07
شهریور
author thumbnail parismin@ad

[email protected]

1 ماه قبل

0

7 دقیقه خواندن

5,292

انواع صفحه کابینت آشپزخانه

انواع کابینت آشپزخانه و صفحه کابینت آشپزخانه عنصر دوست داشتنی و مورد نیاز محیط آشپزخانه را برای اهالی خانه جذاب و دلپذیر می‌کنند. اکثر اهالی خانه با شروع شدن روز در این مکان کنار سایر اعضای خانواده جمع می‌شوند، در کنار یکدیگر صبحانه را میل می‌کنند و همچنین عصر و یا شب هم که از سرکار بر می‌گردند در آشپزخانه گرد یکی‌دیگر جمع می‌شوند. آشپزخانه کانون خانه به حساب می‌آید باید این کانون بهترین دکوراسیون را داشته باشد در نتیجه کابینت‌ها اساسی‌ترین عنصر در آشپزخانه‌ها هستند.

آشپزخانه کانون خانه به حساب می‌آید باید این کانون بهترین دکوراسیون را داشته باشد.

صفحه کابینت آشپزخانه

صفحه‌‌های کابینت یکی از اجزای اصلی کابینت بشمار می‌روند. صفحه کابینت قسمتی از کابینت است که بیشترین کاربرد را دارد و شما زمانی که در آشپزخانه هستید بدون‌ شک با این قسمت از کابینت سروکار دارید. صفحه کابینت به علت اینکه در معرض دید است از لحاظ زیبایی طرح و رنگ باید با دقت انتخاب شود.این عنصر علاوه بر زیبایی که دارند یک ویژگی کاربردی دیگر هم دارند از این صفحات به عنوان میز کار  نیز می‌توانید استفاده کنید. این بخش از کابینت به صورت یک لب و دولب ساخته می‌شوند و از نظر مدل و جنس دارای تنوع هستند.

صفحه‌‌های کابینت یکی از اجزای اصلی کابینت بشمار می‌روند.

صفحه‌ کابینت یک لب چیست؟

این صفحه کابینت‌ها معمولا در سایز‌های ۳ سانتی‌متر و ۵ سانتی‌متر ساخته می‌شوند و البته در سایز سفارشی هم قابل تولید است. صفحه کابینت یک لب به این صورت طراحی می‌شود که یک طرف صفحه‌ کابینت گرد می‌شود و روکش می‌خورد. این کابینت یک ‌لب زمانی کاربرد دارد که یک طرف این صفحه به دیوار اتصال پیدا کند. صفحه یک لب‌گرد نسبت به دولب‌گرد بیشتر در آشپزخانه کارآیی دارد.

صفحه کابینت یک لب به این صورت طراحی می‌شود که یک طرف صفحه‌ کابینت گرد می‌شود و روکش می‌خورد.

صفحه کابینت دو لب‌ چیست؟

صفحه‌ کابینت آشپرخانه دو ‌لب یکی از مدل‌های متنوع صفحه کابینت با متریال ام دی اف است. برای جزیزه‌ها از صفحات دولب استفاده می‌شود. صفحه‌ کابینت دو‌لب همان طور که از اسمش پیداست دو طرف لبه‌های کابینت روکش می‌خورد.

صفحه‌ کابینت آشپرخانه دو ‌لب یکی از مدل‌های متنوع صفحه کابینت با متریال ام دی اف است.

انواع صفحه کابینت آشپزخانه

انواع صفحه کابینت در بازار موجود است این صفحات از تنوع بالای برخوردارند. صفحات کابینت شامل: صفحه ‌کابینت سنگ مرمر، صفحه کابینت سنگ کورین، صفحه کابینت سنگ گرانیت، صفحه کابینت پی‌وی‌سی، صفحه کابینت بتنی، صفحه‌های کابینت شرکتی و سایر صفحات که هر کدام ویژگی خاص خود را دارد. در نتیجه متنوع بودن صفحات کابینت هر سلیقه‌ای را راضی می‌سازد.

