07
آبان
author thumbnail parismin@ad

[email protected]

5 ماه قبل

0

7 دقیقه خواندن

17,024

پارتیشن هوشمند چیست و چه کاربردی دارد؟

شما برای اینکه بتوانید فضاهای مورد نظرتان را به روشی ایده‌آل تقسیم‌بندی و از یکدیگر‌ تفکیک کنید احتیاج به عنصری دارید که بدون دردسر، شما را به هدفتان برساند. پارتیشن‌ هوشمند بهترین جدا کننده فضا است که با طرح و متریال‌های متفاوت تولید می‌شوند‌. پارتیشن‌ها در هر مکانی که به آن احتیاج داشته باشید قابل ساخت است‌. ادارات بیشترین کاربران این عنصر‌ها هستند زیرا محیط را بدون ساخت‌ و ساز و هزینه‌های گزاف به صورت دلخواه تقسیم‌بندی می‌کند و جالب‌تر این است که قابل حمل هستند. این محصولات را به صورت سفارشی و هم پیش ساخته شده می‌توانید تهیه کنید. اگر پارتیشن سفارشی مد نظرتان است سازنده فقط احتیاج است یکبار در محل حضور پیدا کند و اندازه‌گیری‌های لازم را انجام دهد، اما اگر پیش ساخته می‌خواهید فقط کافی است انتخاب کنید و آن را همان لحظه بعد از خریداری کردن در مکان مورد نظر داشته باشید و استفاده کنید.

پارتیشن‌ هوشمند بهترین جدا کننده فضا است که با طرح و متریال‌های متفاوت تولید می‌شوند‌.

پارتیشن هوشمند چیست؟

تکنولوژی همیشه تغیرات مثبت و کامل کننده‌ را به همراه دارد پیشرفت‌های آن باعث شده تا سازه‌ها شکل جدید‌تری به خود بگیرند‌. پارتیشن‌های هوشمند یک مدل بسیار جدید و به‌روز از پارتیشن هستند. کارآیی این پارتیشن‌ها مانند نمونه‌هایی قبلی است اما برخی از ویژگی‌های آن متفاوت‌ و کاربردی شده است. همه ما این را می‌دانیم که هر عنصری در مراحل ابتدایی ساخت با نقص و کمبودهای مواجه است و اشخاص دیگری آن به مرور زمان کامل می‌کنند و نواقص را به حداقل می رسانند، برای پارتیشن هوشمند هم این مورد صدق می‌کند. این پارتیشن‌ها بیشترین کاربرد را  در محیط‌های اداری و تجاری دارند این محصول در حمام‌های مستر، هتل، استخر و سالنهای بدنسازی‌ لوکس استفاده می‌شود‌. پارتیشن هوشمند به صورت پیش‌ساخته در بازار موجود نیست و به صورت سفارشی ساخته می‌شود.

پارتیشن هوشمند به صورت پیش‌ساخته در بازار موجود نیست این متریال به صورت سفارشی ساخته می‌شود.

متریال داخلی پارتیشن هوشمند شیشه‌ای

لایه‌های داخلی این شیشه‌های هوشمند با تکنولوژی بالایی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند که هر کدام وظیفه‌ای را برعهده دارند. لایه اول از ورق‌های پلیمری تشکیل شده که روی این ورق با لایه نازکی از یک ماده شفاف که حاوی جریان الکتریسته است پوشیده شده که از دو لایه پلیمری در ساخت آن استفاده می‌شود. بین این دو لایه ماده‌ای قرار می‌گیرد که به اختصار به آن  PDLC می‌گویند.‌ مواد تشکیل دهنده این ماده کریستال‌های مایع است که به صورت نامنظم بر سطح شیشه پخش شده‌اند. جریان برق سبب می‌شود کریستال‌های نامنظم به صورت منظم قرار گیرند و با شکست نور باعث مات شدن شیشه می‌شوند.

با جریان برق سبب می‌شود کریستال‌های نامنظم به صورت منظم قرار گیرند و با شکست نور باعث مات شدن شیشه می‌شوند.

پارتیشن هوشمند شیشه‌ای

پارتیشن‌های شیشه‌ای مختص ادارات هستند که به دو صورت دوجداره و تک جداره ساخته می‌شوند. شیشه متریالی است که نور را از خود عبور می‌دهد و همچنین با آن دید کافی و مورد نیاز را در محیط دارید. با متریال شیشه گاهی نیاز است جلوی نور و دید را گرفت به همین دلیل پرده‌های کرکره‌ای بر روی آن‌ها نصب می‌شد و این مورد هم معایب خودش را داشت. امروزه مدیر یا کارکنان در صورت نیاز به راحتی با پارتیشن هوشمند شیشه‌ای می‌توانند محیط را طبق نیازشان تغییر دهند‌ با این ویژگی محیط کاملا متفاوت و خاص می‌شود. پارتیشن شیشه‌‌ای هوشمند به نام الکتروکرومیک نیز شناخته می‌شود.

پارتیشن‌های شیشه‌ای مختص ادارات هستند که به دو صورت دوجداره و تک جداره ساخته می‌شوند.

