17
آبان
author thumbnail parismin@ad

[email protected]

3 ماه قبل

0

7 دقیقه خواندن

12,819

آشنایی با انواع جزیره آشپزخانه

تحقیقات انجام شده ثابت کرده است، صرف وعده‌های غذایی همراه با اعضای خانواده باعث طول عمر انسان می‌شود‌. برای میل کردن غذا افراد در آشپزخانه گرد هم جمع می‌شوند اگر از انواع جزیره آشپزخانه در دکوراسیون و زیبایی این محیط استفاده شود افراد به میزان قابل توجهی انرژی و حس دریافت می‌کنند. بدون دلیل نیست که آشپزخانه بخش اصلی یک منزل به حساب می‌آید و به همین دلیل باید بهترین‌ها در آن وجود داشته باشد.

بهترین طرح خلاقه که تاکنون طراحان خلق کرده‌اند انواع جزیره‌ آشپزخانه است. طراحی این بخش نباید به گونه‌ای باشد که مانع تردد اعضای خانواده شود. جزیره در آشپزخانه‌های بزرگ به علت داشتن فضای کافی در وسط آشپزخانه قرار می‌گیرد اما در محیط های کوچک مرز بین اتاق نشیمن و آشپزخانه است.

جزیره‌ها این امکان را فراهم می‌کنند تا افراد در کنار هم جمع شوند و همچنین ظاهری خاص‌تر به محیط می‌دهد.

طراحی انواع جزیره آشپزخانه

امروزه جزیره‌ها به محبوب‌ترین قسمت آشپزخانه تبدیل شده‌اند .سازنده حرفه ای هر آنچه که نیاز کاربر در این محیط است را می‌تواند با این سازه برآورده کند. این بخش از آشپزخانه قابلیت این را دارد که میز کار و میز ناهار خوری نیز باشد . کابینت‌های مجزا، بهبود زیبایی محیط آشپزخانه، قرار گیری سینک و گاز بر روی آن نیز از ویژگی های این بخش است و همینطور کاربردهای دیگری که جزیره قادر است در محیط آشپزخانه ایجاد کند. برای نصب و ساختن بهترین جزیره، سازنده باید به همه فاکتورها توجه کند تا این طراحی باعث چشم‌نوازی آشپزخانه شود. جزیره می‌تواند به صورت ثابت و متحرک طراحی شود. هدف اصلی از طراحی جزیره زیبا شدن فضا نبوده است، این سازه صرفا به سبب کاربردی که دارد برای طراحان با اهمیت بوده است. زیرا کاربر حس بهتری در آشپزخانه با این متریال دارد. انواع جزیره آشپزخانه وجود دارد که مناسب‌ترین نوع آن را با مشورت با کارشناسان کار بلد آیژک می‌توانید در محیط خانه خود داشته باشید.

امروزه جزیره‌ها به محبوب‌ترین قسمت آشپزخانه تبدیل شده‌اند هر آنچه که نیاز کاربر در این محیط است را می‌تواند سازنده حرفه‌ای با این سازه برآورده کند.

انواع جزیره آشپزخانه

همان طور که اشاره شد انواع جزیره آشپزخانه وجود دارد که می‌توانید متناسب با آشپزخانه خود آن را انتخاب کنید در ادامه به معرفی انواع جزیره آشپزخانه خواهیم پرد اخت:

. جزیره آشپزخانه  L

این جزیره برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب است و دسترسی به مثلث طلایی آشپزخانه در آن آسان است. یعنی زاویه و اندازه‌ی قرار گیری گاز، سینک و یخچال که سه عنصر اصلی هستند نزدیک و در دسترس است و کار در این محیط لذت‌بخش است. طراحی به صورت L از هرج و مرج آشپزخانه جلوگیری می‌کند.

طراحی به صورت L از هرج و مرج آشپزخانه جلوگیری می‌کند.

. جزیره آشپزخانه گرد

طراحی این مدل جذاب است و به محیط آشپزخانه حس شادی و زیبایی می‌دهد. برای کابینت سبک‌ مدرن از جزیره گرد استفاده می‌شود.

برای کابینت سبک‌ مدرن از جزیره گرد استفاده می‌شود.

. جزیره هلال

جزیره هلالی برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب است زیرا در محیط‌های کوچک طراحی و مدل آن خود را خوب نشان نمی‌دهد. برای این مدل سطح جزیره بهتر است از شیشه کار شود.

جزیره هلالی برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب است زیرا در محیط‌های کوچک طراحی و مدل آن خود را خوب نشان نمی‌دهد.