انواع صفحه کابینت در بازار موجود است این صفحات از تنوع بالای برخوردارند.

. صفحه کابینت‌ شرکتی

صفحه‌های کابینت شرکتی در دولب و تک‌لب تولید می‌شود. متریال اصلی صفحات کابینت شرکتی یا از ام دی اف با روکش ملامینه است و یا صفحه کابینت پی‌وی‌سی است. صفحه‌های کابینت شرکتی تنوع زیادی در رنگ بندی دارند این صفحات از لحاظ قیمتی مقرون به‌صرفه هستند و به دلیل قیمت مناسب، کیفیت مطلوب، طرح و مدل‌های متنوع نسبت به سایر صفحات کابینت محبوب‌تر هستند.

صفحه‌های کابینت شرکتی در دولب و تک‌لب تولید می‌شود.

. صفحه کابینت pvc

یکی از بارزترین ویژگی صفحه‌ کابینت آشپرخانه پی‌وی‌سی ضد آب بودن این صفحه است. صفحه‌هات پی‌وی‌سی به دو صورت تو پر و تو خالی ساخته می‌شود و این امر بر کیفیت صفحه کابینت تاثیرگذار نیست. شرکت‌های ایرانی و خارجی این صفحه‌هات را تولید می‌کنند. صفحات کابینت پی‌وی‌سی با کیفیت‌های متفاوت در بازار موجود است.

یکی از بارزترین ویژگی صفحه‌ کابینت آشپرخانه پی‌وی‌سی ضد آب بودن این صفحه است.

ویژگی‌های صفحه کابینت  pvc

از ویژگی‌های این صفحه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این صفحه‌ کابینت آشپزخانه در برابر حرارت و گرما از مقاومت بالای برخوردار نیستند اگر جسم داغی بر روی این صفحه قرار دهید احتمال تغییر رنگ در آن وجود دارد.
 • صفحه‌های پی‌وی‌سی در برابر مواد شیمیایی بسیار مقاوم هستند.
 • نصب این صفحه‌ها آسان و سریع انجام می‌شود
 • پی‌وی‌سی در برابر ضربه و برخورد اجسام تیز با صفحه کابینت از مقاومت خوبی برخورد است.

. صفحه‌ کابینت کوارتز

این صفحات به صفحات آنتی ‌باکتریال معروف هستند زیرا امکان رشد باکتری و قارچ در این صفحات وجود ندارد. این صفحه یک سنگ طبیعی نیست بلکه یک سنگ مصنوعی است و از ۹۳ درصد سیلیس و ۷ درصد پلیمر، رنگ‌دانه، رزین ساخته شده است. صفحه کابینت کوارتز به علت ۷ درصد ماده تشکیل دهنده غیر طبیعی جزو سنگ‌های مصنوعی به حساب می‌آید.

صفحات کوارتز به صفحات آنتی ‌باکتریال معروف هستند زیرا امکان رشد باکتری و قارچ در این صفحات وجود ندارد.

ویژگی صفحه کابینت کوارتز

از ویژگی‌های این صفحه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با قرار گرفتن وزن‌های سنگین بر روی این صفحه دچار شکستگی و خرابی نمی‌شود تحمل بالایی در مقابل وزن‌های زیاد دارد.
 • این صفحه کاملا ضد‌آب است و برای مناطق مرطوب مناسب است.
 • این صفحات در برابر حرارت مقاوم هستند.
 • ویژگی دیگر این سنگ‌ عمر بالای آن است.
 • ترمیم این سنگ بسیار سخت و دشوار است.
 • این سنگ مصنوعی به دلیل ترکیبات سازنده آن در برابر خط‌و‌خش مقاومت خوبی دارد.
 • صفحه‌های کوارتز بر روی سطح خود منفذ و سوراخ ندارند.
 • این صفحات صاف، یک‌دست و براق هستند و تنوع رنگی زیادی دارند.
 • صفحه کابینت سنگ کوارتز از لحاظ قیمتی به نسبت گران هستند.

