02
تیر
author thumbnail parismin@ad

[email protected]

2 ماه قبل

0

6 دقیقه خواندن

2,530

دانستنی‌هایی در مورد کاشی بین کابینتی

در گذشته آشپزخانه مانند یک اتاق بود که در آن اتاق چیزی و یا نشانی که عنوان آشپزخانه را داشته باشد دیده نمی‌شد. (نه کابینت، نه کاشی بین کابینت و…). به طور کل آشپزخانه مکانی بود که فقط کارهای آشپزی در آن انجام می‌گرفت. اما با پیشرفت تکنولوژی، تغییر شرایط خانه‌ها و طراحان حرفه‌ای آشپزخانه به کانون اساسی خانه تبدیل شده که راس این کانون کابینت‌ها هستند.

در کابینت، کاشی بین کابینتی کامل کننده این زیبایی در دکوراسیون آشپزخانه است.

امروزه آشپزخانه‌ها در معرض دید هستند و همه سعی می‌کنند آشپزخانه‌ای زیباتر و منحصر به فرد خود را داشته باشند و کابینت‌‌ها در این امر بسیار کمک کننده هستند. در کنار کابینت، کاشی ‌بین ‌کابینتی کامل کننده این زیبایی در دکوراسیون آشپزخانه و در نهایت خانه هستند.

کاشی ‌بین ‌کابینتی

فضای کلی آشپزخانه که شامل دیوار‌ها کف آشپزخانه است توسط کاشی‌ پوشیده می‌شود کاشی‌ بین‌ کابینتی به کاشی گفته می‌شود که میان دو کابینت زمینی و دیواری قرار می‌گیرد. بین این دو کابینت حدود ۶۰ سانتی‌متر فاصله است و این فاصله با کاشی‌هایی که به اصطلاح به آن کاشی ‌بین ‌کابینتی می‌گویند، پُر می‌شود. کابینت و کاشی‌ بین‌ کابینتی دو عنصر مهم در آشپزخانه هستند و هر دو آن‌ در مرکز دید قرار می‌گیرند. در مورد ابعاد استاندارد کابینت می توانید در بلاگ ما بیشتر بخوانید

کاشی بین کابینتی به کاشی گفته میشود که میان دو کابینت زمینی و دیواری قرار میگیرد.

کاشی ‌بین‌ کابینتی جلوه و نمای کابینت را بیشتر می‌کند و باعث جذابیت در دکوراسیون خانه می‌شود. اگر بخواهید در آشپزخانه تغییری ایجاد کنید بدون اینکه کابینت عوض کنید و متحمل هزینه گزافی شوید می‌توانید از کاشی‌ بین‌ کابینتی استفاده کنید. این کار یک تغییر و تنوع اساسی را در آشپزخانه ایجاد می‌کند، کاشی‌ بین‌ کابینتی انواع مختلفی دارد. که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

کاشی بین کابینتی جلوه و نمای کابینت را بیشتر میکند.

انواع کاشی بین کابینتی

کاشی‌های بین کابینتی همان طور که در ابتدا ذکر شد دارای انواع و اقسام مختلف است که عبارت‌اند از:

. کاشی‌ سه‌ بعدی بین‌کابینتی

کاشی‌های سه‌ بعدی به دو صورت برجسته یا مانند دیگر کاشی‌ها به شکل صاف در بازار موجود است. این نمونه از کاشی دارای طرح‌های متنوعی است، اما عموما دارای طرح‌های شلوغ و پرکاری است که برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب نیست. زیرا باعث می‌شود فضا شلوغ و کوچک‌تر از آنچه است به نظر برسد.

کاشیهای سه بعدی بین کابینتی به دو صورت برجسته یا به شکل صاف در بازار موجود است.

کاشی سه بعدی به‌روزترین طراحی کاشی‌ بین ‌کابینتی را دارد که بهتر است در آشپزخانه‌ای که دارای کابینت‌های جدیدی است نصب شود. کابینت‌های قدیمی جلو و نمای این کاشی‌ها را می‌گیرد و هیج گونه تناسبی بین کابینت قدیمی و کاشی ‌بین ‌کابینتی سه‌بعدی بوجود نمی‌آید.

کاشی سه بعدی به‌ روزترین طراحی کاشی‌ بین ‌کابینتی را دارد.

متریال مورد استفاده در کاشی سه‌ بعدی برجسته از موادی مانند سنگ، سرامیک، شیشه، آلومینیوم، کامپوزیت و… است. این کاشی‌های سه بعدی از لحاظ ضربه، گرما، رطوبت، سرما، فشار و… محکم و مرغوب‌اند و گزینه مناسبی برای استفاده در آشپزخانه هستند.

