21
مرداد
author thumbnail parismin@ad

[email protected]

8 ماه قبل

0

7 دقیقه خواندن

17,033

انواع پارتیشن ثابت و سبک‌های آن

یکی از راه‌های کم هزینه و زیبا برای بخش بندی کردن اتاق‌ها یا محل کار پارتیشن است در این مطلب به بررسی انواع پارتیشن ثابت و سبک‌های آن می‌پردازیم.

پارتیشن چیست؟

یک فضای بزرگ در اختیار شماست تصمیم دارید وسایل خود را در این مکان بچینید اما به دلیل بزرگی بدون شک سردرگم می‌شوید پس چگونه باید چیدمان کنید. اینجاست که به یک عنصر جداکننده فضا احتیاج دارید و پارتیشن یک جدا کننده فضا به حساب می‌آیند. پارتیشن‌ها فضاهای بزرگ و بلا استفاده را به فضاهای کوچک و کاربردی تبدیل می‌کنند. از این جداکننده‌ها در هر محیط و مکانی می‌توانید استفاده کرد. پارتیشن‌ها به دو دسته پارتیشن‌ متحرک و پارتیشن‌ ثابت (قابل اجرا در مکان‌های مسکونی و اداری) تقسیم می‌شوند. هر کدام از این پارتیشن‌ها ویژگی خاص خود را دارند در ادامه شما را با انواع پارتیشن ثابت و متحرک آشنا می‌کنیم.

پارتیشن‌ها فضاهای بزرگ و بلا استفاده را به فضاهای کوچک و کاربردی تبدیل می‌کنند.

پارتیشن ثابت

یکی از انواع پارتیشن، پارتیشن ثابت است. همانطور که از نامش پیداست بعد از نصب دیگر نمی‌توان مکان آن را تغییر داد. این مدل از پارتیشن زمانی که ساخته می‌شود و در مکان مورد نظر نصب می‌شود دیگر قابلیت تغییر و جابه‌جایی را ندارد. از پارتیشن‌های ثابت برای منزل می‌توانید استفاده کنید فرقی نمی‌کند خانه شما کوچک باشد یا بزرگ اگر از طراحی منزلتان لذت نمی‌برید پارتیشن ثابت به شما کمک می‌کند که باب میلتان طراحی داخلی خانه را انجام دهید. این مدل پارتیشن به دلیل ثابت بودن بیشتر مصارف تجاری دارد و به عنوان پارتیشن اداری می‌توان از آن استفاده کرد.

از پارتیشن‌های ثابت برای منزل می‌توانید استفاده کنید.

ویژگی‌های پارتیشن ثابت

در این بخش به بررسی ویژگی پارتیشن ثابت می‌پردازیم:

 • پارتیشن‌های ثابت علاوه بر اینکه تقسیم‌کننده فضا هستند به دکوراسیون و زیبایی مکان مورد نظر کمک می‌کنند.
 • پارتیشن‌های ثابت سنگین‌تر از پارتیشن‌های متحرک هستند.
 • با کمک پارتیشن چیدمان وسایل هر قسمت به راحتی انجام می‌شود و اینکه وسایل در جای مشخص قرار گیرد نظم در محیط برقرار می‌شود.
 • برای ایجاد تغییر و دور شدن از یکنواختی بهترین گزینه پارتیشن‌ها هستند.
 • پارتیشن‌های ثابت توسط پیچ و مهره در جای مورد نظر فیکس می‌شوند. این مدل پارتیشن برای مکان‌هایی مناسب است که قصد جابه‌جایی ندارید.
 • پارتیشن‌های ثابت معمولا تا زیر سقف ساخته می‌شود و ارتفاع در این مدل پارتیشن متفاوت است.
 • با استفاده از پارتیشن‌های ثابت، بدون استفاده از دیوار بتنی یا آجر و پرداخت هزینه‌های گزاف می‌توانید فضای مورد را نظر را تفکیک کنید.
 • ‌پارتیشن ثابت برای شما حریم خصوصی را به خوبی می‌سازد بسته به خواسته شما طراحی پارتیشن به صورتی می‌تواند انجام شود که صدا و تصویر منتقل نشود.
 • پارتیشن‌های ثابت مراحل نصب و تولید آسانی دارند.
 • پارتیشن با کیفیت، مقاوم در برابر حرارت، رطوبت، موریانه، قارچ و غیره است.
 • پارتیشن‌های ثابت از استحکام خوبی برخوردار هستند.