. صفحه‌ کابینت سنگ گرانیت

صفحه‌ کابینت آشپزخانه سنگ گرانیت یک متریال طبیعی و گران‌قیمت است. این صفحه، کابینت‌های شما را با ارزش‌تر می‌کند و گرانیت یک سنگ آذرین دانه درشت است، این سنگ در زیر زمین به آرامی ساخته می‌شود. فرآیند به وجود آمدن سنگ گرانیت این متریال را گران‌قیمت و با ارزش کرده است. سنگ گرانیت بسیار مستحکم و مقاوم بوده و به صورت طبیعی داری نقش‌ و نگارهای جذابی است. با وجود متریال‌های متفاوت گرانیت همچنان با کیفیت‌ترین متریال است. صفحه کابینت آشپزخانه، سنگ گرانیت‌ جذابیت خاص و کم‌نظیری در آشپزخانه به وجود می‌آورد.

این سنگ صد در صد طبیعی است و مواد شیمیایی در فرآیند ساخت آن به کار نرفته و از لحاظ سلامت بسیار با ارزش است. گرانیت به علت اینکه طبیعی به وجود می‌آید دارای طرح و نقشی که بر کاملا منحصر بفرد بوده و طرح و رنگ گرانیت به محیطی که به‌وجود می‌آید بستگی دارد. نکته با اهمیت این سنگ در این است که اگر به روش‌اصولی نگهداری شود بعد از مدت‌ها از لحاظ قیمتی از ارزش این صفحه چیزی کم نمی‌شود.

صفحه‌ کابینت سنگ گرانیت در برابر حرارت بسیار مقاوم بوده و اگر در آتش هم قرار گیرد دچار نقص نمی‌شود. این صفحه باید توسط متخصص نصب و جز متریال‌های سنگین است. سنگ گرانیت دارای منافذی روی سطح خود است بهتر است برای اینکه سنگ دچار نقص نشود سالی یکبار توسط کابینت‌سازتان آب‌بندی شود.

صفحه‌ کابینت سنگ گرانیت در برابر حرارت بسیار مقاوم بوده و اگر در آتش هم قرار گیرد دچار نقص نمی‌شود.

. صفحه‌ کابینت سنگ کورین

این متریال یک سنگ غیر طبیعی بوده و در ساخت این سنگ از مواد معدنی و مواد پلیمری استفاده می‌شود. ترکیبات بعد از مخلوط شدن درون قالب ریخته می‌شود و سنگ کورین ساخته می‌شود. این سنگ درز و شکاف ندارد و در برابر حرارت مقاوم است. صفحه کابینت آشپزخانه سنگ کورین قابل تعمیر و ترمیم بوده و تمیز کردن این سنگ بسیار آسان است، این متریال نسبت به سنگ‌های کوارتز و گرانیت ارزان‌تر است.

صفحه کابینت آشپزخانه سنگ کورین قابل تعمیر و ترمیم بوده و تمیز کردن این سنگ بسیار آسان است.

. صفحه کابینت سرامیکی

با پیشرفت تکنولوژی روز‌به‌روز نیازهای بشر به بهترین نحو برطرف می‌شود. صفحات سرامیکی از آن دسته متریال‌های محکمی هستند که با ساخت پیچیده و حرفه‌ای، یک متریال ضد آب و مقاوم را به وجود آورده است. نگهداری این صفحه دشوار و تمیز کردن این متریال سخت است و نیاز به وقت بیشتری دارد. صفحات سرامیکی در برابر ضربه حساس هستند و با ضربه خوردن احتمال شکسته شدن این متریال وجود دارد. همچنین این  صفحه‌های سرامیکی در معرض نور خورشید دچار تغییر رنگ نمی‌شوند، این متریال دچار لکه نمی‌شود زیرا صفحه این کابینت‌ها متراکم است.

صفحات سرامیکی از آن دسته متریال‌های محکمی هستند که با ساخت پیچیده و حرفه‌ای، یک متریال ضد آب و مقاوم را به وجود آورده است.

