17
شهریور
author thumbnail parismin@ad

[email protected]

3 هفته قبل

0

7 دقیقه خواندن

5,258

انواع کابینت مدرن اروپایی

همه ما به خوبی می‌دانیم که آشپزخانه کانون خانه است. آشپزخانه مکانی است که اعضای خانواده بیشتر اوقات گرد هم جمع می‌شوند پس این مکان باید جذاب و زیبا باشد. کابینت‌ مدرن اروپایی در هر آشپزخانه‌ای خود نمایی می‌کنند، کابینت‌ها از لحاظ ظاهری و هم کاربردی نقش اصلی را در آشپزخانه به عهده دارند. کابینت‌های مدرن اروپایی امروزی دارای طرح و مدل‌‌های بسیار متنوعی هستند. کابینت‌ها در سبک‌های متفاوتی طراحی می‌شوند، هر آشپزخانه بر اساس ویژگی‌های که دارد باید از سبک و دکوراسیونی که مناسب آن آشپزخانه است استفاده کرد. در ادامه به بررسی بیشتر انواع کابینت مدرن اروپایی خواهیم پرداخت.

کابینت‌های مدرن اروپایی امروزی دارای طرح و مدل‌‌های بسیار متنوعی هستند.

کابینت سبک اروپایی

سبک اروپایی سبک مشخصی نیست زیرا هر ساله بر اساس مد سال طرح‌های کابینت اروپایی تغییر می‌کند. در واقع المانی به کابینت‌ها اضافه یا کم می‌شود. کابینت‌های اروپایی هر سال یک ویژگی‌خاص را دنبال می‌کند، البته طراحی این کابینت‌ها بیشتر به سبک مدرن گرایش دارد و متعلق به اواسط قرون وسطی است. در طراحی کابینت به سبک اروپایی توجه خاص و ویژه به فضای موجود می‌شود. با اینکه در طراحی کابینت‌ها برخی اوقات از خطوط استفاده می‌کنند اما این طرح‌ها غلو شده، بزرگ و در هم تنیده نیست بلکه خطوطی نازک و جذاب دارند. بارزترین ویژگی سبک اروپایی این است که یک محیط شاد و پر انرژی را برای آشپزخانه خود طراحی می‌کنند و در انتخاب رنگ‌ها اصلا سخت‌گیر نیستند. مهم برایشان این است که با آن رنگ خودشان ارتباط برقرار کنند و از آن لذت ببرند.

سبک اروپایی سبک مشخصی نیست زیرا هر ساله بر اساس مد سال طرح‌های کابینت اروپایی تغییر می‌کند.

کابینت سبک مدرن

این سبک بسیار جذاب و پرطرفدار است، کابینت مدرن سادگی و در عین حال شیک بودن را به آشپزخانه شما هدیه داده و در این سبک خبری از طرح‌های شلوغ و تجملات نیست. کابینت‌های این سبک در عین سادگی طراحی می‌شوند و در طراحی کابینت‌ها بیشتر از اینکه به ظاهر کابینت توجه داشته باشند تمرکز و دقت طراح روی سطح داخلی و کاربردی بودن کابینت است. سبک کابینت مدرن نزدیک به سبک اروپایی است و تلفیق این دو سبک کابینت‌ مدرن اروپایی را شکل می‌دهند.

سبک کابینت مدرن نزدیک به سبک اروپایی است و تلفیق این دو سبک کابینت‌ مدرن اروپایی را شکل می‌دهند.

طراحی کابینت مدرن اروپایی

در کابینت‌ مدرن اروپایی معمولا یک جزیزه در مرکز آشپزخانه قرار می‌گیرد و کابینت‌ها دور تا دور محیط آشپزخانه نصب می‌شود. کابینت‌ مدرن اروپایی بدون قاب بوده و در این طراحی چهارچوب کابینت‌ها دیده نمی‌شود. فقط ناحیه‌ی باریک بین کشو و کابینت‌ها قابل روئیت است. طراحی بدون قاب کابینت اروپایی از محبوبیت ویژ‌ه‌ای در اروپا برخوردار بوده و بیشترین پروژه‌های بازسازی کابینت آشپزخانه در کشور ما مربوط به کابینت مدرن اروپایی است. کابینت‌های مدرن اروپایی به صورت شلف یا همان قفسه‌های بدون در طراحی می‌شوند و معمولا تغییرات در کابینت‌های دیواری صورت می‌گیرد. در طراحی این سبک از کابینت، کابینت‌های زمینی حذف نمی‌شود، فقط تغییرات در کابینت دیواری صورت می‌گیرد که یا به صورت شلف طراحی می شود و یا فریم‌لس ساخته می‌شوند.

