کمد دیواری مدرن

انواع کمد دیواری مدرن

کمد دیواری و کمد دیواری مدرن جزو لوازم ضروری خانه است که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد و بدون شک هر خانه‌ای به‌ آن‌ نیاز دارد که در فضاهای کوچک کمبود جا را به خوبی جبران می‌کند و باعث نظم و مرتب شدن فضای خانه می‌شود. به دلیل کاربردهای مختلفی که کمد دیواری دارد همواره متقاضیان زیادی هم دارد. یک خانه بدون کمد را تصور کنید چقدر بی‌نظم می‌شود. این شلوغی فضای خانه در روحیه فرد هم تأثیر گذار است و جدا از اینکه از محیط خود لذت نمی‌برد؛ دچار یک آشفتگی در وجودش می‌شود، و در کل اتاقی که کمد دیواری دارد همیشه مرتب‌تر از اتاقی است که کمد دیواری ندارد. کمد دیواری علاو بر نظمی که به محیط زندگی ما می‌دهد از لحاظ دکوراسیون در طراحی فضای اتاق بسیار کمک کننده است. کمد دیواری حتی با کوچک‌ترین ابعاد هم با توجه به پیشرفت تکنولوژی باز هم کاربردی است.

کمد دیواری مدرن

کمد دیواری معمولا در دو سبک کمد دیواری مدرن و کمد دیواری کلاسیک ساخته می‌شود و شما با توجه به طراحی داخلی منزل طبق سلیقه خود گزینه مناسب را می‌توانید انتخاب کنید. با توجه به کوچک شدن خانه‌ها و زندگی آپارتمانی نمی‌توانیم اهمیت ویژه کمد دیواری را انکار کنیم زیرا مزیت‌های زیادی دارد و کمبود فضا را به خوبی جبران می‌کند. کمدهای دیواری محل مناسبی برای نگهداری انواع ابزارها، لوازم، لباس، کفش و… است. بنا بر نیاز کارفرما در هر بخش از خانه که احتیاج به کمد دیواری داشته باشد با توجه به معیارهایی مانند مساحت اتاق، رنگ دیوارها و سلیقه خودتان از بین انواع متنوع کمدهای مدرن گزینه مناسب را انتخاب کرده و متخصصین دکوراسیون داخلی بقیه کارها را انجام می‌دهند. جدیدترین مدل‌های کمد دیواری مدرن بر پایه ام‌دی‌اف است در بازار دو نوع ام‌دی‌اف وجود دارد ایرانی و خارجی که شما می‌توانید بر اساس بودجه خود گزینه مناسب را انتخاب کنید(البته ام‌دی‌اف خارجی مرغوب‌تر و گران‌تر است). امروزه سبک کمدهای دیواری مدرن طرفدارن زیادی دارد و با طیف وسیعی از رنگ‌ها و طرح‌ها حق انتخاب به مشتری را می‌دهد و این تنوع بالا تمام سلیقه‌ها را راضی نگه می‌دارد. کمد دیواری به لحاظ کاربرد به چندین دسته رایج تقسیم می‌شود مانند کمد دیواری لباس، رختخواب، کتابخانه، کمد دیواری حمام، کمد دیواری اتاق خواب و… که بر اساس نیاز کارفرما در مکان مورد نظر ساخته می‌شود. ابعاد کمد دیواری مدرن نباید آن‌قدر بزرگ باشد که هر چیز دیگری در اتاق در سایه آن قرار گیرد و نه کوچک که وسایل شما جا نگیرد.

برای سفارش کمد دیواری مدرن و مشاوره با

کارشناسان ما تماس حاصل نمایید!

ویژگی‌های کمد دیواری مدرن

از ویژگی‌های کمد دیواری مدرن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کمد دیواری مدرن علاوه بر اینکه بسیار کاربردی است نقش غیر قابل انکاری در چیدمان و زیبایی اتاق دارد که باعث می‌شود اتاق بزرگ‌تر و خلوت‌تر دیده شود.
  • کمد دیواری مدرن ظاهری ساده‌تر نسبت به کمدهای کلاسیک دارد در ساخت این مدل از کمد از طرح و برش خاصی استفاده نمی‌شود و هر چه ساده‌تر باشد به سبک مدرن نزدیک‌تر است.
  • یکی‌ دیگر از ویژگی کمد دیواری مدرن این است که از ترکیب دو رنگ مانند کمدهای قدیمی استفاده نمی‌شود و استفاده از رنگ‌های سر زنده و شاداب برای اتاق خواب توصیه می‌شود. کمد دیواری مدرن اگر در ورودی خانه است بهتر است به رنگ خنثی یا کرم باشد.
  • برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است زیرا کمدهای مدرن کاربردی هستند.
  • کمدهای مدرن طبق سلیقه کارفرما هم بدون دستگیره و هم با دستگیره ساخته می‌شود.
  • کمدهای دیواری مدرن جانی دوباره به فضای خانه می‌دهد طرح‌های متنوع آن باعث زیبای و شیک شدن اتاق می‌شود که با طرح‌های خلاقانه قناسی‌های اتاق را می‌پوشانند

درب‌های کمد دیواری مدرن

کمدهای دیواری سبک مدرن با سه نوع درب رایج ساخته می‌شوند که از نظر فنی و ظاهری کاملا با یکدیگر متفاوت هستند به نام کمد دیواری لولایی مدرن، کمد دیواری ریلی مدرن و کمد دیواری مدرن درب آکاردئونی در ادامه از خصوصیات این مدل‌ کمدها می‌نويسم.