 انواع پارتیشن ثابت

همان طور که می‌دانید پارتیشن‌ها عناصر جداکننده محیط هستند و قابلیت زیبا ساختن محل‌کار، خانه، مراکز تجاری و… را دارند. در گذشته از انواع پارتیشن‌ها در ادارات، شرکت‌ها، مکان‌های تجاری بیشتر استفاده می‌شد اما در سال‌های اخير استفاده از پارتیشن در منزل طرفداران زیادی پیدا کرده است. پارتیشن‌ها بر اساس جنس به چند دسته تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از: پارتیشن چوبی، پارتیشن ام ‌دی ‌اف، پارتیشن فلزی، پارتیشن pvc و پارتیشن شیشه‌ای. در ادامه به ویژگی برخی از این پارتیشن‌ها می‌پردازیم.

. پارتیشن چوبی

پارتیشن‌های چوبی به دلیل طبیعی بودن، گرمای خاصی به محیط مورد نظر می‌دهد. پارتیشن‌ چوبی بهتر است در مکان‌های که رطوبت ندارد استفاده شود. همچنین پارتیشن چوبی نباید در مکانی باشد که با آب تماس داشته باشد، زیرا رطوبت عمر پارتیشن چوبی را کم می‌کند. از جنبه دکوراتیو که نگاه کنید بهتر است در مکان‌های که مبلمان چوبی دارند از این مدل پارتیشن استفاده شود، که جذابیت بصری فوق العاده‌ای را به‌وجود می‌آورد. قیمت پارتیشن چوبی بسته به نوع چوب و ابعاد استفاده شده متغیر است.

پارتیشن‌ چوبی بهتر است در مکان‌های که رطوبت ندارد استفاده شود.

. پارتیشن ام ‌دی ‌اف

پارتیشن ام ‌دی ‌اف از مقاومت خوبی برخوردار بوده و این پارتیشن‌ها ظاهری زیبا و شیک دارند. پارتیشن‌های ام‌ دی ‌اف امکان اجرا در طرح و رنگ‌های مختلف را دارد و این تنوع رنگ زیبایی ظاهری با خود به همراه دارد. پارتیشن‌های ام ‌دی ‌اف به دلیل وزن کمی که دارند نصب آن‌ها هم بسیار آسان است.

پارتیشن ام ‌دی ‌اف از مقاومت خوبی برخوردار بوده و این پارتیشن‌ها ظاهری زیبا و شیک دارند.

. پارتیشن شیشه‌ای

پارتیشن‌ شیشه‌ای مانند دیگر پارتیشن‌ها جدا کننده و تقسیم‌کننده فضا هستند. پارتیشن‌های شیشه‌ای به دلیل شفاف بودن متریال و دید بصری خوبی دارند. مگر اینکه از نمونه مات این پارتیشن استفاده کنید که دید کمتری دارند. از متریال شیشه‌ برای ساخت انواع پارتیشن‌های ثابت استفاده می‌شود. این مدل پارتیشن در دسته پارتیشن اداری قرار می‌گیرد و در محیط‌های کاری بسیار کاربرد دارد. دلیل محبوبیت این پارتیش در محیط کار تسلط مدیر بر کارمندان است و باعث می‌شود کارآیی کارمندان بیشتر شود.