ویژگی پارتیشن هوشمند شیشه‌ای

از جمله ویژگی‌های این مدل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاربر با یک ریموت می‌تواند شیشه‌ها را به حالت مات در بیاورد و نور ورودی محیط را کنترل کند. به راحتی می‌توانید تغییرات لازم را بر روی هر قسمت از شیشه پارتیشن که می‌خواهید انجام دهید. در شیشه پارتیشن اداری هوشمند نوعی کریستال مایع وجود دارد که با جریان الکتریکی ماهیت آن تغییر می‌کند این دستاورد حاصل تلاش پژوهشگران است.
 • این ویژگی‌ها باعث شده تا درخواست ساخت این پارتیشن‌ها به طرز چشم‌گیری با افزایش روبه‌رو شود. گاهی اوقات در محیط کار احتیاج به صفحه‌ای دارید که بتوانید زمانی که با پروژکتور می‌خواهید اسلاید یا فیلمی را مشاهده کنید آن صفحه در اختیارتان باشد. بله درست حدس زدید پارتیشن شیشه‌ای هوشمند در حالت مات بهترین صفحه برای شما محسوب می‌شود‌.
 • عملیات مات شدن شیشه سریع انجام می‌شود.
 • ویژگی جالب و جذاب دیگر این است که میزان شفافیت این شیشه ها بر اساس نور ورودی ساختمان قابل تنظیم است.
 • با وجود این نوع شیشه ورود اشعه مضرر فرابنفش به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.
 • در هر مکان و محیطی که استفاده شودمیتوان به راحتی آن قسمت را از حالت عمومی به خصوصی تبدیل کرد.
 • فردی که به این پارتیشن نیاز دارد به راحتی با یک پارتیشن، دو کارآیی متفاوت را در محیط دارد و بسته به نیازش آن را تغییر می‌دهد.
 • نظافت و نگهداری خاصی نمی‌خواهد، اینگونه نیست که با هوشمند شدن احتیاج باشد کاربر کارهای خاصی انجام دهد مانند همان نمونه‌های قبلی باید آن را نگهداری کرد.
 • در صورت نیاز به تعویض یا تعمیر سازنده به راحتی و با سرعت می‌تواند به آن رسیدگی کند.
 • شما با این متریال جدید دیگر نیاز نیست برای پرده‌ها زبرا، شید و… هزینه مازادی را پرداخت کنید.

ویژگی جالب و جذاب دیگر این است که این شیشه‌ها بر اساس نور ساختمان میزان شفافیت آن قابل تنظیم است.

برای خرید پارتیشن هوشمند به چه نکاتی باید توجه داشت

اگر قصد خرید پارتیشن هوشمند را دارید بهتر است به این نکات توجه کنید:

 • برای اینکه پارتیشن هوشمند اصولی ساخته شود باید در مرحله اول نوع متریال اصلی از جنس مرغوب و با کیفیت باشد. اگر شیشه از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد بعد از گذشت مدتی تکنولوژی آن هم دچار نقص می‌شود.
 • ریموت پارتیشن هوشمند باید طبق گفته‌های سازنده آن درست و دقیق کار کند و به راحتی از راه دور قابل کنترل باشد.

ریموت پارتیشن هوشمند باید طبق گفته‌های سازنده آن درست و دقیق کار کند و به راحتی از راه دور قابل کنترل باشد.

پارتیشن شیشه‌ای هوشمند اتاق مدیریت

امروزه دیدگاه‌ها نسبت به گذشته کاملا متفاوت شده است. اکثر مدیران ترجیح می‌دهند راندمان کاری پرسنل خود را مورد ارزیابی قرار دهند تا کیفیت پاسخگویی به ارباب رجوع افزایش یابد و کارها سریع و بدون وقفه انجام شود. وجود یک عنصر مانند پارتیشن شیشه‌ای هوشمند این مشکل را به راحتی حل کرده است. این پارتیشن‌ها با ویژگی خاصی که دارند موجب می‌شود مدیر بتواند بر کارکنان خود تسلط لازم و کافی را داشته باشد و هم اینکه در صورت نیاز اتاقش را کاملا به محیطی خصوصی تبدیل کند. این مدل از پارتیشن از قیمت بالای برخوردار هستند و به همین سبب در محیط‌های مدرن و لوکساز آنها استفاده می‌شود.

اکثر مدیران ترجیح می‌دهند راندمان کاری پرسنل خود را مورد ارزیابی قرار دهند تا کیفیت پاسخگویی به ارباب رجوع افزایش یابد و کارها سریع و بدون وقفه انجام شود.

انواع شیشه به کار رفته در پارتیشن هوشمند

با وارد شدن این شیشه‌ها تحول عظیمی در این صنعت پدیدار شد. این نوع پارتیشن در دو متریال تک‌جداره و دوجداره ساخته می‌شوند که در ادامه به بررسی بیشتر هر یک خواهیم پرداخت:

. پارتیشن هوشمند شیشه‌ای دو‌ جداره

این شیشه از کیفیت و ویژگی‌های مطلوبی برخوردار است تنوع زیادی دارد و به راحتی با آلومینیوم، استیل و… قابل ترکیب شدن است و در سبک‌های مختلف ساخته می‌شود. نصب این متریال آسان و با سرعت است، این مدل شیشه کارآیی بهتری دارد و همچنین از هدر رفتن انرژی نیزجلوگیری می‌کند.

