کابینت نئوکلاسیک

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

فضای داخلی کلاسیک هرگز از مد نمی‌افتد، حتی اگر به تدریج با جزئیات و تفاسیر جدید غرق شوند. یکی از این تلفیق‌های سبک کلاسیک در کابینت آشپرخانه نئوکلاسیک است. در این سبک تمام ویژگی‌های کلاسیک پایه را ترکیب می‌کنند، اما بسیار بهتر با واقعیت خانه‌ها و آپارتمان‌های مدرن سازگار است. جالب هست؟ ما به شما خواهیم گفت که چه نوع سبکی است و چه ویژگی هایی دارد!

در طول قرن‌های ۱۸ و ۱۹ در اروپا و تا حدودی آمریکا، طراحی داخلی نئوکلاسیک به عنوان یکی از گرایش‌های طراحی غالب در رقابت با رمانتیسم ظاهر شد. امروزه، این سبک همچنان به عنوان یک معماری محبوب در بین طراحان داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نئوکلاسیک یک تفسیر مدرن از فضای داخلی کلاسیک است، بنابراین ویژگی‌های مشخصه آن تقریباً بدون تغییر حفظ شده است. اگر چه از نظر بصری بسیار ساده‎تر است، اما هنوز هم سبکی غنی، مجلل و قابل احترام با مواد و دکور گران قیمت است.  از این سبک دیزاین در طراحی کابینت آشپزخانه هم استفاده می‌کنند  که در سالهای اخیر با اقبال خوبی مواجه شده است.

آشپزخانه نئوکلاسیک را می‌توان نقطه تلاقی سبک مدرن و کلاسیک دانست. کابینت‌های نئوکلاسیک امروزه به یکی از محبوب‌ترین سبک‌های طراحی در جهان تبدیل شده‌اند. کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک سادگی و مینیمالیسم را از سبک مدرن به ارث برده است اما در آن می‌توان شکوه و گرمای یک طرح کلاسیک را نیز مشاهده کرد.
کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک بهترین انتخاب برای زمانی است که شما آشپزخانه‌ای سر شار از راحتی و کلاس می‌خواهید. ترکیب خطوط کلاسیک با اشاره‌ای از مدرنیته یک سبک نئوکلاسیک مسحور کننده برای آشپزخانه ایجاد کرده است. بنابراین کابینت آشپزخانه با معماری نئوکلاسیک همیشه جذابیت بیشتری دارد.

نمونه‌های کابینت نئوکلاسیک

در این بخش به معرفی برخی از نمونه‌های کابینت سبک نئوکلاسیک می‌پردازیم:

کابینت نئوکلاسیک سفید رنگ برای نمونه

درب‌های سفید همرا با یک قاب ساده بدون استفاده از منبت و دکوری در قسمت‌های مختلف به شما فضایی کلاسیک اما در عین حال ساده مانند کابینت آشپزخانه مدرن می‌دهد. نئوکلاسیک سفید انتخابی بی‌نظیر برای عمده سلیقه‌ها است.

نئوکلاسیک دو رنگ در قسمت نمونه های کابینت نئوکلاسیک

استفاده از رنگ‌های تیره در هر سبک کابینتی جسارت بیشتر را می‌مطلبد. اما اگر از اینکه آشپزخانه شما دلگیر شود می‌ترسید، می‌توانید در سبک کابینت نئوکلاسیک از دو رنگ برای زیباتر شدن فضا استفاده کنید. استفاده از یراق آلات ساده و کاشی‌های تک رنگ نیز به زیباتر شدن فضای آشپزخانه شما کمک می‌کند.

اگر کلاسیک بودن کابینت تمام چوب را نمی‌پسندید می‌تواند از سبک نئوکلاسیک و کابنیت‌های روکش چوب برای آشپزخانه استفاده کنید. درب‌هایی با قاب بندی ساده و یراق آلات تک رنگ همراه با یک کاشی بدون طرح فضای مدرن و در عین حال گرمی را به شما هدیه می‌کند.

قیمت کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک در واقع سبکی از یک مدل کابینت می‌باشد و موادی که درب‌ها و بدنه با آن ساخته می‌شود متفاوت است. اینکه کابینت تمام چوب باشد یا روکش چوب، ممبران باشد یا ملامینه قطعا در قیمت کابینت نئوکلاسیک اثرگذار خواهد بود. اما با همه این‌ها به دلیل استفاده کمتر از منبت و آویزها و یا بهره گیری از یراق آلات ساده‌تر هزینه این سبک کابینت نسبت به کابینت کلاسیک قطعا کمتر خواهد بود. مشاوران ما در تیم طراحی و تولید کابینت آیژک به شما در این زمینه مشاوره بهتری خواهند داد. البته عواملی چون متراژ و طراحی را هم نباید در قیمت گذاری فراموش کرد.