. آشپزخانه جزیره  T

جزیره T در آشپزخانه‌های ی با کابینت کلاسیک کاربرد دارد. سبک‌های کلاسیک برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب است، زیرا به دلیل پرکار بودن این سبک اگر در محیط‌های کوچک اجرا شود آشپزخانه را شلوغ و کوچک نشان می‌دهد.

جزیره T در آشپزخانه‌های با کابینت کلاسیک کاربرد دارد.

. جزیره متحرک

از نامش مشخص است که قابل حمل است و کاربر می‌تواند آن را جابه‌جا کند. در هر قسمتی که بخواهید می‌توانید از آن استفاده کنید.

جزیره متحرک قابل حمل است و کاربر می‌تواند آن را جابه‌جا کند. در هر قسمتی که بخواهید می‌توانید از آن استفاده کنید.

فاکتورهای قابل توجه قبل از انتخاب جزیره آشپزخانه

قبل از هر کاری برای جزیره آشپزخانه بهتر است این نکات را به خاطر داشته باشید:

 • سازنده حرفهای را انتخاب کنید: جزیره‌ها در هر آشپزخانه‌ای با هر ابعادی که داشته باشند قابل ساخت است.‌ فقط نکته‌ای که اهمیت دارد این است که باید سازنده این متریال حرفه‌ای و کاربلد باشد و به خوبی بداند چگونه طراحی را انجام دهد تا هماهنگی و زیبایی در آشپزخانه به وجود بیاید. تبعیت از ابعاد و اندازه‌ها استاندارد باعث می‌شود خروجی کار بی‌نقص‌تر شود.
 • ارتفاع و فاصله مناسب جزیره: جزیره باید در ارتفاع مناسبی نصب شود ،مخصوصا زمانی که به عنوان میز کار از آن استفاده می‌شود. کاربر باید بتواند به راحتی بر روی سطح آن به کارهای آشپزخانه رسیدگی کند و به بهترین نحو از آن استفاده کند. جزیره باید دارای فاصله‌های استاندارد باشد .باید از سینک، گاز، یخچال و کابینت‌های زمینی فاصله استاندارد داشته باشد. اگر فاصله‌ها درست نباشد به راحتی نمی‌توانید در این محیط حرکت کنید و آشپزخانه ناهماهنگ به نظر می‌رسد.

جزیره‌ها در هر آشپزخانه‌ای با هر ابعادی که داشته باشند قابل ساخت است.‌

کاربرد انواع جزیره آشپزخانه

شما باید بدانید که از جزیره چه انتظاری دارید و قرار است پاسخگوی چه نیازی از شما باشد. اگر قرار است به عنوان میز ناهار خوری قرار بگیرد باید سطح آن صاف و یک‌دست باشد و سایر فاکتورهایی که سازنده حرفه‌ای می‌داند باید در آن رعایت شود. اگر سینک ظرفشویی را می‌خواهید درون آن نصب کنید باید سطح کار با سنگ‌های طبیعی پوشیده شود و اطراف آن با پی‌وی‌سی محکم شود. پس کاربرد آن بر می‌گردد به اینکه نیاز شما در آشپزخانه چیست.

نورپردازی جزیزه آشپزخانه

باید به نورپردازی محیط آشپزخانه توجه ویژه داشته باشید. وجود پنجره در این مکان باعث می‌شود نور در ساعت‌هایی که هوا روشن است تامین شود. اما برای زمانی که هوا تاریک است اگر به فاکتور نورپردازی توجه کافی نداشته‌اید، هنگامی‌که نور طبیعی وجود ندارد آشپزخانه نور کافی نخواهد داشت و عناصر موجود در آن به خوبی دیده نمی‌شود. جزیره‌ها قسمتی هستند که با قرار دادن آباژور و لوسترهای مناسب زیبایی آن‌ها چندین برابر می‌شود و محیط را روشن‌تر می‌کنند. طول جزیره آشپزخانه مشخص می‌کند که چه میزان می‌توانید لوستر بالای آن اضافه کنید.

جزیره‌ها قسمتی هستند که با قرار دادن آباژور و لوسترهای مناسب زیبایی آن‌ها چندین برابر می‌شود و محیط را روشن‌تر می‌کنند.

جزیره برای آشپزخانه‌های کوچک

زندگی آپارتمانی بیشترین مشکلی که به‌ همراه دارد نبود فضای کافی است. جزیره یک طراحی خلاقانه است، در آشپزخانه کوچک باید میز ناهار خوری را حذف کرد یا به اجبار آن را در اتاق نشیمن بگذارید که از لحاظ ظاهری زیبا نیست. جزیره‌ها به کمک صاحبان این آشپزخانه‌ها آمده‌اند شما به راحتی می‌توانید از سازنده بخواهید جزیره آشپزخانه شما را به عنوان میز غذا خوری بسازد و با یک پیشخوان گران‌قیمت که بر سطح آن قرار می‌دهید، بی‌نظیر شود.حتی می‌توانید پایین آن کابینت های درب دار بسازید و بسیاری از لوازم و ظروف را درونش قرار دهید.