کابینت‌های مدرن اروپایی به صورت شلف یا همان قفسه‌های بدون درب طراحی می‌شوند و معمولا تغییرات در کابینت‌های دیواری صورت می‌گیرد.

ویژگی‌‌های کابینت مدرن اروپایی

در این بخش به بررسی ویژگی‌های این سبک از کابینت می‌پردازیم:

  • کابینت مدرن اروپایی در رنگ بندی محدودیتی ندارد و طبق سليقه کارفرما هر رنگی قابل اجرا است. اصل اساسی و مهم در کابینت مدرن اروپایی سادگی و چیدمان خلوت دکوراسیون آشپزخانه است.
  • کابینت‌های مدرن اروپایی به صورت شلف و قفسه‌های باز طرفدار بیشتری در اروپا دارد.
  • یکی دیگر از ویژگی‌های کابینت‌های مدرن اروپایی این است که کابینت‌های زمینی با ارتفاع بیشتر ساخته می‌شود. این ارتفاع باعث می‌شود وسایل بیشتری درون کابینت‌های زمینی جای گیرد. نکته دیگر این که است که در کابینت‌های زمینی ارتفاع کابینت با زمین کم است. برای اطلاعات بیشتر در مورد ابعاد استاندارد کابینت به اینجا مراجعه کنید.
  • کابینت‌ مدرن اروپایی کشوهای مخصوص قاشق چنگال، دارو، ظروف و…دارد و برای هر قسمت از لوازم آشپزخانه در طراحی اروپایی، کابینت مخصوص آن ساخته می‌شود.
  • ‌متریال کالینت‌های مدرن اروپایی از ام‌دی‌اف با روکش لمینت است، زیرا کابینت ام‌دی‌اف هم سبک و هم رنگ‌بندی متنوعی دارد.
  • کابینت‌ مدرن اروپایی بیشتر داری کشوی ریلی بوده و کشوهای ریلی دسترسی راحتی برای وسایل آشپزخانه دارند.
  • بارزترین ویژگی کابینت‌های مدرن اروپایی دسترسی راحت به لوازم و بهینه‌سازی فضای است.
  • کابینت‌های مدرن اروپایی به دلیل طراحی منحصر بفردی که دارند اگر از متریال با کیفیت و مرغوب برای ساخت این سبک کابینت استفاده شود، چندین سال قابل استفاده بوده و عمر طولانی دارند. زیرا با داشتن متریال با کیفیت و طراحی خاص شما میل به تنوع و تغییر کابینت‌ها را دیگر ندارید.
  • یکی‌دیگر از ویژگی‌های کابینت مدرن اروپایی این است که یک متریال طبیعی باید در آشپزخانه وجود داشته باشد. متریال طبیعی اصالت آشپزخانه شما را بالاتر می‌برد و معمولا از چوب یا سنگ طبیعی برای صفحه جزیره استفاده می‌شود. این متریال طبیعی حس گرما، انرژی، آرامش را در محیط آشپزخانه به وجود می‌آورد.

متریال طبیعی اصالت آشپزخانه شما را بالاتر می‌برد و معمولا از چوب یا سنگ طبیعی برای صفحه جزیره استفاده می‌شود.

