چوب باعث هزینه کمتری خواهد شد. تیم طراحی دکوراسیون آیژک بعد از بازدید از محل شما و بنا بر بودجه وسطح نیاز شما بهترین و زیباترین  کتابخانه را برای شما طراحی و اجرا خواهد کرد. اما اگر از کتابخانه به منظور یک المان تزئینی در گوشه نشمین یا پذیرایی قد استفاده دارید  خرید یک کتابخانه آماده برای شما به صرفه تر خواهد بود. ترکیبی چوب با فلز وشیشه ، نصب در و دکوری بر روی کتابخانه به آنها ظاهری مدرن تر بخشیده است و دست شما را برای انتخاب باز  کرده است. در فروشگاه آیزک میتوانید کتابخانه های آماده ما را نیز خریداری کنید.

برای سفارش کتابخانه و مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید!

عوامل موثر در قیمت کتابخانه

از کتابخانه دیواری  می توان در فضاهای  مختلف منزل ودفتر کار  نظیر اتاق نشیمن و اتاق خواب و اتاق کار و اتاق مطالعه استفاده کرد. مانند گذشته که قراردادن کتابخانه محدود به اتاق کار یا مطالعه بود امروز  هیچ محدودیتی برای وجود  کتابخانه در بخش های مختلف منزل وجود ندارد، همچنان که انواع طرح های  کتابخانه فانتزی  برای دکوراسیون های مدرن انتخاب مناسب و ایده آلی  به شمار می آید. مدل های مختلف کتابخانه فانتزی که به صورت اشکالی نظیر درخت و دایره است  می تواند برای فضای اتاق کودک و نوجوان بسیار جذاب و خواستنی باشد.
برای انتخاب رنگ کتابخانه معمولا به هارمونی آن با رنگ  سایر وسایل موجود در دکوراسیون داخلی منزل شما توجه می شود تا همخوانی مناسبی  در دکوراسیون منزل  ایجاد کند چرا که  هماهنگی رنگ ها و طرح های کتابخانه  باعث ایجاد نظم و حس آرامش در منزل می شود.
عواملی که در قیمت هر نوع کتابخانه ای موثر است شامل:

  • متریال مورد استفاده 
  • ابعاد
  • یراق آلات مصرف شده مثل بست و لولا
قیمت انواع کتابخانه

بلاگ آیژک