24
تیر
author thumbnail parismin@ad

[email protected]

4 هفته قبل

0

6 دقیقه خواندن

2,529

انواع کابینت هایگلاس سفید

انواع کابینت‌ هایگلاس سفید و دیگر مدل‌های کابینت مکانی برای نگه داشتن ظروف و دیگر لوازم آشپزخانه هستند. کابینت‌ها در سبک‌های متفاوت با طراح‌های مختلف طبق سلیقه کارفرما قابل اجرا است متریال ساخت کابینت در قدیم بیشتر فلز بوده است اما این روزها متریال‌های مختلفی با توجه به پیشرفت تکنولوژی در صنعت کابینت سازی در دسترس است کابینت‌ها از نظر ظاهری و کاربرد تفاوت‌های عمده‌ای با گذشته دارند.

انواع کابینت‌ هایگلاس سفید و دیگر مدل‌ها مکانی برای نگه داشتن لوازم آشپزخانه هستند.

کابینت سبک مدرن

کابینت‌های سبک مدرن مدت‌ها است که در خانه‌های ایرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و سادگی و شیک بودن سبک مدرن باعث شده است تا افراد زیادی به این سبک علاقمند شوند. این مدل از کابینت مناسب برای هر نوع آشپزخانه‌ای است به‌خصوص برای  آشپزخانه‌‌های کوچک ایده‌ال‌تر است. در سبک مدرن از تزئینات و یراق آلات برای جلوه بصری کابینت استفاده نمی‌کنند و این سبک از کابینت در طرح و رنگ‌های متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های بارز کابینت‌های مدرن، کاربردی بودن آن‌ است و در این سبک استفاده بهینه از تمام فضای آشپزخانه در طراحی حائز اهمیت بسیاری است.

کابینت‌های سبک مدرن مدت‌هاست که در خانه‌های ایرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کابینت‌های هایگلاس

متریال کابینت‌های های گلاس ام‌دی‌اف خام است و بر روی این ام‌دی‌اف روکشی به نام پلکسی‌گلاس کشیده می‌شود. این روکش از جنس پلاستیک است و در حین حال درخشندگی و شفاف بودن شیشه را دارا است. روکش پلکسی‌گلاس وزنی سبک‌تر از شیشه دارد، اما شفافیت و درخشندگی این روکش همانند شیشه است و نور را کامل منعکس می‌کند. در کابینت‌های های گلاس، سطح صاف و بدون موج بیانگر کیفیت و مرغوب بودن روکش پلکسی‌ گلاس است. این مدل کابینت در انواع طرح و رنگ‌های متفاوت موجود است و هر سلیقه‌ای را راضی نگه می‌دارد. کابینت‌های آشپزخانه هایگلاس تنها در رنگ‌های براق خلاصه نمی‌شود و رنگ‌های مات را نیز شامل می‌شود.این مدل کابینت کیفیت بسیار خوبی دارد و ضدخش هستند. در میان این نوع، کابینت های سفید از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

متریال کابینت‌ های گلاس ام‌دی‌اف خام است.

ویژگی کابینت‌های هایگلاس سفید

کابینت هایگلاس سفید دارای ویژگی‌های است که موجب محبوبیتش در نزد بانوان شده است. این ویژگی‌‎ها عبارت‌اند از:

  • درخشش صفحه کابینت هایگلاس به سبب براق بودن آن است و اگر این صفحه‌ها سفید هم باشد کاملا شبیه منبع نوری عمل می‌کند و محیط را چندین برابر روشن می‌کند.
  • رنگ سفید رنگی است که از مُد نمی‌افتد و برای افرادی که به ‌دنبال مُد هستند رنگی مناسب است از همان زمانی که کابینت در خانه‌های ما راه پیدا کرد تا امروز رنگ سفید همچنان مورد استقبال قرار گرفته است.
  • رنگ سفید حس آرامش را به فرد منتقل می‌کند و نشان دهنده پاکیزگی است.
  • سفید رنگی خنثی است این رنگ به راحتی با دیگر رنگ‌ها قابل ترکیب است و می‌تواند پس زمینه مناسبی هم باشد.
  • رنگ سفید هر گونه لکه‌ یا گرد و غبار را زود نمایان می‌کند و باعث می‌شود که هر گونه آلودگی را سریع‌تر پاک کنیم.

کابینت هایگلاس سفید دارای ویژگی‌های است که موجب محبوبیت در نزد بانوان شده است.

معایب کابینت هایگلاس سفید

هر محصول تولید شده توسط بشر در کنار مزایا داری معایبی نیز است. معایب کابینت هایگلاس سفید عبارت است از:

  • کوچک‌ترین لک و کثیفی را نشان می‎دهد.
  • برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب نیست زیرا فضا را بسیار بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

انواع کابینت هایگلاس سفيد

کابینت‌های های گلاس رنگ سفید دارای ظاهری درخشان و شفاف هستند رنگ سفید به دلیل ویژگی‌های زیادی که دارد پرکاربردترین رنگ  به‌حساب می‌آید. این رنگ در کنار رنگ‌های سرد و گرم به خوبی ترکیب می‌شود. کابینت‌های‌ هایگلاس سطحی شفاف و درخشان دارند در کنار این درخشندگی رنگ سفید هم انعکاس نور را دو برابر می‌کند ترکیب این دو ویژگی آشپزخانه‌ای زیبا و خاص را می‌سازد. در ادامه به بررسی انواع کابینت های گلاس سفید می‌پردازیم.