برای سفارش کابینت و مشاوره، با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید!

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

در هر انتخابی برای کابینت آشپزخانه ، مزایا و معایبی نهفته است زیرا همه متریال‌ها خوبی‌ها و بدی‌های خود را دارند چه از نظر مقاومتی، چه از نظر زیبایی. در این قسمت سعی داریم تعدادی از مزایا و معایب استفاده از کابینت به سبک نئوکلاسیک را برای شما مشرح دهیم تا در انتخاب نهایی راهنمای شما باشد:

مزایای کابینت نئوکلاسیک

بک گراند مزایای کابینت ام دی اف

از مزایای این سبک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساده اما مدرن
 • طراحی خلوت‌تر نسبت به کابینت کلاسیک
 • شیک و همیشه به روز
 • رنگ بندی متنوع
 • دوام بالا

معایب کابینت نئوکلاسیک

بک گراند معایب کابینت نئوکلاسیک

نوشتن در مورد خوبی‌های هر سبک کابینت کار راحتی است اما نباید از این مورد گذشت که انتخاب آن می‌تواند تبعاتی نیز داشته باشد. در زیر لیستی از معایب کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک را آورده‌ایم تا شما با چشم باز دست به این انتخاب بزنید:

 • عدم امکان ترمیم رنگ در صورت آسیب
 • حساس نسبت به اشیای تیز مانند چاقو
 • آسیب پذیر در برابر رطوبت
 • عدم توانایی ساخت در کارگاه‌های کوچک به دلیل سبک طراحی درب ها

نمونه پروژه های کابینت نئوکلاسیک

تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

 • کابینت کلاسیک دارای طرح و نقش و نگارهای زیادی است اما در کابینت نئوکلاسیک به میزان کلاسیک از طراحی و حکاکی‌های زیاد خبری نیست و طراحی درب‌ها در نئوکلاسیک بسیار ساده‌تر است.
 • کابینت نئوکلاسیک عمدتا بلند و بزرگ‌تر هستند و معمولا تا نزدیک سقف کابینت ساخته می‌شود تا فضای بیشتری در دسترس شما باشد اما سبک کلاسیک از این ویژگی برخوردار نیست
 • در سبک نئوکلاسیک قرینه بودن یکی از اصول کار است.
 • بهتر است در آشپزخانه‌های کوچک از سبک کلاسیک استفاده نشود زیرا این سبک دارای حکاکی و طرح‌های زیادی است و طراحی باعث می‌شود آشپزخانه شما را شلوغ‌تر و کوچک‌تر نشان دهد. کابینت نئوکلاسیک برای هر آشپزخانه‌ای مناسب است و بهتر است آشپزخانه‌های کوچک این سبک را انتخاب کنند.
 • به طور کلی قیمت کابینت نئوکلاسیک نسبت به‌ کابینت‌های کلاسیک کمتر است زیرا در نئوکلاسیک حکاکی و منبت کاری کمتری استفاده می‌شود و هر چقدر کابینت دارای طرح‌های زیادی باشد‌ پروسه ساخت، دشوارتر و طولانی‌تر می‌شود.
 • سبک نئوکلاسیک به میزان سبک کلاسیک دارای نقش و نگار نیست و طراحی نئوکلاسیک ساده‌تر است.
 • نئوکلاسیک معمولا چون نمای ساده‌تر دارد می‌توانید با تزئینات مختلف مانند پرده‌های زیبا و سنتی، گلدان‌های همیشه سبز، فرش یا گلیم سنتی جلوه و زیبایی آشپزخانه را بیشتر کرد ولی در کابینت به‌ سبک کلاسیک نیازی به دیگر تزئینات ندارید زیرا طراحی و حکاکی این سبک کاملا تجملاتی است.
 • دستگیره‌ در سبک نئوکلاسیک معمولا منحنی با طرح‌های ساده یا آويزان استفاده می‌شود برخلاف دستگیره‌های سبک کلاسیک که از قانون پر نقش و نگار پیروی می‌کند.
 • کار نظافت کابینت کلاسیک به دلیل داشتن حکاکی، منبت کاری و طراح‌های شلوغ بسیار سخت‌تر از کابینت نئوکلاسیک است، برای تمیزکاری کابینت کلاسیک زمان بیشتری را باید صرف کنید.
 • کابینت نئوکلاسیک سبکی جدیدتر از ‌کابینت کلاسیک است پس به روز‌تر از سبک کلاسیک است.
 • اگر سبک تلفیقی را می‌پسندید بهترین انتخاب برای شما کابینت نئوکلاسیک است که تلفیق شده سبک مدرن و کلاسیک می‌باشد.
عکس کابینت ام دی اف مروبط به بخش رنگ بندی

محبوب‌ترین رنگ کابینت نئوکلاسیک

طوسی، شیری، سورمه ای

آبی سرمه‌ای و طلایی ترکیب رنگ روشن و جسورانه‌ای را در آشپزخانه شما ایجاد می‌کند. اگر بدنه اصلی کابینت‌ها سفید باشد و شما جزیزه کابینت نئوکلاسیک را به رنگ آبی انتخاب کنید و از رنگ طلایی در براق آلات به ترکیب شیک و چشم‌گیری از رنگ بندی کابینت نئوکلاسیم خواهید رسید.

