کمد دیواری

کمد دیواری، مهمترین المان فضاسازی خانه

کمد دیواری نقش بسیار مهمی در فضاسازی و کارآمدی دکوراسیون خانه دارد  و مهمترین وسیله‌ای است که برای نگهداری لوازم و اسباب مختلف از آن استفاده میشود. هر چه کمد دیواری فضای بیشتری در اختیارتان قرار دهد، آسایش و راحتی بیشتری احساس می‌کنید، چون لوازم و فضای خانه‌تان مرتب است. برخلاف گذشته در طراحی دکوراسیون مدرن از کمددیواری‌ها در فضای پذیرایی و نشیمن نیز به عنوان کتابخانه یا بوفه استفاده می‌شود. همچنین در مواردی که می‌خواهند فضای اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد درب کمد دیواری‌ها را با روکشی از آینه تهیه می‌کنند که بسیار شیک و زیبا است.

نحوه ساخت کمد دیواری

در ساخت کمد دیواری چند مرحله اصلی باید طی شود تا نتیجه کار به بهترین شکل ممکن در بیاید. ابتدا شما باید یک تیم متخصص برای تولید کمد دیواری پیدا کنید. پس از بازدید تیم از محل شما، تیم طراحی باید مناسب با بودجه، سلیقه و دکوراسیون منزلتان بهترین طرح و متریال را به شما پیشنهاد بدهد. سپس تیم اجرایی فضای شما را اندازه گیری می‌کند. درب و بدنه و تخته‌های داخلی و کشوها در کارگاه تولید شده و همراه یراق آلات در منزل شما سرهم بندی می‌شوند.

کمد دیواری پذیرایی

نسل جدیدی از کمد‌ها کمدهای دیواری است که با توجه به کوچک شدن خانه‌ها و کمبود فضا برای نگهداری برخی از وسایل طراحی شده است و دیگر مانند گذشته کمدها مربوط به اتاق خواب نمی‌شود. کمد دیواری پذیرایی تا حدود زیادی مشکل کمبود‌ جا را حل کرده است کمدها در هر مکانی که به کار گرفته شود یک عنصر نظم‌دهنده به‌حساب می‌آیند. در واقع بهترین راهکار برای پوشش دادن فضای بلا استفاده اتاق پذیرایی ساختن کمد است و همان مکان بلا استفاده به یک نقطه کاربردی در خانه تبدیل می‌شود.

انواع کمد دیواری

کمد دیواری نیز به مانند کابینت و دیگرانواع لوازم چوبی داری انواع متعددی است که در این بخش به شرح هر کدام می‌پردازیم:

نمونه کمد دیواری ام دی اف

ام دی اف

کمد دیواری ام دی اف معمولا رو کار بوده و سر تاسر دیوار رابه خود اختصتص می‌دهد. این مدل کمد دیواری از جنس ام دی اف بوده و دارای رنگ بندی متنوع و بسیاری است. علاوه بر این کمد دیواری‌های ام دی اف دارای انواع متنوعی مانند کمد دیواری ریلی، کمد دیواری کشویی و موارد دیگر. از آنجا که کمد دیواری‌ ام دی اف (MDF) به صورتی بیرونی کار می‌شوند باید در انتخاب رنگ و مدل آن باید دقت کنید زیرا باید با بقیه اجزا خانه هماهنگی داشته باشد تا جلوه بصری بهتری به خانه شما بدهد. در طراحی کمد دیوارهای ام دی اف می‌توان از ترکیب رنگ و استفاده کرد و می‌توان آن را بدون دستگیره هم طراحی کرد و عمق آن معمولا بین 40 تا 60 سانتی‌متر است.  

هایگلاس

یکی دیگر از انواع کمد دیواری، کمد دیواری هایگلاس است. هایگلاس یک نوع روکش از جنس پلکسی گلاس است و به مانند شیشه براق استو این نوع کمدهای دیواری به مانند کمد دیواری ام دی اف می‌توان رو کار باشد و هم در داخل دیوار تعبیه شود. کمد دیواری هایگلاس به دلیل این که براق است به خوبی نور را منعکس می‌کند و می‌تواند به فضای اتاق خواب یا اتاق کودک و پذیرایی نور خوبی را بدهد. این سبک از کمد دیواری طراحی بسیار ساده‌ای دارد و در آن از هیچ گونه تجملاتی استفاده نمی‌شود. این سبک از کمدهای دیواری برای افرادی مناسب است که سبک مدرن و ساده علاقه دارند.

نمونه کمد دیواری مدرن

مدرن

کمد دیواری‌های درب کشویی یا ریلی به کمد دیواری‌های گفته می‌شود که درب آن به کمد ریل‌های با جنس‌های متفاوت به هم وصل می‌شوند با حرکت دادن درب در ریل‌ها درهای کمد دیواری باز و بسته می‌شود. این مدل از کمد دیواری در عصر حاضر به دلیل این که جای کمی را اشغال می‌کنند بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما این مدل کمدهای دیواری یک عیب بزرگ دارند و آن هم این دست که دسترسی به همه قسمت‌های کمد را سخت می‌کنند.

