کمد دیواری ، مهمترین المان فضاسازی خانه

کمد دیواری نقش بسیار مهمی در فضاسازی و کارآمدی دکوراسیون خانه دارد  و مهمترین وسیله‌ای است که برای نگهداری لوازم و اسباب  مختلف از آن استفاده میشود.  هر چه کمد دیواری فضای بیشتری در اختیارتان قرار دهد، آسایش و راحتی بیشتری احساس می‌کنید، چون لوازم و فضای خانه‌تان مرتب است. برخلاف گذشته در طراحی دکوراسیون مدرن از کمددیواری‌ها در فضای پذیرایی و نشیمن نیز به عنوان کتابخانه یا بوفه استفاده می‌شود. همچنین در مواردی که می‌خواهند فضای اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد درب کمد دیواری‌ها را با روکشی از آینه تهیه می‌کنند که بسیار شیک و زیبا است.

نحوه ساخت کمد دیواری

در ساخت کمد دیواری چند مرحله اصلی باید طی شود تا نتیجه کار به بهترین شکل ممکن در بیاید. ابتدا شما باید یک تیم متخصص برای تولید کمد دیواری پیدا کنید. پس از بازدید تیم از محل شما، تیم طراحی باید مناسب با بودجه، سلیقه و دکوراسیون منزلتان بهترین طرح و متریال را به شما پیشنهاد بدهد. سپس تیم اجرایی فضای شما را اندازه گیری می‌کند. درب و بدنه و تخته‌های داخلی و کشوها در کارگاه تولید شده و همراه یراق آلات در منزل شما سرهم بندی می‌شوند.

انواع کمد دیواری

کمد دیواری نیز به مانند کابینت و دیگرانواع لوازم چوبی داری انواع متعددی است که در این بخش به شرح هر کدام می‌پردازیم:

ام دی اف

کمد دیواری ام دی اف معمولا رو کار بوده و سر تاسر دیوار رابه خود اختصتص می‌دهد. این مدل کمد دیواری از جنس ام دی اف بوده و دارای رنگ بندی متنوع و بسیاری است. علاوه بر این کمد دیواری‌های ام دی اف دارای انواع متنوعی مانند کمد دیواری ریلی، کمد دیواری کشویی و موارد دیگر. از آنجا که کمد دیواری‌ ام دی اف (MDF) به صورتی بیرونی کار می‌شوند باید در انتخاب رنگ و مدل آن باید دقت کنید زیرا باید با بقیه اجزا خانه هماهنگی داشته باشد تا جلوه بصری بهتری به خانه شما بدهد. در طراحی کمد دیوارهای ام دی اف می‌توان از ترکیب رنگ و استفاده کرد و می‌توان آن را بدون دستگیره هم طراحی کرد و عمق آن معمولا بین 40 تا 60 سانتی‌متر است.  

هایگلاس

یکی دیگر از انواع کمد دیواری، کمد دیواری هایگلاس است. هایگلاس یک نوع روکش از جنس پلکسی گلاس است و به مانند شیشه براق استو این نوع کمدهای دیواری به مانند کمد دیواری ام دی اف می‌توان رو کار باشد و هم در داخل دیوار تعبیه شود. کمد دیواری هایگلاس به دلیل این که براق است به خوبی نور را منعکس می‌کند و می‌تواند به فضای اتاق خواب یا اتاق کودک و پذیرایی نور خوبی را بدهد. این سبک از کمد دیواری طراحی بسیار ساده‌ای دارد و در آن از هیچ گونه تجملاتی استفاده نمی‌شود. این سبک از کمدهای دیواری برای افرادی مناسب است که سبک مدرن و ساده علاقه دارند.

مدرن

کمد دیواری‌های سبک مدرن به مانند کابینت‌های این سبک بسیار ساده هستند و برای فضاهای مانند اتاق نشمین و پذیرایی بیشتر کاربرد درند. درب این نوع کمدهای دیواری عموما به صورت ریلی هستند. در این مدل از کمد دیواری طرح‌های هندسی را مشاهده نمی‌کنیم. همچنین در طراحی این مدل از کمد دیواری ما شاهد فضای مهندسی شده و جادار برای قرار دادن وسایل هستیم.

درب کشویی

کمد دیواری‌های درب کشویی یا ریلی به کمد دیواری‌های گفته می‌شود که درب آن به کمد ریل‌های با جنس‌های متفاوت به هم وصل می‌شوند با حرکت دادن درب در ریل‌ها درهای کمد دیواری باز و بسته می‌شود. این مدل از کمد دیواری در عصر حاضر به دلیل این که جای کمی را اشغال می‌کنند بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما این مدل کمدهای دیواری یک عیب بزرگ دارند و آن هم این دست که دسترسی به همه قسمت‌های کمد را سخت می‌کنند.

برای سفارش انواع کمد دیواری و مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید!

قیمت گذاری کمد دیواری

قیمت کمد های دیواری با توجه به ابعاد، متریال مورد استفاده (چوب، ام دی اف یا پی وی سی) طرح داخلی، تعداد طبقات داخل کمد، تعداد کشوها و روکش و نوع رنگ مورد استفاده  بازه‌ی قیمت  بسیار متفاوتی دارند. در ساخت انواع کمد دیواری‌هایی مانند ریلی و آینه‌ای نیاز به یراق آلات با کیفیت و آینه وجود دارد، به همین دلیل قیمت این نوع کمد دیواری بالاتر است. قیمت کمدهای دیواری با توجه به ابعاد، متریال مورد استفاده (چوب، ام دی اف یا پی وی سی) طرح داخلی، تعداد طبقات داخل کمد، تعداد کشوها و روکش و نوع رنگ مورد استفاده  بازه‌ی قیمت  بسیار متفاوتی دارند. در ساخت انواع کمد دیواری‌هایی مانند ریلی و آینه‌ای نیاز به یراق آلات با کیفیت و آینه وجود دارد، به همین دلیل قیمت این نوع کمد دیواری بالاتر است.

کدام کمد دیواری؟

امروز تنوع کمد دیوار بسیار متنوع است و به مانند گذشه فقط در اتاق خواب‌ها مشاهده نمی‌شوند. همچنین دیگر به ماند گذشته محدود به یک متریال خاص نیستند. اگر به دنبال طرحی زیبا برای کمد دیواری‌های خود هستید و یا به یک مشاور برای راهنمایی در انتخاب کمد دیواری احتیاج دارید ما به شما آیژک را پیشنهاد می‌کنیم.

بلاگ آیژک

کابینت ممبران چیست؟
آشپزخانه
parismin@ad

کابینت ممبران چیست؟

آشپزخانه شما شایسته بهترین عملکرد و زیبایی است. به هر حال، چه کسی یک آشپزخانه زیبا را دوست ندارد؟ زیبایی قلب تپنده یک خانه، به

ادامه مطلب »