12
آبان
author thumbnail parismin@ad

[email protected]

3 ماه قبل

0

6 دقیقه خواندن

12,816

انواع شلف آشپرخانه

دیوارها در هر مکانی که قرار بگیرند عنصر خوبی برای اجرا کردن طرح‌های خلاقانه هستند. شلف‌ آشپزخانه متدوال‌‌ترین متریال قابل نصب بر روی دیوارهای آشپزخانه است که در گذشته با نام طاقچه شناخته می‌شدند. امروزه مدل‌های متنوع‌تری از این عنصر تولید می‌شود. شلف‌ها در هر مکانی که قرار بگیرند زیبایی را به همراه دارند و البته به آن محیط نظم می‌دهند. برای اینکه زیبایی شلف دو برابر شود باید با سایر لوازم مکان هماهنگی لازم را داشته باشد.

شلف‌ آشپزخانه متدوال‌‌ترین متریال قابل نصب بر روی دیوارهای آشپزخانه است که، در گذشته با نام طاقچه شناخته می‌شدند.

شلف آشپزخانه

آشپزخانه محیطی است که همه‌ی اعضای خانه در این مکان در حال رفت‌ آمد هستند پس نظم خاصی باید در آن برقرار باشد تا شلوغی و کلافگی در منزل باعث ایجاد تنش و پرخاشگری بین اعضا خانواده نشود. شلف‌ها در زیبایی آشپزخانه بسیار کمک کننده هستند. این عنصر را می‌توانید در کنج آشپزخانه نصب کنید یا در برخی مواقع افراد بخشی از کابینت آشپزخانه را حذف میکنند و به جای آن از شلف قرار میدهند. شلف آشپرخانه موجب می‌شود شما بتوانید خیلی راحت وسایل مورد نیاز خود را بردارید. به دلیل اینکه لوازمی که روی شلف آشپزخانه قرار میگیرند کامل در معرض دید هستند باعث می‌شوند که همیشه لوازم از چیدمان اصولی و منظمی برخوردار باشند.

شلف‌ها در زیبای آشپزخانه بسیار کمک کننده هستند.

‌دلایل انتخاب شلف در آشپزخانه

همه ما به خوبی می‌دانیم  که کابینت‌ها نقش اصلی را درآشپزخانه ایفا می‌کنند. اما به برخی از دلایل افراد ترجیح می‌دهند از متریال جدید‌تری به نام شلف استفاده کند که در ادامه مطلب به برخی از این دلایل اشاره میکنیم :

 • در مواردی که شرایط فضا و دیوار به گونه‌ای است که نمی‌شود کابینت طراحی کرد پس بهترین انتخاب شلف‌ها هستند.
 • برای اینکه کابینت طراحی و به مرحله آماده سازی برسد چوب، ام‌دی‌اف، یراق‌آلات، و… نیاز است تا سازنده بتواند آن را بسازد. برای این عنصر باید هزینه نسبتا زیادی را صرف کرد. شلف‌ها کارآیی کابینت‌ها را دارند، اما در شکل ظاهری آن‌ها تفاوت‌های نیز وجود دارد. این مدل از لحاظ قیمتی (به دلیل اینکه درب، چهارچوب داخلی، یراق‌آلات و خیلی از موردهای کابینت در آن‌ها حذف شده است) ارزان‌ و بصرفه تر هستند. شلف‌ها نیاز شما را برای نگهداری لوازم از بین می‌برند‌ و می‌توانید با هزینه خیلی کم شلف‌های دیواری را داشته باشید.
 • در هر خانه‌ای ظروف خاص و گران‌ قیمت وجود دارد که خانم خانه علاقمند است این ظروف را در معرض دید قرار بدهد. کابینت‌ها به دلیل اینکه درب دارند برای این ظروف کارآیی ندارند. بهترین گزینه برای این خانه‌ها شلف‌ آشپزخانه است، که با قرار دادن ظروف بر روی این شلف ها تا هر زمانی که در آشپزخانه باشید و یا اگر اتاق نشیمن به آشپزخانه شما دید داشته با زیبایی هر چه تمام‌تر در معرض دید شما و مهمانان قرار می‌گیرند.