کابینت‌های هایگلاس رنگ سفید دارای ظاهری درخشان و شفاف هستند.

.کابینت‌های هایگلاس سفيد بدون دستگیره

همانطور که می‌دانید کابینت‌های هایگلاس در دسته کابینت‌های مدرن قرار می‌گیرد و عدم دستگیره در کابینت هایگلاس سفید سبب انسجام و جذابیت بیشتر می‌شود.کابینت‌های بدون دستگیره سفید باید با یک رنگ گرم ترکیبی شوند در غیر این صورت کابینتی سرد، بی‌روح و کسل کننده خواهید داشت.

عدم دستگیره در کابینت هایگلاس سفید سبب انسجام و جذابیت بیشتر می‌شود.

.کابینت‌های هایگلاس سفيد با دستگیره

همان طور که می‌دانید سبک مدرن با سادگی آمیخته شده است برای کابینت‌های هایگلاس سفيد باید از دستگیره‌های باریک و ساده استفاده شود. بهتر است رنگ دستگیره‌ها رنگی گرم انتخاب شود تا در کنار کابینت هایگلاس سفيد این دستگیره‌ها بهتر نمایان شود و در نگاه اول زیبایی خود را نشان دهد.برای آشنایی بیشتر با این سبک کابینت میتوانید مقاله آموزشی خرید کابینت هایگلاس در نیز در وبلاگ ما بخوانید.

برای کابینت‌های هایگلاس سفيد باید از دستگیره‌های باریک و ساده استفاده شود.

.جزیره سفید کابینت هایگلاس

جدیدترین کابینت ‌های گلاس سفید از جنس کورین است. جزیزه آشپزخانه بسیار کاربردی است و مانند یک میز غذاخوری یا صفحه کار و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. در کابینت‌های هایگلاس سفيد اگر تمایل دارید از رنگ سفید استفاده کنید بهتر است تضاد رنگ را ایجاد کنید تا هم جزیزه بهتر نمایان شود و هم اینکه آشپزخانه‌ای سرد و بی‌روح نداشته باشید. برای تضاد رنگی از کاشی‌های بین کابینتی که طرح‌دار مناسب استفاده کنید و باید به رنگ دیواره و کف آشپزخانه نیز توجه شود.

جزیزه آشپزخانه بسیار کاربردی است و مانند یک میز غذاخوری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای چه خانه‌های کابینت هایگلاس سفيد مناسب است؟

از آنجا که هر کابینتی به در هر آشپزخانه‌ای نمی‌خورد در نتیجه در این بخش به بررسی این مطلب می‌پردازیم که کابینت هایگلاس سفید برای چه خانه‌های مناسب است:

  • اگر آشپزخانه کوچیک یا متوسطی دارید بهتر است برای رنگ کابینت از رنگ‌های روشن استفاده کنید رنگ روشن باعث می‌شود آشپزخانه دلبازتر و بزرگ نشان داده ‌شود و نقطه مقابل رنگ‌‌های روشن رنگ تیره است استفاده از رنگ‌های تیره محیط را کوچک و دلگیر می‌کند.
  • رنگ‌ها در دکوراسیون و تغییراتی که به محیط اطرافمان می‌دهند نقش به‌سزایی دارند بعضی از خانه در آشپزخانه خود فاقد نور طبیعی یا پنجره هستند بهترین راه برای روشن شدن این آشپزخانه‌ها انتخاب رنگ سفید کابینت‌ها است.
  • کابینت‌ های گلاس سفيد در آشپزخانه‌ای که مورد استفاده قرار می‌گیرد، دیگر نیاز نیست برای آن محیط نورپردازی خاصی انجام شود و دغدغه میزان ورودی نور ندارید.

کابینت هایگلاس سفید برای چه خانه‌های مناسب است.

کابینت‌های هایگلاس سفيد مات

ترکیب دو رنگ مات و براق در کابینت‌های هایگلاس ایده‌آل‌ترین حالت ممکن است رنگ سفید هایگلاس مات نسبت به سفید براق از درخشندگی و انعکاس نور کمتری برخوردار است برای انتخاب رنگ مات یا براق باید به متراژ آشپزخانه توجه کنید تمیز کردن کابینت هایگلاس سفيد مات دشوارتر از براق است‌.

برای انتخاب رنگ مات یا براق باید به متراژ آشپزخانه توجه کنید.

ترکیب رنگ سفید با دیگر رنگ‌ها

برای رنگ کابینت هیچ لزومی ندارد که کابینت‌ها تک رنگ باشد. رنگ سفید به راحتی با سایر رنگ‌ها ترکیب می‌شود و ترکیب رنگ زیبایی برای آشپزخانه می‌سازد.

رنگ سفید به راحتی با سایر رنگ‌ها ترکیب می‌شود و رنگ زیبایی برای آشپزخانه می‌سازد.

خرید کابینت هایگلاس سفید

همان طور که مطالعه کردید خصوصیات و ویژگی‌های خاص رنگ کابینت‌های هایگلاس سفید را مورد بررسی قرار دادیم اما باید در ترکیب این رنگ و حتی تک رنگ استفاده کردن برای کابینت‌های هایگلاس دقت داشت که بعد از گدشت زمان دچار خستگی و دلزدگی نشوید. بهترین راه مشاوره و استفاده کردن از تجربه طراحان متخصص و حرفه‌ای در این عرصه است. طراحان و متخصصان آیژک در این مسیر در کنار شما هستند.

 391 total views