کابینت پلی اورتان

آشپزخانه محور اصلی خانه است و کابینت در زیبایی این قسمت از خانه بسیار موثر بوده که علاوه بر زیبای باعث نظم و هماهنگی، لوازم مربوط به آشپزخانه نیز می‌شود. کابینت پلی اورتان در نگاه اول توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند از این گذشته خانواده‌ها جهت پخت و پز و سرو غذا مدت زمان زیادی را در آشپزخانه سپری می‌کنند، به همین جهت کابینت از اهمیت  ویژه‌ای برخوردار است. در نتیجه نباید در انتخاب این محصول پرکاربرد سهل انگاری کرد و با دقت و حوصله بیشتری باید کابینتی را انتخاب کنید که هماهنگی با دکوراسیون منزل شما داشته باشد.

کابینت پلی اورتان چیست؟

کابینت تاریخچه‌ای طولانی در زندگی بشر دارد و دستخوش تغییرات زیادی شده است و بسیار به روز شده است تا زیباترین و بهترین کارآیی را برای آشپزخانه ما داشته باشد. کابینت‌ها امروزه بنا بر زندگی آپارتمانی به گونه‌ای طراحی شده است که از کوچک‌ترین نقطه به بهترین شکل ممکن می‌توان استفاده کرد. کابینت پلی‌اورتان یکی از به روزترین و جذاب‌ترین مدل کابینت آشپزخانه است.

متریال اصلی کابینت پلی‌اورتان چوب یا ام‌دی‌اف است که رنگ پلی‌اورتان روی سطح کار اجرا می‌شود و مانند یک لایه‌ی پوششی عمل می‌کند. خصوصیات این رنگ به گونه‌ای است که از کیفیت و عمر بالاتری نسبت به سایر رنگ‌های پوشش‌ دهنده برخوردار است. پلی اورتان قدرت چسبندگی مناسبی روی چوب و ام‌دی‌اف دارد و نسبت به نوع متریال اصلی، اجرای رنگ پلی‌اورتان متفاوت است. اجرای این رنگ ۶ مرحله دارد که شامل سمباده، بتونه، رنگ آستر، پرایمر، سمباده و در مرحله آخر رنگ اصلی روی درب‌‌ها زده می‌شود و هر چه لایه‌های رنگ بر روی این نوع کابینت‌ها بیشتر باشد از مقاومت بالاتری برخوردار است. پلی‌اورتان در سبک‌ نئوکلاسیک، که یکی از جدیدترین سبک‌های کابینت است اجرا می‌شود.

مزایای کابینت پلی اورتان

حال که با معایب این نوع کابینت آشنا شدید به سراغ مزایای آن می‌رویم:

 • این رنگ نسبت به سایر رنگ‌های مشابه زیباتر است.
 • تمیز کردن آسان از مزایای این رنگ بشمار می‌رود که با یک دستمال نم‌دار به راحتی سطح کار تمیز می‌شود.
 • رنگ بندی گسترده‌ای دارد و هر سلیقه‌ای را راضی می‌کند و می‌توانید طبق دیزاین و دکوراسیون خانه خود رنگ کابینت دلخواه‌تان را انتخاب کنید.
 • در برابر نور خورشید و اجسام تیز مقاوم است‌
عکس قسمت مزایا معایب کابینت مدرن

معایب کابینت پلی اورتان

هر وسیله کاربردی که ما استفاده می‌کنیم در کنار مزایا معایب هم دارد که در این بخش به معایب کابینت پلی اورتان می‌پردازیم:

 • قیمت بالای این نوع از رنگ را می‌توان یکی از معایب آن معرفی کرد.

برای سفارش کابینت و مشاوره، با

کارشناسان ما تماس حاصل نمایید!

