28
تیر
author thumbnail parismin@ad

[email protected]

3 هفته قبل

0

7 دقیقه خواندن

2,535

جدیدترین مدل های کابینت آشپزخانه

استفاده از کابینت‌ها تاریخچه طولانی دارند، صنعت کابینت سازی از اوایل قرن بیستم با پیشرفت تکنولوژی دگرگون شده است و انواع متنوع‌تری از جدیدترین مدل ‌های کابینت آشپزخانه تولید و ساخته می‌شود. کابینت‌ها از نظر متریال ساخت، طراحی، رنگ‌بندی، مقاوم‌تر، شکیل‌تر و کاربردی‌تر شده‌اند. کابینت‌های امروزی به خوبی نیازهای ما را برطرف می‌سازد و متناسب با سبکی که شما بخواهید، با توجه به هر بودجه‌ای که دارید، گزینه‌های زیادی برای داشتن کابینت می‌توانید انتخاب کنید.

کابینت‌ها از نظر متریال ساخت، طراحی، رنگ‌بندی، مقاوم‌تر، شکیل‌تر و کاربردی‌تر شده‌اند.

چرا کابینت‌ها حائز اهمیت هستند؟

کابینت‌ها علاوه بر اینکه ظروف را نگهداری می‌کنند، بخش عمده‌ای از آشپزخانه را نیز پوشش می‌دهند و جدا از  کاربردی که دارند، نقشی مهم در زیبایی و دکوراسیون خانه را نیز به عهده دارند. کابینت‌ها به سه دسته کابینت کلاسیک، کابینت مدرن، کابینت نئوکلاسیک تقسیم می‌شوند،‌ که هر کدام از این سبک‌ها متریال ساخت متفاوت و قیمت‌های مختلفی دارند.

کابینت ها نقشی مهم در زیبایی و دکوراسیون خانه را به عهده دارند.

کابینت کلاسیک

کابینت‌های کلاسیک به صورتی طراحی شده است که روی درب آن‌ها نقش‌ و نگار‌های برجسته‌ای را مشاهده می‌کنید. این شیار و خطوط‌ها نشانه بارز سبک کلاسیک است و کابینت‌ها در این سبک به‌ صورت‌ تک رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. مدل آشپزخانه کلاسیک مجلل و اشرافی است و در آن از یراق آلات‌، زیر چراغ و…  استفاده می‌شود. لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین مدل کابینت کلاسیک مربوط به متریال چوب است علت این تفاوت قیمت استفاده از چوب طبیعی است. کابینت‌ها کلاسیک برای آشپزخانه‌های بزرگ گزینه مناسبی هستند مدل‌های کابینت آشپزخانه کلاسیک صفحه‌های کابینت که به کانتر معروف هستند به خاطر زیبایی و کارآیی که دارند برای بانوان بسیار مهم هستند.

کابینت‌های کلاسیک برای آشپزخانه‌های بزرگ گزینه مناسبی هستند.

معمولا بانوان از این صفحه‌ها برای میز کار هم استفاده می‌کنند. این صفحه‌ها از سه متریال ام ‌دی ‌اف، استیل، صفحه گرانیتی ساخته می‌شود. متریال ام‌ دی ‌اف از نظر قیمت مناسب است، کانتر استیل هم ضد آب است که قیمت بالاتری نسبت به ام‌ دی ‌اف دارد. اما متریال جدید، صفحه سنگ گرانیت است که قیمت بالایی دارد، این صفحه به مقاوم بودن شهره است و یکی از خصوصیات مهم و دوست ‌داشتنی این صفحه ضد خش بودنش است. همچنین این صفحه در برابر حرارت بسیار مقاوم و از نظر تنوع هم با بقیه متریال‌ها رقابت می‌کند. ضد آب بودن این سنگ دیگر جای حرفی باقی نمی‌گذارد، تمیز کردن آسان با یک دستمال نم‌دار در کسری از ثانیه جذابیت این صفحه را بیشتر می‌کند.

صفحه‌ها از سه متریال ام ‌دی ‌اف، استیل، صفحه گرانیتی ساخته می‌شود.

کابینت مدرن

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه، کابینت‌های مدرن با طراحی ساده‌ای هستند، طراحی این مدل از کابینت صاف و بدون کنده‌کاری است و تمرکز طراحی این مدل به عناصر داخلی و کاربردی بودن کابینت است. سادگی این سبک بعضی مواقع به جایی می‌رسد که روی درب‌ها دستگیره‌ به شکل مخفی کار می‌شود و بر خلاف سبک کلاسیک تنوع رنگی زیادی دارد. در این مدل کابینت‌های جدید ترکیب رنگ جذابیت آشپزخانه را بیشتر می‌کند. این تنوع رنگ با سطح براق گلاس کابینت‌ها را بیشتر در معرض دید قرار می‌دهد. این مدل از کابینت‌ها طرفداران زیادی دارد و در کنار تنوع و مقاومت بالا، کابینت‌های مدرن از لحاظ قیمتی مقرون بصرفه نیز هستند.

کابینت‌های مدرن از لحاظ قیمتی مقرون بصرفه نیز هستند.

کابینت نئوکلاسیک

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه سبک نئوکلاسیک است که از تلفیق دو سبک مدرن و کلاسیک به‌وجود آمده است. این سبک نه جزئیات و پیچیدگی کلاسیک و نه سادگی سبک مدرن را دارد. سبک  نئوکلاسیک دارای خطوطی کمی است و سطح کار صاف و صیقلی‌تر از سبک کلاسیک است.

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه سبک نئوکلاسیک است.

