کابینت کلاسیک چیست؟

سبک کابینت آشپزخانه کلاسیک و معماری داخلی را می‌توان سبکی همیشه مد و بی زمان نامید. هر چند که در خیلی از محافل و شاید باور عام این سبک به نام سنتی هم شناخته می‌شود. بر عکس سبک مدرن، در حال و هوای دیزاین کلاسیک شما ظاهری ساختار یافته، غنی از لوازم جانبی لوکس و جزئیات زیاد خواهید داشت. با این حال در سال‌های جاری با تلفیق کمی از مدرنیته با این سبک از این ساختار و اصول در خانه‌های معمولی و نه اشرافی نیز بسیار استفاده می‌شود.

کابینت آشپزخانه کلاسیک سبکی از کابینت است که بر خلاف سبک مدرن اصلا ساده نیست. جزئیات زیادی از طراحی بر روی درب‌ها، منبت‌های مختلف و یراق آلات قدیمی‌تر و سنتی از ویژگی‌های این مدل کابینت است.

متریال های مختلف کابینت به سبک کلاسیک

از زمان‌های گذشته تا به الان معمولا کابینت آشپزخانه کلاسیک را با چوب می‌شناسند. استفاده از چوب‌های مرغوب در درب‌ها و بدنه با رنگ طبیعی که دارند ظاهری سنتی و اصیل به آشپزخانه شما می‌دهد. اما در سال‌های اخیر به دلیل بالا بودن قیمت چوب و حفظ محیط زیست، از روکش چوب بر روی ورق‌های mdf  و یا ممبران برای این سبک کابینت آشپزخانه استفاده می‌شود. منبت‌های استفاده شده در این مدل کابینت هم می‌توانن چوبی و دست ساز باشند و هم کارگاهی، و یا از متریال‌های نامرغوب‌تر استفاده شود. هنگام خرید کابینت کلاسیک با توجه به بودجه شما کارشناسان ما در آیژک بهترین متریال را به شما پیشنهاد می‌دهند تا در نهایت به آشپزخانه‌ای که رویای شماست برسید.

قیمت گذاری کابینت آشپزخانه کلاسیک

در ایران قیمت‌ها مدام در حال تغییر است با این حال عواملی هستند که مستقیما بر قیمت کابینت تاثیر می‌گذارند. این که شما در هنگام خرید کابینت کلاسیک چه متریالی را انتخاب می‌کنید عمده هزینه شما را شامل می‌شود. چوب، روکش چوب و یا ممبران قطعا هزینه‌های متفاوتی خواهند داشت. اینکه منبت‌ها مثل سر ستون ، تاج و پاخورها از چوب مرغوبی باشند و با دست حکاکی شده باشند یا کارگاهی باشند در قیمت نهایی تاثیرگذار خواهد بود. علاوه بر این موارد نوع و برند ابزار و براقی‌ هم که استفاده می‌کنید در کنار متراژ بر قیمت تمام شده کار شما نیز تاثیر می‌گذارد.

مزایای و معایب کابینت کلاسیک

همه ابزارها و وسایلی که استفاده می‌کنیم معایب و مزایایی دارند، این امر در مورد این نوع نیز صادق است. در ادامه به بررسی معایب و مزایای آن می‌پردازیم:

• مزایای کابینت آشپزخانه کلاسیک

 • از مزایای این کابینت موارد زیر را می‌توانید مشاهده کنید:

  • همیشه به روز و زیباهستند
  • داشتن فضای لاکچری
  • قابلیت انتخاب متریال‌های مختلف
  • تنوع در طرح و رنگ هنگام اجرا
نمونه کد کلاسیک برای بخش رنگ بندی کابینت کلاسیک

• معایب کابینت آشپزخانه کلاسیک

 • از معایب این کابینت موارد زیر را می‌توانید مشاهده کنید:

  • قیمت بالاتر نسبت به بقیه سبک‌های کابینت
  • عدم توانایی در نمایش لوازم مدرن برقی در آشپزخانه
  • سختی در تغییر و پیدا کردن رنگ مشابه کابینت

برای سفارش کابینت و مشاوره، با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید!

رنگ بندی کابینت کلاسیک

اگر بخواهیم در مورد رنگ‌بندی کابینت آشپزخانه کلاسیک صحبت کنیم به رنگ‌های متعددی رو‌به‌رو می‌شویم اما تنوع این مدل کابینت به اندازه کابیت مدرن نیست. در ادامه برخی از رنگ‌های محبوب این سبک را بررسی می‌کنیم.

رنگ چوب

کابینت‌های کلاسیک معمولا با طرح چوب شناخته شده‌اند. استفاده از چوب با طرح و رنگ‌های مختلف، روشن و یا تیره شاید شیک‌ترین گزینه برای رنگ این سبک باشد.

سفید ، کرم ، صدفی

برای اینکه آشپزخانه شما روشن‌تر و بزرگتر به چشم بیاید می‌توانید از رنگ‌های سفید و یا تناژ رنگ‌های کرم و صدفی استفاده کنید. یا می‌توانید در کنار رنگ سفید و یا شیری هنگام انتخاب رنگ بندی کلاسیک به رنگ متفاوت مثل قهوه‌ای تیره را برای جزیره انتخاب کنید.

