پارتیشن شیشه ای

کاربرد پارتیشن شیشه ای

شیشه امکانات تقریبا بی‌حد و حصری را برای طراحی داخلی ارائه می‌دهد و ظاهری با کیفیت را تضمین می‌کند. همچنین باعث ایجاد فضاهای باز و روشن می‌شود. یکی از امکانات، پارتیشن شیشه‌ای است که برای منطقه بندی و تقسیم قسمت‌های مختلف اداری مناسب هستند. آن‌ها از نظر بصری فضا را وسیع‌تر جلوه می‌دهند، احساس سبکی و وسعت را ایجاد کرده، میزان نور طبیعی را افزایش می‌دهند و فضای گرمی را در محیط اداری ایجاد می‌کنند. سیستم‌های دیوار جداکننده شیشه‌ای با ویژگی‌های عایق صدا، همه را قادر می‌سازد تا بدون مزاحمت و در سکوت و در شرایط ایده‌آل برای محل کار شما فضا ایجاد کنند.

ویژگی های پارتیشن شیشه ای اداری

شفافیت درهای شیشه‌ای اجازه می‌دهد تا مقادیر بهینه نور طبیعی از یک فضا عبور کند. نور خورشید استفاده از نور مصنوعی را به حداقل می‌رساند و در نتیجه هزینه انرژی را کاهش می‌دهد. جالب توجه است، مطالعات نشان داده اند که مدت زمانی که در نور مصنوعی سپری می شود، بر چرخه خواب تأثیر منفی می گذارد. در نتیجه، درهای شیشه‌ای و پارتیشن‌های اداریی که مقدار زیادی نور طبیعی را به فضا می‌رسانند، در واقع ریتم‌های شبانه‌روزی سالم را ارتقا می‌دهند. علاوه بر این، پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری، کنترل بصری دفتر را تسهیل می‌کنند و امکان یافتن سریع فرد مناسب را در شرکت‌هایی با پرسنل زیاد فراهم می‌کنند.

انواع پارتیشن های شیشه ای

شاید در تصور شما فقط یک مدل پارتیشن شیشه ای وجود داشته باشد اما پارتیشن شیشه ای هم به مانند پارتیشن چوبی و دیگر انواع پارتیشن دارای انواع مختلف است که در ادامه به توضیح مختصر هر یک می‌پردازیم:

پارتیشن شیشه ای بدون فریم

پارتیشن شیشه ای فریم لس

پاریتشن شیشه ای بدون قاب یا فریم لس رویکردی ساده برای تقسیم فضاهای تجاری و داخلی ارائه می‌دهند. پارتیشن شیشه‌ای فریم لس خود به دو دسته فریم لس در پانل‌های شیشه‌ای تک جداره یا دو جداره تقسیم می‌شود.

پارتیشن شیشه ای فریم دار

در این نوع پارتیشن در کنار شیشه‌ها از فریم‌هایی عموما از جنس آلومینیم در رنگ ها و مدل‌های مختلف استفاده می‌شود تا ظاهری شیک‌تر به فضای شما بدهد.

برای سفارش پارتیشن شیشه ای و مشاوره با

کارشناسان ما تماس حاصل نمایید!

مزایا و معایب پاریتشن شیشه

هر انتخابی برای تغییر دکوراسیون چه در منزل و چه در محل کار مزایا و معایب خود را دارد. مزایا و معایب این نوع پارتیشن را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

مزایا

به همین منظور تعدادی از مزایای پارتیشن های شیشه ای اداری را لیست کرده‌ایم : 

 • عایق خوب برای سر و صدا
 • کم هزینه نسبت به بازسازی و دیوار کشی
 • نور طبیعی بیشتر و فضای روشن تر
 • تغییر سریع فضا با کمترین میزان ایجاد زباله و نخاله و زمان

معایب

اگر انتخاب شما برای تغییر فضای کاری پارتیشن های شیشه ای است باید هنگام خرید آن‌ها به موارد زیر توجه کنید: 