ابعاد جزیره

ابعاد و اندازه‌های انواع جزیره آشپزخانه در هر آشپزخانه‌ای متفاوت است. اگر آشپزخانه بزرگی دارید دلیل بر این نمی‌شود که جزیره را از حد معمول بزرگ‌تر بسازید. هارمونی و هماهنگی نکته‌ی مهمی است که باید رعایت شود. ابعاد جزیره نباید مانع تردد اهالی خانه شود،وجود این سازه نباید دسترسی به سایر عناصر آشپزخانه کم شود.

اگر آشپزخانه کوچکی دارید بر اساس همان جزیره کوچک از سازنده درخواست کنید یک جزیره کاربردی طراحی کند. نه اینکه معیارتان را سوق دهید به داشتن جزیره بزرگ، آشپزخانه شما با این ویژگی محیطی کسل کننده و غیر قابل تحمل می‌شود. جزیره‌ها در مدل و قسمتی که نصب می‌شوند باید با مثلث طلایی هماهنگ باشند و از دیوارها و کابینت‌ها فاصله استاندارد داشته باشد.

ابعاد و اندازه‌های انواع جزیره آشپزخانه در هر آشپزخانه‌ای متفاوت است.

جنس جزیره آشپزخانه

تنوع متریال به‌کار رفته برای جزیره‌ها بسیار زیاد است. لازم به ذکر است اگر این عنصر به طور ویژه طراحی شده است و کاربرد آن فراتر از یک جزیره تزئینی است پیشنهاد می‌کنم با کیفیت‌‌ترین نوع متریال را انتخاب کنید انواع متریال مورد استفاده در ساخت این سازه عبارت است از:

 • چوب: با کیفیت‌ترین متریالی که از گذشته تا کنون وجود دارد و قیمت بالای آن خبر از دوام و عمر مناسب این متریال دارد.
 • امدیاف: این متریال نیز با کیفیت بوده‌ و از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است. از لحاظ قیمت و کیفیت بسیار مناسب بوده و تنوع طرح و رنگ بالایی دارد. با این متریال شما می‌توانید انواع طرح و شکل‌‌های هندسی را سفارش دهید.
 • سنگ: از این متریال فقط بر روی سطح کار استقاده می‌کنند و سنگ‌های طبیعی مانند کورین و کوارتز بسیار مقاوم هستند و زیبایی خاص خود را دارند.

تنوع متریال به‌کار رفته برای جزیره‌ها بسیار زیاد است.

مزیت‌های داشتن جزیره

از جمله مزیت ساخت انواع جزیره آشپزخانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فضای پیشخوان بیشتری دارید که باعث می‌شود آزادی عمل بیشتری در هنگام کار کردن داشته باشید.
 • بخش داخلی بدنه جزیره را می‌توانید قفسه‌بندی کنید و انواع وسایل و لوازم‌ را درون آن قرار دهید.
 • فضای ذخیره سازی لوازم بیشتری دارد.
 • از انواع متریال‌های با کیفیت مانند سنگ طبیعی و چوب می‌توانید برای زیباتر شدن محیط و خاص شدن آشپزخانه استفاده کنید.
 • با طراحی میز غذاخوری اعضای خانواده به راحتی گرد هم جمع می‌شوند و به عنوان میز کار کاربر می‌تواند از آن استفاده کند.
 • جزیره‌ها در سبک و انواع مختلف تولید می‌شوند و شما با وجود یک سازنده حرفه‌ای نباید نگران باشید که هماهنگی برقرار می‌شود یا خیر، شما طبق سليقه‌تان انتخاب کنید سازنده حرفه‌ای می‌داند چگونه همه چیز را کنار هم قرار بدهد.

جزیره‌ها در سبک و انواع مختلف تولید می‌شوند و کاربر با وجود یک سازنده حرفه‌ای نباید نگران باشد.

سفارش و ساخت جزیره آشپزخانه

در این مقاله سعی کردیم به جزئیات جزیره بپردازیم تا شما بیشتر با این سازه آشنا شوید. به این نکته همیشه توجه داشته باشد اصل و بنای کار راحتی و سلیقه شماست پس خیلی به مد و تغییرات آن توجه نکنید. برای ساخت انواع جزیره آشپزخانه می‌توانید به آیژک مراجعه کنید.

 1,227 total views