کابینت‌های لمسی سبک مدرن اروپایی

تکنولوژی روز تغییرات اساسی برای کابینت آشپزخانه به ارمغان آورده است این تغییرات مثبت بوده و باعث شده تا کابینت‌ها عملکرد بهتری در آشپزخانه داشته باشند. یکی از این تغییرات که با پیشرفت تکنولوژی عجین است حذف دستگیره از کابینت‌های مدرن اروپایی است و مکانیزم باز شدن این درب‌ها به صورت لمسی و یا فشاری است. با این روش به بهترین شکل می‌شود در فضاهای پرتی و کنج بهترین طراحی را  داشت. با این طراحی ویژه کابینت‌های شما مانند باکس‌های شیک و خاص ساخته‌ می‌شوند و فضای بلا استفاده دیگر در داخل کابینت‌ها وجود ندارد زیرا به راحتی از کم‌ترین فضا بهترین کابینت طراحی می‌شود.

فضای بلا استفاده دیگر در داخل کابینت‌ها وجود ندارد زیرا به راحتی از کم‌ترین فضا بهترین کابینت طراحی می‌شود.

جزیره آشپزخانه اروپایی

جزیزه آشپزخانه مدرن اروپایی مانند یک میز بزرگ است که در ورودی آشپزخانه طراحی شده است و جزیره در این آشپزخانه‌ها به عنوان میز‌غذاخوری کاربرد دارد. در واقع جزیزه در این سبک باعث می‌شود تا فضای آشپزخانه به دو قسمت تقسیم شود. برای نورپردازی در کابینت‌های مدرن اروپایی بهترین نقطه  بالای جزیره است. برای اینکه هارمونی بیشتری در آشپزخانه به‌وجود بیاید جنس و رنگ چراغ بهتر است متناسب با رنگ‌ کابینت انتخاب شود.کابینت‌های مدرن اروپایی حول محور جزیره طراحی و نصب می‌شوند.

جزیزه آشپزخانه مدرن اروپایی مانند یک میز بزرگ است که در ورودی آشپزخانه طراحی شده است و جزیره در این آشپزخانه‌ها به عنوان میز‌غذاخوری کاربرد دارد.

کابینت مدرن سبک اروپایی برای چه آشپزخانه‌‌ای مناسب‌تر هستند؟

برای یک طراح حرفه‌ای و با تجربه فرقی نمی‌کند آشپزخانه چه متراژی داشته باشد با مهارتی که دارد هر سبک و مدلی از کابینت را آگاهی دارد که هر سبک را چگونه طراحی کند تا به بهترین شکل در آشپزخانه خود نمایی کند. کابینت مدرن اروپایی به دلیل ساده بودن و استفاده از رنگ‌های روشن و همچنین استفاده بهینه از فضا، برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب است. رنگ روشن باعث انعکاس نور می‌شود و آشپزخانه را دلباز و بزرگ‌تر نشان می‌دهد. یکی‌دیگر از مزیت‌های کابینت مدرن اروپایی برای آشپزخانه‌های کوچک سادگی کابینت است این نکته هم برای آشپزخانه کوچک کمک کننده بوده، زیرا هر چه کابینت دارای طرح‌های بزرگ و شلوغ باشد باعث می‌شود آشپزخانه کوچک‌تر به نظر برسد. در این آشپزخانه‌ها به دلیل کوچک  بودن، فضای کافی برای موارد مانند تخته مخصوص خرد کردن سبزیجات، گوشت و… نمی‌‎توان در نظر گرفت. اما با کابینت مدرن اروپایی چنین فضای به صورت مخفی طراحی می‌شود، این چنین طراحی‌های خلاقانه در سبک اروپایی رواج دارد. آشپزخانه‌های بزرگ‌ از لحاظ طراحی محدودیت خاصی ندارند و طراح حرفه‌ای به خوبی می‌داند چگونه یک آشپزخانه رویای و اصولی برای شما بسازد.

کابینت مدرن اروپایی به دلیل ساده بودن و استفاده از رنگ‌های روشن و همچنین استفاده بهینه از فضا، برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب است.

