پارتیشن چوبی

پارتیشن چوبی چیست؟

برای کار موثر و ارائه عملکرد خوب در محل کار، توانایی تمرکز بسیار مهم است. با این حال، همیشه این کار آسان نیست، به خصوص زمانی که محل کار باز است و افراد بسیاری در یک فضای بزرگ به کار و فعالیت مشغول هستند. زمانی که فردی در محل کار در حال گفتگو با صدای بلند است و یا زمانی که برخی از همکاران درگیر یک فعالیت پر سر و صدا هستند ، تمرکز روی یک کار مهم دشوار خواهد شد. فضاهای کاری باز همچنین منجر می‌شود تا‌ حواس کارمندان با چیزهای کوچک پرت شود، مانند ایجاد مکالمه با افرادی که در اطراف آن‌ها نشسته‌اند. نتیجه این امر از دست دادن زمان و در نتیجه اتلاف ساعات کار و کاهش سرعت کسب و کار می‌شود. اینجاست که پارتیشن‌ها به کمک می‌آیند. پارتیشن‌های چوبی یا شیشه‌ای با فضا سازی در محیط کار عایق صدا هستند و حریم خصوصی را بیشتر می‌کنند. این امر منجر به تمرکز بیشتر در محیط کار و بالا رفتن راندمان کاری می‌شود.

انواع پارتیشن چوبی 1

پارتیشن چوبی

پارتیشن چوبی

پارتیشن چوبی 3

پارتیشن چوبی

پارتیشن چوبی 4

پارتیشن چوبی

پارتیشن چوبی

به پارتیشن‌های که در ساخت آن‌ها از متریال چوب (چوب مصنوعی مانند: ام دی اف، فیبر و.. یا طبیعی مانند: چوب راش، بلوط و…) استفاده شود،پارتیشن چوبی می‌گویند. در ساخت پارتیشن‎های چوبی امکان تلفیق دو یا چند متریال نیز وجود دارد و این که شکل و متریال مورد استفاده در ساخت این نوع پارتیشن از چه جنسی باشد بستگی به مکان و کارکردی که برای پارتیشن در نظر گرفته شده است دارد.

برای سفارش پارتیشن چوبی و مشاوره با

کارشناسان ما تماس حاصل نمایید!

ویژگی های پارتیشن چوبی

از آنجایی که پارتیشن‌های اداری از عناصر مهم در یک دفتر کار هستند، طراحی پارتیشن‌ها باید بسیار با دقت انتخاب شوند تا بتوان بیشترین بهره را از آن‌ها برد. طرح‌ و جنس پارتیشن باید سبک مناسبی داشته باشند تا بتواند به خوبی با محیط کاری هماهنگ شود.

پارتیشن‌های اداری چوبی ظاهر سنتی‌تری را به محل کار شما می‌دهند و در عین حال محیط را شیک و مناسب برای کار می‌کند. پارتیشن چوبی متداول‌ترین و مورد علاقه‌ترین گزینه در میان انواع پارتیشن‌های اداری هستند زیرا به راحتی با دفتر کار ترکیب شده و حس طبیعی را به کارمندان منتقل می‌کند. طرح‌های دیوار پارتیشن چوبی در انواع پوشش‌های مختلف مانند چوب جامد یا روکش در دسترس هستند.

مزایا

اگر انتخاب شما برای تغییر فضای کاری پارتیشن های چوبی است پس بد نیست مزایای آن را بدانید: 

 • مقاوم در برابر ضربه 
 • به راحتی شکل پذیر است و می‌توان انواع شکل‌ها و مدل‌های مختلف را با آن ساخت.
 • عدم وجود خطر برق گرفتی
 • تنوع در طرح و رنگ
 • نظافت آسان
 • امکان تلفیق با متریال‌های دیگر مانند شیشه و آلومینیوم و…
 • امکان طراحی و حکاکی لوگو و آرم سازمان

معایب

در هنگام خرید پاریتشن های چوبی برای تفکیک فضای کاری حتم به معایب آن هم دقت کنید :

 • نیازمند رنگ و پولیش
 • تغییر چوب در شرایط جوی مختلف
 • نیازمند هزینه بیشتر نسبت به سایر پارتیشن ها 

هنگام خرید پارتیشن چوبی و یا هر المان دیگری برای تغییر فضا قطعا هزینه نهایی آن بری شما فاکتور اصلی است. اما عواملی زیادی هستند که قیمت نهایی پارتیشن چوبی را تعیین میکنند.

قیمت گذاری پارتیشن چوبی

شیشه تک جداره و یا دوجداره و متریال‌های دیگر به کار رفته در پارتیشن چوبی، نوع چوب مصرفی، متراژ محیطی که باید پاریتشن بندی شود و صد البته یراق آلات مورد استفاده تاثیر مهمی در قیمت نهایی پارتیشن شما دارند.

یراق آلات به کار رفته در پارتیشن چوبی

برای سر هم بندی این پارتیشن‌ها در محیط اداری از یراق آلاتی استفاده می‌شود که بنای کار هستند، که در لیست زیر تعداد از آن‌ها را برای شما آورده‌ایم:

 • شیشه
 • لولا
 • قفل
 • دستگیره
 • استوپ
 • بست
 • و موارد دیگر

جمع بندی

در همه مکان‌ها ادرای بخش‌های هستند که متناسب با فضای کاری شما نبوده و نیاز به تغییر دارند بهترین راه تغییر این فضاها استفاده از پارتیشن است. زیرا پارتیشن‌ها به راحتی قابل حمل و جابه‌جایی هستند و هزینه کمتری نسبت به دیگر موارد دارند. یکی از مناسب‌ترین پارتیشن‌ها برای این کار پارتیشن چوبی است. اگر می‌خواهید فضا سازی محیط کاری و اداری خود را به کمک پارتیشن چوبی و یا دیگر انواع پارتیشن تغییر دهید ما به شما آیژک را پیشنهاد می‌کنیم.

سوالات متداول

دو نوع پارتیشن چوبی داریم. تک جداره و دوجداره.

چون سبک هستند، ساخت آنها آسان است، قیمت چوب بسیار مقرون به صرفه است، در صورت خرابی تعمیر آن بسیار آسان است.

با توجه به طرح ها و ویژگی‌های پارتیشن چوبی قیمت متغیر است. همچنین متریال به کار رفته در ساخت جدا کننده‌های چوبی باعث تغییر قیمت می‌شود. عرض و ضخامت جداکننده‌های چوبی از عوامل موثر در تغییر قیمت است. پارتیشن چوب به علت ضخامت بالا و به دلیل ویژگی شکنندگی دشوار آن، قیمت بالاتری نیز دارد.

شما می توانید بعد از بررسی مدل‌های متنوع پارتیشن‌ چوبی، برای گرفتن قیمت با کارشناسان آیژک در تماس باشید.

بلاگ آیژک

کاربرد پارتیشن فریم لس و انواع آن
المان های اداری
parismin@ad

پارتیشن فریم لس و انواع آن

پارتیشن فریم لس و انواع آن یک جایگزین عالی به جای دیوار‌ها هستند که در محیط خانه، شرکت، اداره، آرایشگاه و… قابل اجرا است. برای افرادی

ادامه مطلب »