مدل‌های جدید جزیره

طراحی مدل جزیزه به این روش است که از دو طرف نباید کابینت به دیوار یا کابینتی دیگر اتصال داشته باشد و تنها نقطه اتصال در جزیره باید پایه‌های آن باشد. باقابلیت تغییراتی که طراحان در نوع ساخت جزیره می‌توانند بدهند برای آشپزخانه‌های نقلی هم قابل اجرا است. دو طرف جزیره خالی است‌ و امکان استفاده صندلی دور جزیره وجود دارد در این صورت مانند میز غذا خوری عمل می‌کند.

طراحی جزیزه به این روش است که از دو طرف نباید کابینت به دیوار یا کابینتی دیگر اتصال داشته باشد.

مدل کابینت آشپزخانه برای آشپزخانه‌های کوچک

این روزها اکثر خانه‌ها کوچک‌ شده است و نبود فضای کافی برای اختصاص دادن به آشپزخانه ‌شاید یک مشکل اساسی در خانه محسوب شود. مدل طراحی برای آشپزخانه‌های کوچک یکی از مهم‌ترین فاکتورها در دکوراسیون آشپزخانه است. طراحی کابینت برای این آشپزخانه‌ها بر اساس متراژ آشپزخانه، کاربردی بودن، اصولی و با برنامه‌ریزی دقیق‌تر انجام می‌شود تا یک آشپزخانه‌ای فوق‌العاده داشته باشیم. برای آشپزخانه کوچک کابینت به سبک مدرن مناسب است،  کابینت‌های این سبک کاربردی و عمقی طراحی می‌شوند و آشپزخانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. در استفاده از مدل کابینت برای آشپزخانه‌های کوچک باید بلندی کابینت را بیشتر در نظر گرفت و تا سقف آشپزخانه امتداد داد. برای آشپزخانه‌های کوچک باید از کوچک‌ترین فضا هم استفاده بهینه را داشته باشیم.

مدل طراحی برای آشپزخانه‌های کوچک یکی از مهم‌ترین فاکتورها در دکوراسیون آشپزخانه است.

مدل کابینت آشپزخانه برای آشپزخانه‌های بزرگ

برای آشپزخانه‌های بزرگ در انتخاب مدل طراحان دچار مشکل نمی‌شوند و هر سبک و مدلی که مایل باشید قابل اجرا است. از پرطرفدارترین گزینه برای این سبک آشپزخانه‌ها، کابینت‌های طرح انزوا و ممبران است.

پرطرفدارترین گزینه برای سبک آشپزخانه‌های بزرگ، کابینت‌های طرح انزوا و ممبران است.

نکاتی که قبل از طراحی مدل آشپزخانه باید به آن توجه شود

تنوع در مدل‌های کابینت  آشپزخانه بسیار زیاد است که هر کدام دارای ویژگی‌های خاصی هستند و نکته مهم این است که هر سبکی از کابینت برای همه متراژ آشپزخانه مناسب نیست. کابینت‌‌ها جزو لوازمی هستند که خیلی زود نمی‌شود آن را تعویض کرد، در نتیجه باید نکاتی که کمک کننده طرح و مدل بهتر است به آن‌ها توجه کنیم  تا بعد از ساخت و نصب رضایت داشته باشیم. پس باید فاکتورهایی مانند سبک خانه، نور، انداره آشپزخانه، نهایت استفاده از آشپزخانه و رنگ کابینت را  مورد توجه قرار داد.

مدل‌های جدید کابینت آشپزخانه

امروزه مدل‌های جدید کابینت آشپزخانه بسیار پرطرفدار شده‌اند زیرا هم کاربردی هستند و هم برای خانه‌های بزرگ و کوچک مناسب است. در زیر به معرفی چند مدل می‌پردازیم.

. کابینت مدل L شکل

اگر آشپزخانه بزرگی دارید این مدل برای آشپزخانه شما مناسب است در این طرح گوشه‌های آشپزخانه برای قرار دادن میز آزاد است.

اگر آشپزخانه بزرگی دارید مدل L آشپزخانه شما مناسب است.

. کابینت مدل u شکل

کابینت‌های مدل u شکل در آشپزخانه‌های بزرگ و کوچک ساخته می‌شود. در این مدل نیم یا سه ضلع از فضای آشپزخانه با چیدمان یو شکل پر می‌شود و مرکز برای تردد خالی باقی می‌ماند. از جمله مزیت‌های این مدل فضاسازی بیشتر محیط آشپزخانه است.

کابینت‌های مدل u شکل در آشپزخانه‌های بزرگ و کوچک ساخته می‌شود.

. کابینت مدل منحنی

کابینت‌های منحنی به کابینت‌های هلال هم معروف هستند، در این مدل همان نوآوری که دنبالش بودید طراحان به‌وجود آورده‌اند. طراحی این کابینت‌ها به گونه‌ای است که باعث استفاده بهینه‌ای از فضای آشپزخانه می‌شود. برای آشپزخانه‌های کوچک گزینه بسیار مناسبی است و امکان استفاده از فضاهای غیر قابل استفاده را امکان پذیر می‌سازد.

کابینت‌های منحنی به کابینت‌های هلال هم معروف هستند.

انواع مدل‌های کابینت در آیژک

با انتخاب مدل مناسب علاوه بر زیبای و کاربردی بودن آشپزخانه شما می‌توانید نظم و هماهنگی در محیط آشپزخانه بوجود بیاورید. داشتن یک کابینت خاص و حرفه‌ای با یک تیم حرفه‌ای و متخصص امکان‌پذیر است. برای در اختیار داشتن جدیدترین مدل‌های کابینت آشپزخانه فقط کافی است با آیژک تماس بگیرید.

 412 total views