• کمد دیواری ریلی مدرن

امروزه از این مدل کمدها بیشتر استفاده می‌شود طراحی کمد دیواری ریلی مدرن به این صورت است که بخش داخلی این کمدها به قفسه‌ها و کمدهای کوچک‌تری تقسیم می‌شود. کمد دیواری ریلی مدرن یک انتخاب مناسب برای فضاهای کوچک است زیرا درب این کمد به گونه‌ای باز می‌شود که احتیاج نیست فضای خالی داشته باشیم و به راحتی می‌شود وسایل دیگر را کنار کمد قرار داد. این مدل از کمد مدرن تنوع بالای در رنگ بندی دارد و از هر کشو جداگانه می‌توانید استفاده کرد و هر نوع وسیله‌ای را که دارید داخل کمد دیواری ریلی قرار دهید. کمد دیواری ریلی مدرن در طرح‌های مختلفی مانند: ریلی درب شیشه‌ای، ریلی با درب آینه‌دار، کمد دیواری ریلی هایگلاس و… نام برد که با توجه به دکوراسیون منزل مدلی که تناسب داشته باشد را باید انتخاب کنید.

• کمد دیواری لولایی مدرن

سبک مدرن سبکی است که سادگی و شیک بودن ویژگی مهم آن است و کمدهای مدرن، با همین سبک طراحی می‌شوند. کمد لولایی از قدیم تا به امروز کارایی دارد و تقریبا در اکثر خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد کمد دیواری لولایی مدرن طرح‌های بی‌شماری دارد و تمامی سلیقه‌ها را راضی کرده و تنوع گسترده‌ای در رنگ و جنس دارد. این مدل کمد دیواری را می‌توانید بر اساس ترکیب رنگ دیگر لوازم خانه هم هماهنگ کنید. درب این مدل از کمد به گونه‌ای باز می‌شود که فضایی مناسبی باید خالی باشد زیرا درب به صورت همزمان باز می‌شود. بزرگ‌ترین مزیت این مدل از کمد قابلیت استفاده از تمامی فضای کمد به صورت یکجا می‌باشد به این صورت که با باز کردن درب کمد دسترسی به تمامی فضای داخلی کمد امکان‌پذیر است. کمد از لوازم ضروری منزل به‌حساب می‌آید و نسبت به سایر لوازم خانه دیرتر تعویض می‌شود. در نتیجه باید دقت و صبر کافی را برای انتخاب یک طرح و مدل مناسب که تناسب با دکوراسیون منزل داشته باشد را در نظر بگیرد. قیمت کمد دیواری لولایی کمتر از کمد دیواری ریلی است زیرا قیمت ریل به کار رفته در کمد دیواری ریلی بالا است. از معایب این کمد دیواری این است که لولاهای کمد بعد از مدتی استفاده سر و صدا ایجاد می‌کنند به همین دلیل هر چند وقت یکبار باید روغن کاری شوند.

• کمد دیواری مدرن درب آکاردئونی

درب‌های آکاردئونی سبک هستند این مدل از درب‌ها از چندین پنل ساخته می‌شود که با عرض کم و با لولاهای که مابین آن قرار گرفته به صورت تاشو روی هم قرار می‌گیرد که در یک طرف کمد جمع می‌شود. درصورت باز شدن کامل درب دسترسی کامل به فضای داخلی کمد را دارید و نکته قابل اهمیت این است که مانند درب لولایی فضای زیادی را اشغال نمی‌کند. این مدل از کمدها بیشتر در مکان‌های استفاده می‌شود که هم نیاز به دسترسی فضای داخلی کمد دارند و هم فضای کمی برای باز شدن درب کمد دارند.

کمد دیواری مدرن در آیژک

برای انتخاب کمد دیواری مدرن مساحت، نورگیری، ابعاد و سایر نکات باید رعایت شود پس باید از یک تیم حرفه‌ای مشاوره بگیرید تا این پروسه سخت و ضروری را به بهترین شکل و تضمین شده برایتان انجام دهد زیرا کمد هم از لحاظ ظاهری و هم نظم در خانه حائز اهمیت است. در این زمینه آیژک در کنار شماست.

نمونه پروژه های کمد دیواری مدرن

سوالات متداول

باعث روشن‌تر شدن، خلوت‌تر شدن و بزرگ‌تر شدن فضای خانه می‌شود.

بلی، از لحاظ رنگ، طرح درب و طرح بدنه تنوع زیادی دارد.

به صفحه تماس با ما در سایت آیژک بروید و با کارشناسان ما تماس بگیرید. تا شما را در این خصوص راهنمایی کنند.

کمد دیواری مدرن با درب لولایی، ریلی، آکاردئونی و غیره…

می‌توان از فضا حداکثر استفاده را کرد. زیبایی کمد دیواری مدرن بی‌نظیره. برای نصب آینه روی درب‌های کمد دیواری مدرن به مشکل بر نمی‌خورید. در حین استفاده هیچ سروصدایی از درب‌های این نوع کابینت بلند نمی‌شود.!

بلاگ آیژک

دانستنی‌های جاکفشی ممبران
دکوراسیون داخلی
parismin@ad

دانستنی‌های جاکفشی ممبران

امروزه به میزانی که خانه‌ها کوچک شده است لوازم مورد نیاز کاربردی‌تر طراحی می‌شوند. همانطور که لباس‌، کیف، رختخواب و سایر لوازم در جای مشخصی

ادامه مطلب »
انواع شلف آشپرخانه
آشپزخانه
parismin@ad

انواع شلف آشپرخانه

دیوارها در هر مکانی که قرار بگیرند عنصر خوبی برای اجرا کردن طرح‌های خلاقانه هستند. شلف‌ آشپزخانه متدوال‌‌ترین متریال قابل نصب بر روی دیوارهای آشپزخانه

ادامه مطلب »