در هر خانه‌ای ظروف خاص و گران‌ قیمت وجود دارد که خانم خانه علاقمند است این ظروف را در معرض دید قرار بدهد. کابینت‌ها به دلیل اینکه درب دارند برای این ظروف کارآیی ندارند. بهترین گزینه برای این خانه‌ها شلف‌ آشپزخانه است.

شلف آشپزخانه چگونه نصب می‌شود

با اندازه‌گیری دقیق و مشخص شدن مکان نصب، توسط دریل دیوار سوراخ می‌شود و با رول‌پلاک و پیچ شلف فیکس می‌شود. این مراحل به صورتی انجام می‌گیرد که هیچ اتصالی مشخص نمی‌شود. شلف‌های آشپزخانه قابلیت این را دارند که تا چند کیلو وزن را تحمل‌کنند‌ البته این موضوع بستگی به جنس، کیفیت و ابعاد آن دارد. این متریال مانند قفسه‌ای دیواری نیست که با بست فیکس شوند‌. نکته با اهمیت و جذاب شلف‌ها این است که هر زمان که قصد تغییر دکور داشته باشید به راحتی قابل باز کردن و جابه‌جا کردن هستند .

با اندازه‌گیری دقیق و مشخص شدن مکان نصب، توسط دریل دیوار سوراخ می‌شود و با رول‌پلاک و پیچ شلف فیکس می‌شود.

انواع شلف آشپزخانه

امروزه هر چیزی که برای دکوراسیون منزل نیاز داشته باشید در انواع مختلف در بازار موجود است و مانند گذشته مجبور نیستید یک متریال و یا یک مدل را در منزل مورد استفاده قرار بدهید. طراحان داخلی منزل بهترینهارا برای تمام فضاهای که بشود کوچک‌ترین بهره‌وری را از آن داشت با خلاقیت به همراه تکنولوژی خلق کرده‌اندحتی برای آشپزخانه ها. شلف‌ آشپزخانه مانند سایر لوازم خانه در انواع مختلف با جنس، مدل، طرح، رنگ متفاوت ساخته می‌شود و شما می‌توانید خاص‌ترینش را انتخاب کنید.

شلف‌ آشپزخانه مانند سایر لوازم خانه در انواع مختلف با جنس، مدل، طرح، رنگ متفاوت ساخته می‌شود و کارفرما می‌تواند خاص‌ترینش را انتخاب کند.

. شلف آشپزخانه چوبی

برای شلف‌ها پروفروش‌ترین متریال چوب است. جنس چوب همان طور که می‌دانید از کیفیت عالی برخوردار است و این متریال در هر قسمتی که ساخته شود به آن مکان جان می‌دهد مخصوصا اگر در آشپزخانه باشد. کابینت‌های مدل چوب از قیمت بالایی برخوردار هستند، زیرا برای ساخت آن ابعاد زیادی چوب مصرف می‌شود. شلف‌ها به دلیل اینکه کابین داخلی و درب ندارند جنس چوبی آنها برای آشپزخانه بهترین گزینه است چراکه قیمت آن‌ها از حد معمولی بالاتر نمی‌‌رود. شلف‌های چوبی بر روحیه شما تاثیرات مثبت می‌گذارد‌ و گرمایی که در وجود چوب است به شما منتقل می‌شود‌.

برای شلف‌ها پروفروش‌ترین متریال چوب است.

. شلف آشپزخانه ام‌دی‌اف

این مدل شلف آشپزخانه تنوع زیادی در طرح و رنگ دارد. ام‌دی‌اف متریالی است که از قیمت مناسب‌تری برخوردار است.

مدل شلف آشپزخانه تنوع زیادی در طرح و رنگ دارد. ام‌دی‌اف متریالی است که از قیمت مناسب‌تری برخوردار است.

. شلف آشپزخانه فلزی

از لحاظ مقاومت بهترین‌ متریال‌ها هستند و لوازم سنگین را به خوبی می‌توانند نگه‌ دارند. از لحاظ زیبای این متریال برای آشپزخانه‌ جذاب و جالب نمی‌شود که بازهم بسته به سلیقه و درخواست شما قابل اجراست.