رنگ‌بندی کابینت اروپایی

از رنگ‌های شاد و پر‌انرژی برای کابینت‌ مدرن اروپایی استفاده می‌شود. زیرا رنگ‌های شاد انرژی و حس خوب برای اهالی خانه به ارمغان می‌آورد. رنگ‌های روشن و شاد طرفدارن زیادی در اروپا دارد به همین دلیل اغلب وسایل آشپزخانه آن‌ها رنگ روشن است. البته از رنگ تیره هم استفاده می‌شود مانند استفاده از متریال طبیعی چوب که خود رنگی تیره‌تر دارد. در سبک مدرن اروپایی از رنگ‌های براق برای کابینت‌ها استفاده نمی‌کنند و مات را ترجیح می‌دهند.

 از رنگ‌های شاد و پر‌انرژی برای کابینت‌ مدرن اروپایی استفاده می‌شود.

کابینت بدون قاب مدرن اروپایی

این کابینت‌ها برای افرادی که سادگی و شیک بودن را می‌پسندد گزینه جذابی می‌تواند باشد. کابینت بدون قاب یا فریم‌لس در اروپا بسیار محبوب و پرطرفدار است و طراحی این مدل کابینت بسیار جسورانه، قابل دسترس و ساده است. این مدل کابینت برای کارفرما امکان انتخاب چندین گزینه از لحاظ رنگ و متریال‌های متفاوت را می‌دهد. کابینت‌های اروپایی علاوه بر اینکه به آشپزخانه ظاهری مدرن و زیبا می‌بخشد معایب و مشکلات ‌کابینت‌های قاب‌دار را ندارند. کابینت بدون قاب یا فریم‌لس لولاهای درب‌ها و یا کشوها مستقیما به داخل هر کابینت نصب می‌شود. این نبود قاب باعث می‌شود تا درب‌ها در کنار هم قرار بگیرد و جلوی بی‌نظیر به کابینت بدهند.

کابینت بدون قاب یا فریم‌لس لولاهای درب‌ها و یا کشوها مستقیما به داخل هر کابینت نصب می‌شود.

قیمت کابینت مدرن اروپایی

کابینت‌های مدرن اروپایی به دلیل طراحی خاص و کشو‌های مخصوصی که دارند گران‌قیمت هستند. برای طراحی این سبک کابینت طراح ماهر زمان زیادی را می‌گذارد تا در آشپزخانه ایرانی کابینت اروپایی را به شیوه‌ای طراحی کند که با یکدیگر تناسب داشته باشند. کابینت‌های مدرن اروپایی ریزه کاری زیادی دارند و تمرکز،  دقت و زمان بیشتری را می‌طلبند.

کابینت‌های مدرن اروپایی به دلیل طراحی خاص و کشو‌های مخصوصی که دارند گران‌قیمت هستند.

تفاوت کابینت اروپایی با کابینت ایرانی در چیست؟

در ساخت کابینت‌های اروپایی از همان متریالی ساخت کابینت‌های ایرانی استفاده می‌شود و در نتیجه تفاوت در جنس و متریال مورد ساخت ندارند. تفاوت اصلی و عمده در طراحی کابینت‌ها است، کابینت‌های اروپایی دسترسی آسان‌تری برای لوازم در نظر می‌گیرند‌ و کابینت‌ها را طوری طراحی می‌کنند که هر وسیله جایگاه مخصوص خودش را دارد. در کابینت‌های اروپایی تمام سعی و تلاش طراح این است که از فضا بهترین استفاده صورت گیرد. یک تفاوت دیگر که بسیار مهم است در کابینت‌های اروپایی الویت راحتی و سلیقه کارفرما می‌باشد.

در ساخت کابینت‌های اروپایی از همان متریالی ساخت کابینت‌های ایرانی استفاده می‌شود و در نتیجه تفاوت در جنس و متریال مورد ساخت ندارند.

ساخت کابینت اروپایی در آیژک

در این مقاله به بررسی کابینت مدرن اروپایی پرداختیم و برایتان از ویژگی، تفاوت، رنگبندی و…صحبت کردیم و شما با سبک‌ کابینت مدرن اروپایی آشنا شدید. برای داشتن کابینتی زیبا و کاربردی از طراحان داخلی آیژک می‌توانید مشاوره بگیرید تا کابینتی ایده‌ال در آشپزخانه داشته‌ باشید.

 

 462 total views