31
تیر
author thumbnail parismin@ad

[email protected]

3 هفته قبل

0

6 دقیقه خواندن

2,533

هر آنچه در مورد کابینت ممبران سفید باید بدانیم

بیشترین حجم آشپزخانه را کابینت به خود اختصاص می‌دهد کابینت‌ها از لحاظ زیبای، نظم و دکوراسیون نقش مهمی در آشپزخانه و حتی کل خانه ایفا می‌کنند. در حال حاضر افراد به‌دنبال کابینتی خاص و منحصر بفرد هستند که کابینت ممبران سفید یکی از آن مدل‎ها است. دیگر مانند گذشته نیست که افراد کابینت را به عنوان مکانی برای نگهداری ظروف در نظر بگیرند، اید‌ه‌های خلاقانه و کاربردی طراحان داخلی خانه، کابینت‌ها را دچار تحولات چشم‌گیری کرده است.

کابینت‌ها از لحاظ زیبای، نقش مهمی در آشپزخانه و حتی کل خانه ایفا می‌کنند.

کابینت ممبران چیست؟

کابینت‌های امروزی طرح و مدل‌های خلاقانه‌ای به خود گرفته است که کابینت‌های ممبران یکی از همین کابینت‌های به‌روز شده است. این مدل کابینت به ویژه کابینت ممبران سفید زیبایی خاصی به هر آشپزخانه‌ای می‌بخشد. کابینت‌‌ ممبران از ابزارخوری بالای برخوردار بوده و دارای طرح‌های برجسته و زیبا است .این مدل از کابینت جای خود را در صنعت کابینت‌سازی پیدا کرده است و افراد زیادی تمایل به ساخت این کابینت‌ها دارند. ممبران در مدل و رنگ‌های متفاوت قابل اجرا است.

کابینت ممبران سفید زیبایی خاصی به هر آشپزخانه‌ای می‌بخشد.

روش ساخت

متریال ساخت کابینت ممبران از ام‌دی‌اف سفید رنگ است یعنی اینکه باکس‌های داخلی کابینت از ام‌دی‌اف است. تولید کابینت ممبران به دو روش انجام می‌شود، یک روش این است که ورق ام‌دی‌اف را توسط دستگاه سی‌ان‌سی طرح‌ داده و بعد لایه پی‌وی‌سی را کشیده یا اینکه همزمان کار انجام شود و احتیاج نیست جداگانه هر بخشی را انجام داد. در این صورت کابینت باید توسط فردی باتجربه که متخصص و حرفه‌ای است ساخته شود. نکته قابل توجه این است که  ممبران را می‌توان بر روی هر نوع متریالی نصب کرد.

متریال ساخت کابینت ممبران از ام‌دی‌اف سفید رنگ است.

کابینت ممبران سفید

رنگ کابینت یکی از گزینه‌های مهمی است که باید به آن دقت زیادی شود. رنگ مناسب زیبایی و جلوه کابینت‌های شما را دو برابر می‌کند. کابینت‌ ممبران سفید یکی از بهترین انتخاب‌ها رنگ برای کابینت است. زیرا رنگ سفید برای هر آشپزخانه‌ای مناسب و دلپذی بوده، به خصوص برای آشپزخانه‌های کوچک رنگ سفید بسیارمناسب است. همجنین این رنگ با دیگر رنگ‌های سرد و گرم خاصیت ترکیب‌پذیری دارد. این رنگ بی‌نظیر حس آرامش و تمیزی را در خانه و بخصوص آشپزخانه برای اهالی منزل به‌وجود می‌آورد. زمانی که برای کابینت ممبران رنگ سفید را انتخاب می‌کنید، با توجه به ظاهری که این کابینت‌ها دارند باعث می‌شود کابینت‌های شما ظاهری مدرن و کلاسیک داشته باشند.نکته‎ای که باید به ان توجه کنید این است که استفاده  بی‌رویه از رنگ سفید در آشپزخانه حس و حالی سرد و بی‌روح را به خانه و اهالی خانه منتقل می‌کند. هر نوع آشپزخانه‌ای که دارید چه بزرگ و یا کوچک به تناسب از رنگ سفید استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم از کاشی‌بین‌کابینتی، دستگیره و…  به رنگی دیگر استفاده شود یا در آشپزخانه‌های بزرگ ترکیب دو رنگ را انتخاب کنید.

رنگ کابینت یکی از گزینه‌های مهمی است که باید به آن دقت زیادی شود.

معایب کابینت ممبران سفید

در این بخش به بررسی معایب کابینت ممبران سفید می‌پردازیم:

  • اصلی‌ترین مشکلی که به رنگ سفید کابینت‌ ممبران وارد است عبارت است از: رنگ سفید رنگی روشن است و بلافاصله گردو‌غبار یا لک را نشان می‌دهد و به مروز زمان امکان دارد که کابینت‌های سفید شما تغییر رنگ دهند. اما در صورت بروز هر نوع لکه و زردی که بر روی کابینت مشاهده می‌کنید بلافاصله با مواد شوینده مناسب تمیز کنید و با این راه تا حدودی می‌تواند از این مشکل جلوگیری کنید.
  • یکی دیگر از ایرادات رنگ سفید کابینت ممبران این است که با جسم تیز اگر برخورد کند دچار خط‌و‌خش می‌شود. این خراش‌ها نمایان هستند و جلوی چشم می‌آیند به طور مثال اگر کف قابلمه را روی این کابینت بکشید بدون شک به مرور زمان دچار خط ‌و خش‌های زیادی می‌شود‌.

رنگ سفید رنگی روشن است و بلافاصله گردو‌غبار یا لک را نشان می‌دهد.