شلف آشپزخانه فلزی از لحاظ مقاومت بهترین‌ متریال‌ها هستند و لوازم سنگین را به خوبی می‌توانند نگه‌ دارند.

. شلف ترکیبی

قبل از اینکه شلف ترکیبی را انتخاب کنید حتما نمونه مدل‌های آن را ببینید در صورت هماهنگی با دکوراسیون آشپزخانه طرحی خلاقانه است.

قبل از اینکه شلف ترکیبی را انتخاب کنید حتما نمونه مدل‌های آن را ببینید در صورت هماهنگی با دکوراسیون آشپزخانه طرحی خلاقانه است.

نکاتی که قبل از ساخت و انتخاب شلف باید به آن‌ها توجه کنید

قبل از خرید و یا سفارش سلف آشپزخانه بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • سازنده باید هنگام انتخاب متریال این را بداند که چه میزان وزنی را قرار است این شلف‌ها تحمل کنند. همچنین باید بداند که در چه ابعادی باید ساخته شود تا بتواند بهتر کارفرما را راهنمایی کند و از بین تنوع جنس، مناسب‌ترین آن را انتخاب کند. سازنده شما به خوبی می‌داند به هر میزانی که طول شلف بیشتر شود از استحکام کم‌تری برخوردار است.
 • نکته دیگر ارتفاع نصب این متریال است، کاربر باید بتواند به راحت لوازمی که بر روی شلف قرار داده است را جابه‌جا کند و در این مورد دچار چالش نشود. باید شلف‌ها در ارتفاع استاندارد نصب شوند در غیر این‌صورت از لحاظ کارآیی و زیبایی از نقص برخوردار هستند.
 • در کنار کابینت زمینی که دارید می‌توانید از شلف دیواری هم استفاده کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که شلف‌ و کابینت با یکدیگر هماهنگ باشند. مثلا نمی‌شود کابینت فلز باشد، شلف انتخابی چوب این تناقض در زیبای آشپزخانه تاثیر گذار است.

سازنده باید هنگام انتخاب متریال این را بداند که چه میزان وزنی را قرار است این شلف‌ها تحمل کنند.

شلف‌ آشپزخانه را کجا باید نصب کرد

زیبایی یک متریال زمانی به چشم می آید که در قسمت مناسب نصب شده باشد، جای نامناسب ، بهم ریختگی و عدم تناسب دکوراسیون را به همراه دارد. اعضای خانواده با دیدن این محیط بهم ریخته حس منفی می‌گیرند و آشپزخانه برایشان مکانی غیر قابل تحمل می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید زیرا می‌خواهیم چند محل مناسب برای نصب شلف را به شما پیشنهاد دهم.

زمانی یک متریال زیبایی آن به چشم می‌آید که در قسمت مناسب نصب شده باشد، جای نامناسب بهم ریختگی و عدم تناسب دکوراسیون را به همراه دارد.

. اطراف پنجره

با قرار گیری شلف اطراف پنجره  از ورود نور از طریق پنجره جلوگیری نمی‌شود و نور به راحتی می‌تواند عبور کند. طراحی شلف در این قسمت آشپزخانه باعث می‌شود ظروفی که بر روی آن قرار گرفته است خودشان را بهتر نشان دهند و با برخورد نور بدرخشند.

طراحی شلف در این قسمت آشپزخانه باعث می‌شود ظروفی که بر روی آن قرار گرفته است خودش را بهتر نشان دهد و با برخورد نور بدرخشد.

. اطراف هود

طراحی قرارگیری هود به دو صورت در آشپزخانه انجام می‌شود این ابزار یا توکار و یا نمایان نصب می‌شود. برای آشپزخانه هایی که هود آنها نمایان است بهتر است شلفدر اطراف هود ساخته شود ، در این صورت هم زیبایی به ارمغان آورده است و هم شلف شما کاربردی‌تر می‌شود. می‌توانید ادویه‌ها و ابزارهای مهمی که در هنگام آشپزی احتیاج دارید را بر روی شلف‌ها بگذارید و دیگر احتیاج نیست داخل کابینت دنبال آن‌ها باشید.