طوسی

جسارت صاحب‌خانه در انتخاب رنگی جز سفید یا چوب در سال‌های اخیر با رونق گرفتن سبک‌ها مختلف کابینت بیشتر شده است. انتخاب رنگ طوسی برای کابینت‌های Neoclassical یک انتخاب هوشمندانه و مدرن است. اگر کاشی‌های آشپزخانه را سفید و اکسسورها را طلایی یا مشکی انتخاب کنید آشپزخانه مدرن، شیک و چشم گیر خواهید داشت.

انواع کابینت نئوکلاسیک

انواع کابینت نئوکلاسیک شامل کابینت نئوکلاسیک تمام چوب یا چوب طبیعی، کابینت نئوکلاسیک انزوا، کابینت نئوکلاسیک روکش ‌چوب، کابینت‌ نئوکلاسیک پلی‌اورتان، کابینت نئوکلاسیک پلی‌استر، کابینت نئوکلاسیک با روکش ممبران‌ است که هرکدام را می‌توانید بر طبق آشپزخانه و سلیقه خود انتخاب کنید.

کابینت نئوکلاسیک در خانه شما

یک آشپزخانه با کابینت‌های نئوکلاسیک می‌تواند علاوه بر تجملات و زیبایی آرامش را هم به خانه شما بیاورد. ذاشتن یک آشپزخانه شیک به سبک نئوکلاسیک نه به مانند سبک مدرن ساده است و نه به مانند سبک کلاسیک پر زرق و برق اما به مانند هر دو آن‌ها شیک و باکلاس است. در نتیجه اگر قصد تغییر کابینت آشپزخانه خود را دارید، تعمل کردن را کنار بگذارید و با شرکت تولید کننده کابینت آیژک تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

کابینت نئوکلاسیک جدید‌ترین سبک کابینت آشپزخانه می‌باشد. این سبک ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک است. کابینت نئوکلاسیک دارای دو زیر مجموعه به نام انزو و پولیشی است. این دو مدل از نظر شکل ظاهری، نوع رنگ و قیمت تفاوت‌هایی با هم دارند.

کابینت نئوکلاسیک تمام چوب یا چوب طبیعی، کابینت نئوکلاسیک انزوا، کابینت نئوکلاسیک روکش ‌چوب، کابینت‌ نئوکلاسیک پلی‌اورتان، کابینت نئوکلاسیک پلی‌استر، کابینت نئوکلاسیک با روکش ممبران‌ است که هرکدام را می‌توانید بر طبق آشپزخانه و سلیقه خود انتخاب کنید.

از قرار دادن وسیله‌های خیس به درون کابینت خودداری کنید. زیرا باعث می‌شود کایبنت آن قسمت فرم خود را از دست بدهد.

برای استفاده بهینه از آشپزخانه‌های کوچک از کابینت‌های کمدی استفاده کنید. زیرا فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

سعی کنید اشیاء سنگین را بر روی کابینت قرار ندهید.

طراحی کایبنت‌های نئوکلاسیک نسبت به کلاسیک ساده‌تر است. قیمت کابینت‌های نئوکلاسیک نسبت به کلاسیک ارزان‌تر است. برای نگهداری و تمیزکاری کایبنت‌های نئوکلاسیک وقت کمتری نسبت به کابینت کلاسیک می‌گذارید. و کابینت‌های نئوکلاسیک نسبت به کابینت‌های کلاسیک مدرن‌تر و بروزتر است.

برای بهتر نشون دادن زیبایی کابینت نئوکلاسیک اگر نور طبیعی آشپزخانه شما کم است، از رنگ‌های روشن استفاده کنید. سعی کنید که اشیا یا وسیله‌های سنگین بر روی کابینت نئوکلاسیک نگذارید. از گذاشتن اجناس خیس به درون کابینت نئوکلاسیک بپرهیزید. هرگز نباید کابینت نئوکلاسیک را با آب بشوئید. از دستمال نم‌دار برای تمیز کردن آن استفاده نمایید.

بلاگ آیژک

انواع شلف آشپرخانه
آشپزخانه
parismin@ad

انواع شلف آشپرخانه

دیوارها در هر مکانی که قرار بگیرند عنصر خوبی برای اجرا کردن طرح‌های خلاقانه هستند. شلف‌ آشپزخانه متدوال‌‌ترین متریال قابل نصب بر روی دیوارهای آشپزخانه

ادامه مطلب »