نمونه کمد درب کشویی

درب کشویی

کمد دیواری‌های سبک مدرن به مانند کابینت‌های این سبک بسیار ساده هستند و برای فضاهای مانند اتاق نشمین و پذیرایی بیشتر کاربرد درند. از بارزترین و جدیدترین این مدل ها، کمدهای مدرن با دربهای شیشه ای با فریم آلومینیومی می باشند. در این مدل از کمد دیواری طرح‌های هندسی را مشاهده نمی‌کنیم. همچنین در طراحی این مدل از کمد دیواری ما شاهد فضای مهندسی شده و جادار برای قرار دادن وسایل هستیم.

نمونه پروژه های کمد دیواری

انواع کمددیواری اتاق خواب

انواع کمد دیواری اتاق خواب یک نظم دهنده بی‌نظیر است، بر خلاف سایر کمدها جای کمی را اشغال می‌کند. ولی لباس و وسایل زیادی را می‌تواند درون خود جاسازی کند. در طراحی و زیبایی اتاق کمک کننده است طراحی کمدهای دیواری امروزه متفاوت و بر اساس نیازهای هر خانه‌ای قابل تغییر است و دیگر نیاز نیست برای رختخواب، لباس‌ها، کیف، کفش چمدان و دیگر لوازم مورد نیازمان چندین کمد داشته باشیم .از طرفی با کوچک‌تر شدن منازل و نداشتن فضای کافی کمدهای چند منظوره مشکلات کمبود‌جا را برای ما برطرف کرده‌اند.

برای سفارش انواع کمد دیواری و مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید!

قیمت گذاری کمد دیواری

قیمت کمد های دیواری با توجه به ابعاد، متریال مورد استفاده (چوب، ام دی اف یا پی وی سی) طرح داخلی، تعداد طبقات داخل کمد، تعداد کشوها و روکش و نوع رنگ مورد استفاده  بازه‌ی قیمت بسیار متفاوتی دارند. در ساخت انواع کمد دیواری‌هایی مانند ریلی و آینه‌ای نیاز به یراق آلات با کیفیت و آینه وجود دارد، به همین دلیل قیمت این نوع کمد دیواری بالاتر است. قیمت کمدهای دیواری با توجه به ابعاد، متریال مورد استفاده (چوب، ام دی اف یا پی وی سی) طرح داخلی، تعداد طبقات داخل کمد، تعداد کشوها و روکش و نوع رنگ مورد استفاده بازه‌ی قیمت  بسیار متفاوتی دارند. در ساخت انواع کمد دیواری‌هایی مانند ریلی و آینه‌ای نیاز به یراق آلات با کیفیت و آینه وجود دارد، به همین دلیل قیمت این نوع کمد دیواری بالاتر است.

کدام کمد دیواری؟

امروز تنوع کمد دیوار بسیار متنوع است و به مانند گذشه فقط در اتاق خواب‌ها مشاهده نمی‌شوند. همچنین دیگر به ماند گذشته محدود به یک متریال خاص نیستند. اگر به دنبال طرحی زیبا برای کمد دیواری‌های خود هستید و یا به یک مشاور برای راهنمایی در انتخاب کمد دیواری احتیاج دارید ما به شما آیژک را پیشنهاد می‌کنیم.

سوالات متداول

از ورق ام دی اف، روکش ملامینه یا نئوپان، روکش ملامینه یا هایگلاس ساخته میشه و نئوپان روکش ملامینه کاربرد خیلی بیشتری نسیت به بقیه داره.

از جنس متریال‌های مختلف مثل نئوپان، هایگلاس، ممبران، چوب، روکش چوب ام دی اف باشه و هیچ  محدودیتی از این بابت وجود نداره.

برای این منظور می‌توانیم از درب های ریلی که فضای کمتری برای باز شدن درب ها نیاز دارد استفاده کنیم.

معمولا برای ساخت کشوها چون به کف اتاق نزدیکتر است و باز و بسته شدن کشوها راحت‌تر می‌باشد. و همچنین اجسام سنگین را در پایین کمد دیواری قرار می‌دهند. مانند: گاوصندوق.

برای رگال‌های لباس، اکسسوری‌ها، رگال‌های کوچک کروات، جواهرات و گاوصندوق توکار.

بلاگ آیژک

دانستنی‌های جاکفشی ممبران
دکوراسیون داخلی
parismin@ad

دانستنی‌های جاکفشی ممبران

امروزه به میزانی که خانه‌ها کوچک شده است لوازم مورد نیاز کاربردی‌تر طراحی می‌شوند. همانطور که لباس‌، کیف، رختخواب و سایر لوازم در جای مشخصی

ادامه مطلب »
انواع شلف آشپرخانه
آشپزخانه
parismin@ad

انواع شلف آشپرخانه

دیوارها در هر مکانی که قرار بگیرند عنصر خوبی برای اجرا کردن طرح‌های خلاقانه هستند. شلف‌ آشپزخانه متدوال‌‌ترین متریال قابل نصب بر روی دیوارهای آشپزخانه

ادامه مطلب »