شلف برای آشپزخانه‌های که هود آن نمایان است بهتر است در اطراف آن ساخته شود، در این صورت هم زیبایی به ارمغان آورده است و هم شلف شما کاربردی‌تر می‌شود.

. بالای سینک

در ۹۰ درصد طراحی‌های آشپزخانه بالای سینک از کابینت درب بستهاستفاده میشود شما می‌توانید از شلف‌ها استفاده کنید و راحتی کار خود را بیشتر کنید و مطمئن باشید به طرز باور نکردنی فضا بزرگ‌تر نشان داده می‌شود.

شما می‌توانید از شلف‌ها استفاده کنید و راحتی کار خود را بیشتر کنید و مطمئن باشید به طرز باور نکردنی فضا بزرگ‌تر نشان داده می‌شود.

. فضای ناقص

همه ما در محیط آشپزخانه منزل با این مشکل مواجه هستیم فضایی وجود دارد که کاملا پرتی است و نمی‌شود برای آن کابینت طراحی کرد. خلاقانه‌ترین ایده شلف‌ها هستند که می‌تواند این نواقص را بپوشانند و لوازم دکوراتیو را به نمایش بگذارند.

خلاقانه‌ترین ایده شلف‌ها هستند که می‌تواند این نواقص را بپوشانند و لوازم دکوراتیو را به نمایش بگذارند.

. زیرشیرواینی

برخی از آشپزخانه سقف کوچکی دارند که اگر کابینت نصب شود باعث عدم زیبایی می‌شوند. راه‌کار برای این آشپزخانه انتخاب شلف‌ها هستند که بسیار زیبا و کاربردی‌ در این آشپزخانه‌ها عمل می‌کنند. مهم نیست فضای شما چگونه است این مهم است که از افراد خبره راهنمایی بخواهید تا بهترین را خلق کنند.

برخی از آشپزخانه سقف کوچکی دارند که اگر کابینت نصب شود باعث عدم زیبایی می‌شوند. راه‌کار برای این آشپزخانه انتخاب شلف‌ها هستند.

نکات کاربردی شلف آشپزخانه

در این بخش برخی از نکات کاربردی را بیان خواهیم کرد:

 • این متریال‌ها چون ظریف هستند بهتر است از یک رنگ قوی برای آن‌ها استفاده شود تا بهتر دیده شوند.
 • ظروف سنگین را در کابینت‌های زمینی قرار دهید.لوازم ریز و ظریف آشپزخانه را بر روی شلف بگذارید تا بهتر دیده شوند.
 • برای نصب شلف بهتر است سازنده تقارن، تعادل را در نظر بگیرد.
 • در کنار ظروفی که بر روی شلف قرار داده‌اید از گلدان‌های طبیعی استفاده کنید بی‌نظیر می‌شود.
 • بهتر است بر روی شلف‌ها وسایل هماهنگ بگذارید مثلا بر روی یک شلف ادویه، ظروف غذاخوری، لوازم دکوری و… قرار دهید این چیدمان شکیل‌تر و اصولی‌ است.

بهتر است بر روی شلف‌ها وسایل هماهنگ بگذارید مثلا بر روی یک شلف ادویه، ظروف غذاخوری، لوازم دکوری و... قرار دهید.

سفارش انواع شلف آشپزخانه

شما برای اینکه منزلتان خاص و به مکانی جذاب‌تر تبدیل شود باید به دکوراسیون آن اهمیت بیشتری بدهید. آشپزخانه محیطی است که بیشترین تاثیر را در زیبایی خانه دارد. سازنده منتخب شما باید حرفه‌ای باشد تا برای شما محیطی رویایی بسازد. یکی از ابزارها که محیط شما را زیباتر می‌کند شلف آشپزخانه است. اگر به دنبال زیبایی و راحتی خانه خود هستید بهتر است با کارشناسان آیژک تماس گرفته و شلف آشپزخانه خود را سفارش دهید.

 2,017 total views