مزایای کابینت ممبران سفید

از مزایای این مدل کابینت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کابینت‌های ممبران در برابر نور خورشید اگر قرار گیرند تغییر رنگی در کابینت ممبران سفید ایجاد نمی‌شود.
  • کابینت‌های ممبران سفید مقاومت بالای در برابر رطوبت و آب‌خوردگی دارند .این مدل از کابینت‌ها مناسب برای انواع آب‌وهوا است (دلیل ضد آب بودن کابینت ممبران داشتن روکشی چسب مانند است).
  • کابینت ممبران سفید به راحتی با مواد شوینده تمیز می‌شود و جای نگرانی نیست که مواد شوینده رنگ کابینت را دچار تغییر کند.
  • بدون اینکه به ابعاد و متراژ خانه دست بزنیم یا هزینه اضافی پرداخت کنیم با انتخاب رنگ سفید برای کابینت‌ ممبران، آشپزخانه را بزرگ‌تر و جادار‌تر می‌کنیم. خاصیت رنگ سفید و رنگ‌های روشن همین است.
  • کابینت‌های ممبران را در رنگ سفید براق و رنگ سفید مات می‌توانیم انتخاب کنیم. رنگ براق از درخشندگی بیشتری برخوردار است.
  • اگر در آشپزخانه شما نور طبیعی از حد معمولی کمتر است بهترین انتخاب کابینت‌های ممبران سفید رنگ است چون رنگ سفید انعکاس دهنده عالی برای نور است و آشپزخانه شما را پر‌نور می‌کند.

کابینت‌های ممبران در برابر نور خورشید قرار گیرند تغییر رنگی در کابینت ممبران سفید ایجاد نمی‌شود.

بازسازی کابینت ممبران

قرار دادن وسایل درون کابینت‌های کهنه، نم‌زده، زنگ‌زده  و… چهره زشتی به آشپزخانه ما می‌دهد. حتی اگر خود آشپزخانه تمیز باشد ،با وجود کابینت‌ کهنه تمیزی آشپزخانه به چشم نمی‌آید. یکی از کارهای که دوباره خانه را زیبا و چشم‌نواز می‌کند بازسازی کابینت آشپزخانه است. بعد از مدت زمانی رنگ و طرح کابینت تکراری می‌شود از این رو بازسازی یک نیاز برای آشپزخانه به شمار می‎رود. این تنوع طلبی در ذات هر انسانی نهادینه شده است تغییر دکوراسیون و چیدمان هم نقش به سزایی در تنوع خانه دارد. اگر داخلی کابینت‌های شما فرسوده و دچار مشکل نشده است بهترین راه‌ حل برای تغییر آشپزخانه شما روکش جدید بر روی درب‌های کابینت است یا اینکه کابینت را مجدد رنگ آمیزی کنید. این دو گزینه هزینه کمی را برای بازسازی می‌طلبد و به راحتی می‌توانید کابینت‌های کهنه خود را تبدیل به کابینت‌های ممبران و شیک کنید.

یکی از کارهای که دوباره خانه را زیبا و چشم‌نواز می‌کند بازسازی کابینت آشپزخانه است.

انواع کابینت ممبران

کابینت ممبران را علاوه بر نوع براق و مات به  دو دسته دیگر هم می‌توان تقسیم کرد:

. کابینت‌های ممبران سفید صدفی

یکی دیگر از رنگ‌های محبوب کابینت ممبران سفید صدفی است که نظر مشکل پسندان را به خوبی جلب کرده است. این رنگ ظاهری مجلل و لوکس را برای آشپزخانه به همراه دارد. رنگ سفید صدفی به صورتی است که رنگ سفید خالص نبوده و حالتی صدفی دارد و برای آشپزخانه‌های بزرگ گزینه مناسبی به شمار می‎رود. برای کابینت‌های ممبران سفید صدفی کافی است جزیره آشپزخانه را به رنگی تیره‌تر انتخاب کنید. در این صورت هارمونی بی‌نظیری را به‌وجود آورده‌اید. البته می‌توانید مجدد از رنگ سفید برای جزیره استفاده کرد اما به دلیل افراطی نشدن رنگ سفید بهتر است رنگی گرم را انتخاب کنید.

یکی دیگر از رنگ‌های محبوب کابینت ممبران سفید صدفی است.

. کابینت ممبران طلایی سفید

این ترکیب رنگ در کابینت‌های ممبران بسیار شیک و باکلاس است. اگر انتخاب رنگ شما کابینت‌های ممبران سفید طلایی است حتما بقیه وسایل آشپزخانه مانند کف‌پوش، پرده، کاشی‌بین‌کابینتی باید با دقت بیشتری انتخاب شود، به صورتی که همخوانی با سایر لوازم آشپزخانه داشته‌ باشد.

این ترکیب رنگ در کابینت‌های ممبران بسیار شیک و باکلاس است.

قیمت کابینت ممبران سفید

کابینت‌های ممبران به دلیل گران بودن متریالموزرد استفاده بالا است. برای اینکه قیمت این مدل کابینت از حد نرمال بالاتر نرود طراحان ایده هوشمندانه‌ای را اجرا کرده‌اند معمولا سمت بیرونی کابینت با روکش ممبران پوشیده می‌شود و سمت داخلی که دید ندارد به وسیله پی‌وی‌سی پوشانده می‌شود.

کابینت‌های ممبران به دلیل گران بودن متریالموزرد استفاده بالا است.

خرید کابینت ممبران سفید

کابینت‌ها آن دسته از لوازمی هستند که برای خریداری آن‌ها باید هزینه تقریبا زیادی پرداخت شود. برای اینکه این هزینه درست و اصولی مصرف شود باید از طراحان باتجربه و متخصص کمک گرفت برای این منظور ما به شما آیژک را پیشنهاد می‌کنیم.

 294 total views