عکس رنگ بندی کابینت کلاسیک

تفاوت کلاسیک و نئوکلاسیک

کابینت کلاسیک

امروزه سبک کلاسیک و نئوکلاسیک در دکوراسیون داخلی منزل مورد توجه قرار گرفته است و همین موضوع باعث شده است که دکوراسیون و سبک‌های کابینت همیشه در حال به‌روز شدن باشد، در گذشته اغلب کابینت‌ها را از جنس چوب یا فلز می‌ساختند اما امروز با متریال‌های جدید تولید می‌شود و می‌توانید بر اساس بودجه و سلیقه خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. سبک کابینت کلاسیک به گونه‌ای است که نمای اشرافی و سلطنتی به آشپزخانه شما می‌دهد. انواع کابینت کلاسیک معمولا بر اساس نوع درب و میزان چوب مصرفی به دو گروه چوبی و روکش‌دار (کابینت کلاسیک روکش چوب، کابینت کلاسیک ممبران، کابینت کلاسیک روکش رنگ، کابینت کلاسیک رومی) دسته‌بندی می‌شود.

کابینت نئوکلاسیک

کابینت مدرن و ‌کابینت کلاسیک دو سبک اساسی در کابینت آشپزخانه به شمار می‌رود که هر کدام طرفداران خاص خود را دارد. طراحان دکوراسیون منزل با تلفیق این دو سبک اساسی سبکی جدید را بوجود آورده‌‌اند که به آن سبک نئوکلاسیک گفته می‌شود. در این سبک خبری از شلوغی سبک کلاسیک و سادگی سبک مدرن نیست بلکه تا حدودی از ویژگی هر دو سبک بهره می‌گیرد. کابینت نئوکلاسیک به این معنی است که شما آشپزخانه‌ای با ویژگی‌های کاملا مدرن خواهید داشت اما ظاهر کابینت به سمت و سوی سبک کلاسیک می‌رود. این سبک از کابینت را در واقع در یک جمله این گونه می‌توان تعریف کرد، پوسته‌ی کابینت، کلاسیک بر روی امکانات مدرن کابینت نئوکلاسیک را بوجود می‌آورد.

کابینت آشپزخانه کلاسیک آیژک

کابینت آشپزخانه کلاسیک یکی از آن سبک‌های کابینت است که هنوز هم پر طرفدار است و افراد زیادی به از این سبک برای دکوراسیون داخلی و کابینت آشپزخانه خود استفاده می‌کنند. برای داشتن یک کابینت آشپزخانه کلاسیک با متریال و طراحی مناسب با فضای خانه خود، بهترین گزینه شرکت‌های فعال در این زمینه هستند، ما به شما شرکت تولید کننده کابینت آیژک را پیشنهاد می‌کنیم.

سوالات متداول

کابینت آشپزخانه کلاسیک سبکی از کابینت است که بر خلاف سبک مدرن اصلا ساده نیست. جزئیات زیادی از طراحی بر روی درب‌ها، منبت‌های مختلف و یراق آلات قدیمی‌تر و سنتی از ویژگی‌های این مدل کابینت است.

به چند دلیل باید از کابینت کلاسیک استفاده کنیم. زیرا همیشه بروز و زیبا هستند. به شما حق انتخاب متریال‌های مختلف را می‌دهد. در هنگام ساخت و اجرا از تنوع رنگ و طرح‌های زیادی است. و همچنین فضایی لاکچری و مدرن به آشپزخانه شما می‌دهد.

اگر بخواهیم در مورد رنگ‌بندی کابینت آشپزخانه کلاسیک صحبت کنیم به رنگ‌های متعددی رو‌به‌رو می‌شویم اما تنوع این مدل کابینت به اندازه کابیت مدرن نیست. استفاده از چوب با طرح و رنگ‌های مختلف، روشن و یا تیره شاید شیک‌ترین گزینه برای رنگ این سبک باشد. برای اینکه آشپزخانه شما روشن‌تر و بزرگ‌تر به چشم بیاید می‌توانید از رنگ‌های سفید و یا تناژ رنگ‌های کرم و صدفی استفاده کنید. یا می‌توانید در کنار رنگ سفید و یا شیری هنگام انتخاب رنگ‌بندی کلاسیک به رنگ متفاوت مثل قهوه‌ای تیره را برای جزیره انتخاب کنید.

شما می‌توانید طرح مورد نظر خود را بر روی درب‌های این نوع کابینت حکاکی کنید. ورق‌های کابینت کلاسیک در رنگ‌های متنوع در بازار تولید می‌شود. طول عمر بالایی دارد و در صورت نگهداری مناسب سالیان سال با همون شکل ظاهری سابق حفظ خواهد شد.

کلاسیک چوبی، روکش چوب، مبران و رومی.

بلاگ آیژک

نحوه چیدمان آشپزخانه کوچک
آشپزخانه
parismin@ad

نحوه چیدمان آشپزخانه کوچک

چیدمان آشپزخانه بخشی از لذت‌های زندگی است. اگر اصول این کار را بدانیم به راحتی می‌توانیم با وسایل ساده بهترین هارمونی و هماهنگی را برقرار

ادامه مطلب »
انواع منبت در آشپزخانه
آشپزخانه
parismin@ad

انواع منبت در آشپزخانه

منبت‌کاری یک هنر ایرانی است، این طرح‌های بسیار زیبا را در هر جا که بخواهید می‌توانید به کار ببرید و از تلفیق هنری که ایجاد

ادامه مطلب »