ویژگی های کابینت آشپزخانه پلی اورتان

از ویژگی‌های پلی اورتان می‌توان به وارد زیر اشاره کرد:

 • پلی‌اورتان دارای تنوع رنگ بالای است و این امکان را به شما می‌دهد که بر اساس سلیقه و دیزاین منزلتان رنگ مد‌ نظر را انتخاب کنید.
 • یکی‌دیگر از دلایل محبوبیت رنگ‌های پلی‌اورتان این است که به صورت مات و براق قابل اجرا است.
 • کابینت پلی‌اورتان در برابر رطوبت مقاوم‌تر است.
 • رنگ پلی‌اورتان از ترکیب رزین و هاردنر تشکیل می‌شود که در مدت زمان کم و در درجه حرارت پایین خشک می‌شود و احتیاج به زمان طولانی ندارد.
 • کابینت پلی‌اورتان ظاهری زیبا و از نظر کیفیتی بسیار دوام و عمر طولانی دارد.
 • کابینت پلی‌اورتان اگر در معرض نور خورشید قرار گیرد تغییر رنگ نمی‌دهد و همچنین در مقابل مواد شیمیایی هم مقاوم است.
 • رنگ پلی‌اورتان بر خلاف سایر رنگ‌ها مشکل پوست پرتقالی شدن را ندارد.

رنگ کابینت پلی اورتان

رنگ‌های پلی‌اورتان از مقاوم‌ترین رنگ‌ها شناخته شده است. پلی‌اورتان در سه حالت رنگ براق، مات، نیمه براق قابل‌ اجرا است و هر سه مدل این رنگ پوشانندگی بالا و زیبای خاص خود را دارد. رنگ‌های اصلی در کارخانه تولید می‌شود و با ترکیب رنگ‌های اصلی رنگ مد نظر ایجاد می‌شود رنگ‌های که در کارخانه تولید می‌شود شامل:

 • مشکی
 • قرمز
 • آبی
 • نارنجی
 • سبز
 • زرد

سوالات متداول

متریال اصلی کابینت پلی‌اورتان چوب یا ام‌دی‌اف است که رنگ پلی‌اورتان روی سطح کار اجرا می‌شود و مانند یک لایه‌ی پوششی عمل می‌کند. خصوصیات این رنگ به گونه‌ای است که از کیفیت و عمر بالاتری نسبت به سایر رنگ‌های پوشش‌ دهنده برخوردار است. پلی اورتان قدرت چسبندگی مناسبی روی چوب و ام‌دی‌اف دارد و نسبت به نوع متریال اصلی، اجرای رنگ پلی‌اورتان متفاوت است.

این رنگ نسبت به سایر رنگ‌های مشابه زیباتر است. تمیز کردن آسان از مزایای این رنگ بشمار می‌رود که با یک دستمال نم‌دار به راحتی سطح کار تمیز می‌شود. رنگ بندی گسترده‌ای دارد و هر سلیقه‌ای را راضی می‌کند و می‌توانید طبق دیزاین و دکوراسیون خانه خود رنگ کابینت دلخواه‌تان را انتخاب کنید. در برابر نور خورشید و اجسام تیز مقاوم است‌.

پلی‌اورتان در سه حالت رنگ براق، مات، نیمه براق قابل‌ اجرا است. و هر سه مدل این رنگ پوشانندگی بالا و زیبایی خاص خود را دارد. رنگ‌های اصلی در کارخانه تولید می‌شود و به ترتیب زیر می‌باشد:

مشکی، قرمز، آبی، نارنجی، سبز و زرد.

بلاگ آیژک

آشپزخانه
parismin@ad

مثلث کار آشپزخانه

یکی از بخش‌های مهم در طراحی دکوراسیون داخلی و کابینت آشپزخانه مثلث کار آشپزخانه است. این که مثلث کار آشپزخانه با مثلث طلایی آشپزخانه چیست؟

ادامه مطلب »
جزیره کابینت هایگلاس
آشپزخانه
parismin@ad

جزیره کابینت هایگلاس

کابینت‌ آشپزخانه مانند جعبه یا قفسه‌های هستند که باعث نظم و زیبایی در آشپزخانه می‌شوند. وجود پیشرفت تکنولوژی کابینت‌ها تغییرات چشم‌گیری داشته‌اند و جزیره آشپزخانه

ادامه مطلب »