 • عدم امنیت کافی در هنگام زلزله یا رانش زمین
 • کمتر حس کردن فضای خصوصی کاری
 • نیازمند تمیز کاری بیشتر  به دلیل نمایش گرد و غبار و جای دست
 • احتیاج به گرمایش بیشتر در فصل زمستان و سرمایش در فصل تابستان

قیمت گذاری پارتیشن شیشه ای

عوامل متعددی از شروع تا پایان نصب پارتیشن ها بر روی قیمت تمام شده کار تاثیر می‎گذارند . حتما توجه داشته باشید قبل از شروع کار و سفارش با توجه به میزان بودجه خود به این عوامل فکر کنید و مورد مناسب خود را انتخاب کنید. فاکتورهای موثر در قیمت گذاری پارتیشن شیشه ای شامل :

 • ساختار پارتیشن: ابعاد، تعداد و نوع درب‌ها بر ساختار پارتیشن تاثیر گذار هستند.
 • نوع شیشه: نوع شیشه‌ای که در ساخت پارتیشن مورد استفاده قرار می‌گیرد: مانند شیشه شفاف، کم آهن، برنز، خاکستری، پشت رنگ شده یا بافت دار.
 • متریال مورد استفاده پارتیشن‌: در ساخت این پارتیشتن متریال‌های گوناگونی مانند: فولاد خام یا فولاد ضد زنگ، با ضخامت‌های مختلف قاب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و بر قیمت تاثیر می‌گذارد.
 • ابزار و یراق به کار رفته:ابزار یراق‌های مانند : قفل‌ها، دستگیره‌ها و مکانیسم‌های باز و بسته شدن در بر قیمت اثر می‌‌گذارد.

یراق آلات پاریتشن شیشه ای

بعد از اهمیت جنس شیشه‌ها و فریم ها باید به یراق آلاتی که در نصب استفاده می شوند هم توجه شود. دستگیره‌ها، قفل درب‌ها ، چسب‌های یو وی و لولاها از این دست محصولاتی هستند که هم باید به خوبی از آن‌ها مراقبت کرد و هم هنگام خرید پارتیشن های شیشه ای به کیفیت آن‌ها باید اهمیت داد.

پارتیشن شیشه ای آیژک

یکی از روش‌های ساده و ارزان برای تقسیم قسمت‌های مختلف یک مکان ادارای و تبدیل آن به چند بخش مجزا پارتیشن شیشه‌ای است. این نوع پارتیشن از مزایای زیادی برخوردار است و نو طبیعی را به مکان کار شما می‌بخشد. علاوه بر این به حفظ حریم خصوصی و تمرکز کامندان در محیط کار نیز کمک می‌کند. برای انتخاب یک پارتیشن شیشه‌ای مناسب با کار و محل کار خود می‌توانید از کارشناسان آیژک کمک بگیرید تا با رعایت تمام شرایط شما یک پارتیشن شیشه ای ادارای را برای شما طراحی، اجرا و نصب کنند.

سوالات متداول

قیمت پارتیشن به جنس شیشه، ضخامت آن، برند، متراژ و محل نصب مرتبط است.

انواع مختلفی وجود دارد. بیشترین نوع مورد استفاده عبارتند از: تک جداره، فریم لس، دو جداره و متحرک.

برای انواع فضای داخلی مثل: هتل‌ها، آپارتمان‌ها، اداره‌جات، رستوران‌ها و …. .

بلاگ آیژک

کاربرد پارتیشن فریم لس و انواع آن
المان های اداری
parismin@ad

پارتیشن فریم لس و انواع آن

پارتیشن فریم لس و انواع آن یک جایگزین عالی به جای دیوار‌ها هستند که در محیط خانه، شرکت، اداره، آرایشگاه و… قابل اجرا است. برای افرادی

ادامه مطلب »