با پارتیشن شیشه‌ای نور طبیعی در فضا از بین نرفته و در مصرف بر ق صرفه‌جویی می‌شود. پارتیشن شیشه‌ای بدون قاب و با قاب قابل اجرا بوده و دارای طرح و رنگ‌های متنوعی است که در بازار موجود است. این پارتیشن‌ها به راحتی با یک دستمال نم دار قابل تمیز شدن هستند. اگر کیفیت شیشه به کار رفته در این پارتیشن خوب باشد این پارتیشن مانند یک عایق صدا عمل کرده و نصب این پارتیشن سریع و آسان است.

پارتیشن شیشه‌ای بدون قاب و با قاب قابل اجرا بوده و دارای طرح و رنگ‌های متنوعی است.

. پارتیشن pvc

این مدل پارتیشن از پلاستیک سخت ساخته شده که توسط روان کننده‌‌های مخصوص قابلیت انعطاف‌پذیری را به خود می‌گیرند. مزایای این پارتیشن سبک، نگهداری آسان، مقاوم در برابر رطوبت و آب خوردگی، تمیز کردن راحت و دارای تنوع رنگی و این نوع از انواع نسبت به پارتیشن ام‌ دی‌ اف ارزان‌تر است. این پارتیشن قابلیت اجرا با سایر متریال‌ها مانند شیشه و… را دارد. پارتیشن‌های pvc علاوه بر کاربردی بودن از لحاظ زیبای هم طرفداران زیادی را به خود جلب کرده و این مدل پارتیشن بیشتر مصارف خانگی دارد.

پارتیشن pvc از پلاستیک سخت ساخته شده است.

. پارتیشن فلزی

این مدل پارتیشن از فلز، آهن، آلمینیوم ساخته می‌شود. این پارتیشن‌ها در برابر حرارت، گرما، رطوبت، مقاوم هستند. قابلیت طرح‌های هندسی و پیچ و خم‌های متنوعی در پارتیشن فلزی وجود دارد.

پارتیشن‌ فلزی در برابر حرارت، گرما، رطوبت، مقاوم هستند.

. نصب پارتیشن ثابت

برای نصب این مدل پارتیشن اول محل نصب در سقف، کف و اتصالی علامت گذاری شده و اگر بر روی بقیه سطوح است انجام می‌شود. بعد از این مرحله قاب یا اسکلت پارتیشن پیچ و مهره شده و در مرحله بعدی تیرک‌های عمودی نصب می‌گردد. حالا نوبت به مرحله پایانی می‌رسد، ام ‌دی ‌اف یا سایر متریال‌های که از قبل برش خورده است درون قاب‌ها با استفاده از پیچ‌های سر مته‌ای فیکس می‌شود.

برای نصب پارتیشن متریال‌هایی که از قبل برش خورده را درون قاب‌ها با استفاده از پیچ‌های سر مته‌ای فیکس می‌کنند.

قیمت انواع پارتیشن

پارتیشن‌ها هم مانند دیگر وسایل قیمتشان بستگی به نوع جنسی که انتخاب می‌کنید دارد و براساس کیفیت، ابعاد و اندازه‌ قیمت پارتیشن متغیر است. علاوه بر موارد ذکر شده یراق و لوازم جانبی هم در قیمت نهایی تاثیر دارد.

پارتیشن‌ها مانند دیگر وسایل قیمتشان بستگی به نوع جنسی که انتخاب می‌کنید دارد.

 خرید پارتیشن

پارتیشن‌ها عناصر مؤثر و کاربردی در زندگی امروزی ما هستند. برای خرید و نصب پارتیشن ثابت حتما از تجربه و تخصص طراحان داخلی منزل استفاده کنید تا به بهترین شکل یک پارتیشن اصولی داشته باشید. اگر قرار است محیط شما از نور و وسیله سرمایشی و گرمایشی مشترکی استفاده کند طراحی این فضا برای نصب پارتیشن نیاز به تخصص طراحان داخلی  دارد و ما به شما آیژک را پیشنهاد می‌کنیم.

 2,598 total views