اگر این شیشه در حالت خاموش باشد به راحتی نور را جذب می‌کند. شیشه‌های دوجداره عایق صدا هستند و اگر تا سقف امتداد داشته باشند به هیچ عنوان صدا بیرون از اتاق نمی‌رود و صداهای بیرون هم مزاحمتی برای افراد داخل اتاق ایجاد نمی‌کند. شیشه‌های پارتیشن هوشمند دوجداره قابلیت ترمیم دارند و اگر بنا به هر دلیلی بشکند شیشه از قالب خود جدا نمی‌شود.

این متریال به دلیل استحکام بالایی که دارد تعمیرات آن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. پارتیشن دوجداره جلوه و نمای خاصی به محیط می‌دهد، زیرا ترکیبات آن با کیفیت و به کارگیری در کنار یکدیگر همخوانی دارد. این مدل نسبت به کیفیتی که دارد از قیمت مناسبی برخوردار است.

شیشه‌های دوجداره عایق صدا هستند و اگر تا سقف امتداد داشته باشند به هیچ عنوان صدا بیرون از اتاق نمی‌رود و صداهای بیرون هم مزاحمتی ایجاد نمی‌کند.

. پارتیشن هوشمند شیشه‌ای تک‌جداره

از یک لایه شیشه در ساخت آن استفاده می‌شود و انرژی زیادی توسط این شیشه‌ها هدر می‌رود. این متریال نسبت به دوجداره ارزان‌تر است و از لحاظ کارآیی تفاوتی با مدل دوجداره ندارد، اما کیفیت آن متفاوت است.

از یک لایه شیشه در ساخت آن استفاده می‌شود و انرژی زیادی توسط این شیشه‌ها هدر می‌رود.

شیشه هوشمند چگونه مات می‌شود

برای نصب انواع پارتیشن شیشه‌ای احتیاج به یک چهارچوب و فریم است که مدل هوشمند از این قاعده مستثنی نیست. عملکرد مات شدن این متریال با جریان برق حاصل می‌شود از طریق اینورتر تعبیه شده ولتاژ انرژی برق به ولتاژ قابل تغدیه این متریال تبدیل می‌شود (با برق ۲۲۰ ولت شهری عملکرد مناسبی ندارد) در مسیرمدار به شیشه هوشمند متصل می‌شود و یک وسیله کنترل کننده دارد که از راه دور با فشردن دکمه این قابلیت به مرحله اجرا می‌رسد.

مراحل نصب پارتیشن شیشه‌ای هوشمند

مراحل نصب پارتیشن شیشه‌ای هوشمند به شرح زیر است:

 • اولین مرحله اندازه‌گیری محیط است که سازنده با حضور در مکان مورد نظر فاکتورهای که نیاز است را لحاظ می‌کند و اندازه‌گیری دقیق را انجام می‌دهد.
 • قدم بعدی انتخاب شیشه است که دو جداره و یا تک‌جداره بودن پارتیشن را کارفرما طبق نیاز خود انتخاب می‌کند. در همین مرحله هوشمند سازی شیشه انجام می‌شود.
 • ابزار و یراق آلات که باید نصب شود با دقت و در جای مناسب به کار گرفته می‌شود.
 • نصب فریم بر روی شیشه از اهمیت زیادی برخوردار است. این متریال باید استقامت و استواری خوبی را دارا باشد و پر مصرف‌ترین آن‌ها آلومینیوم و استیل است.
 • مرحله آخر پولیش‌کاری است که با دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود و شفافیت و زیبایی شیشه را چند برابرمیکند.

نصب فریم بر روی شیشه از اهمیت برخوردار است. این متریال باید از استقامت و استواری برخوردار باشد و پر مصرف‌ترین آن‌ها آلومینیوم و استیل است.

قیمت پارتیشن هوشمند شیشه‌ای

متریال ساخت پارتیشن هوشمند شیشه‌ای با مدل ساده آن تفاوتی ندارد و مانند یکد‌یگر ساخته می‌شود فاکتوری که متریال هوشمند را خاص کرده است به کار بردن تکنولوژی و تغییرات خاصی است که در آن انجام می‌شود. قيمت پارتیشن شیشه‌ای هوشمند بالاتر از مدل ساده‌ی آن است البته هوشمند سازی به تک جداره یا دوجداره بودن شیشه نیز بستگی دارد و قیمت را تا حدودی دچار نوسان می‌کند.

خرید پارتیشن هوشمند

پارتیشن هوشمند جدید و به‌روز است و اصلا جای تعجب ندارد اگر برخی از شما سروران گرامی حتی نام آن را نشنیده باشید. پس نصب و ساخت چنین متریالی باید توسط خبره‌ترین سازنده انجام شود تا خروجی کار با کیفیت باشد. اگر قصد خرید پارتیشن هوشمند را دارید ما به شما آیژک را پیشنهاد می‌کنیم.

 2,465 total views