. صفحه کابینت سنگ مرمر

این سنگ در دسته سنگ‌های طبیعی قرار می‌گیرد و چون به رنگ سفید است فضای آشپزخانه را روشن‌تر نشان می‌دهد. صفحه کابینت سنگ مرمر در برابر اجسام تیز خیلی مقاوم نیست.

صفحه کابینت سنگ مرمر در دسته سنگ‌های طبیعی قرار می‌گیرد و چون به رنگ سفید است فضای آشپزخانه را روشن‌تر نشان می‌دهد.

. صفحه‌ کابینت چوبی

هر متریالی که فرآیند آن به صورت طبیعی انجام شود از قیمت بالاتری برخوردار است و صفحه کابینت آشپزخانه چوبی نیز از این قاعده مستثناء نیست. صفحه کابینت‌های چوبی از درختان راش، گردو، بلوط و غیره ساخته می‌شوند. متریال چوب مانند متریال سنگ گرانیت بدون دخالت انسان و تکنولوژی تولید می‌شود. صفحه کابینت چوبی حس گرمی و آرامش را در خانه به‌وجود می‌آورد.

صفحه کابینت‌های چوبی از درختان راش، گردو، بلوط و غیره ساخته می‌شوند.

چه نکاتی باید قبل از انتخاب صفحه کابینت رعایت شود؟

صفحات کابینت بیشترین کاربرد در آشپزخانه را دارند از این رو بر اساس نیاز خودمان صفحه کابینتی را باید انتخاب کنیم که بیشترین راحتی را برای ما داشته باشد.

 • یکی از فاکتورهای که باید قبل از انتخاب صفحه کابینت رعایت شود این است که با طرح و رنگ کابینت هماهنگی داشته باشد، از لحاظ جنس و کیفیت صفحه کابینت بهتر است با کیفیت باشد.
 • اگر آشپزخانه‌ شما دارای پنجره است و نور آفتاب به سطح کابینت برخورد می‌کند این صفحه خیلی زود رنگ خود را از دست ‌می‌دهد در این صورت باید صفحه‌‌ای را انتخاب کنید که در برابر نور آفتاب مقاوم باشد.
 • صفحات کابینت در معرض رطوبت و آب هستند مخصوصا قسمت‌ سینک ظرفشویی برای انتخاب صفحه کابینت این نکته را در نظر داشته باشید.
 • صفحه کابینتی را انتخاب کنید که ضد خش باشد. صفحات کابینت آشپزخانه به دلیل اینکه سطح روی کار هستند بیشتر در معرض خط‌و‌خش هستند و خط افتادن روی صفحه کابینت از لحاظ زیبایی باعث می‌شود صفحه کابینت جلوه خود را از دست دهد.
 • صفحه کابینتی انتخاب کنید که قابلیت ابزار خوری داشته باشد.
 • یکی از موارد ضروری که حتما در صفحه کابینت باید در نظر بگیرید مقاومت در برابر ضربه است صفحات کابینت به دلیل اینکه در معرض ضربه قرار می‌گیرند باید از استحکام خوبی برخوردار باشند. برای این عنصر زیبایی را نمی‌توانید جایگزین کیفیت کنید.

یکی از موارد ضروری که حتما در صفحه کابینت باید در نظر بگیرید مقاومت در برابر ضربه است

کلام آخر

صفحه‌ کابینت آشپزخانه باید سال‌ها مورد استفاده قرار گیرد بدون اینکه دچار مشکل شود در نتیجه در انتخاب خود دقت کنید، زیرا یک اشتباه خسارت مالی زیادی به شما وارد می‌کند. در نتیجه بهتر است از متخصصین با تجربه کمک بخواهید تا خیالتان راحت باشد برای چندین سال یک بار هزینه پرداخت کرده‌اید و کیفیتی مطلوب و زیبا را در آشپزخانه دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان آیژک در تماس باشید.

 484 total views