. کاشی‌ بین‌ کابینتی سرامیکی

کاشی ‌بین ‌کابینتی سرامیکی به دلیل تنوع در طرح و رنگ، مقاومت بالا در برابر حرارت، نصب آسان و سریع، دوام بالا در برابر شستشو و رطوبت و قیمت مناسب بسیار پرطرفدار شده است. این کاشی‌ها هم‌جنس کاشی دیوار هستند.

کاشی بین کابینتی هم‌جنس کاشی دیوار است.

چرا از کاشی‌ بین‌ کابینتی استفاده کنیم

برای استفاده از کاشی‌های بین کابینتی دلایل متعددی وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • استفاده از کاشی حکم طرح پس زمینه آشپزخانه را دارد.
 • کاشی بین ‌کابینتی از آشپزخانه در مقابل رطوبت و چربی محافظت می‌کند.
 • به لکه‌ها اجازه ماندگاری نمی‌دهد و به راحتی با مواد شوینده شیمیایی تمیز می‌شود.
 • استفاده از کاشی بین ‌کابینتی در آشپزخانه از بروز قارچ و کپک جلوگیری می‌کند.
 • به آشپزخانه زیبایی، جذابیت و ماندگاری می‌بخشد.

کاشی بین ‌کابینتی از آشپزخانه در مقابل رطوبت و چربی محافظت می‌کند.

ویژگی کاشی ‌بین‌ کابینتی

از ویژگی‌های بارز این نوع کاشی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاشی‌ بین‌ کابینتی در برابر حرارت مقاوم است و زمانی که گاز روشن است گرما و حرارت هیچ آسیبی به کاشی‌ وارد نمی‌کند.
 • لکه‌های چربی که روی سطح کاشی پخش شده به راحتی با مواد شوینده شیمیایی تمیز و مثل قبل براق می‌شود.
 • این نوع کاشی از نظر دکوراتیو و زیبایی اهمیت ویژه‌ای در آشپزخانه دارد.
 • این کاشی‌ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند و به راحتی دچار خط‌وخش نمی‌شوند.
 • از دیوار آشپزخانه در برابر رطوبت محافظت می‌کنند.
 • تعویض یا تغییر این نوع کاشی سخت نیست زیرا بر روی کاشی اصلی توسط چسب فیکس می‌شود.
 • پشت سینک ظرفشویی از این نوع کاشی کار می‌شود که به مرور زمان و مرطوب ماندن کاشی‌های این قسمت هیچ تغییری در کیفیت کاشی بوجود نمی‌آید.

کاشی بین کابینتی از دیوار آشپزخانه در برابر رطوبت محافظت می‌کنند.

رنگ بندی کاشی‌ بین‌ کابینتی

تنوع بسیار زیادی از رنگ‌های مختلف کاشی ‌بين کابینتی در انتظار شما است و محدودیتی در زمینه رنگ‌بندی وجود ندارد و تنوع این کاشی‌ها گسترده است. کاشی‌های ساده به مراتب از تنوع کمتری برخوردار هستند اما بعضی از رنگ‌ها به دلیل کاربردی‌تر بودن بیشتر استفاده می‌شود. کاشی‌ بین‌ کابینتی دارای طرح و رنگ ساده و شلوغ نیز است اما به دلیل اینکه این کاشی‌ها در یک امتداد کار می‌شود ترکیب‌های شلوغ کمتر مورد استقبال قرار گرفته است.

تنوع بسیار زیادی از رنگ‌های مختلف کاشی ‌بين کابینتی در انتظار شما است.

اگر قصد دارید آشپزخانه پر نور داشته باشید باید از رنگ‌های روشن و براق این کاشی استفاده کنید و از رنگ‌های که هیچ تناسبی با آشپزخانه شما ندارند اجتناب کنید. به هر میزانی که کاشی‌‌ بین‌ کابینتی زیبا و خاص باشد اگر عدم هماهنگی با سایر لوازم و دکوراسیون آشپزخانه داشته باشد بهتر است از انتخاب آن صرف نظر کنید. زیرا نمی‌تواند جلوه خود را به درستی نشان دهد و یک تضاد و ناهماهنگی در آشپزخانه به چشم می‌خورد. هر رنگ تاثیر متفاوتی بر روحیه افراد و همچنین تاثیر بر فضای آشپزخانه دارد. همان طور که رنگ روشن حس سر زندگی و دلباز بودن را منتقل می‌کند. استفاده از رنگ‌های تیره باعث گرم شدن فضای آشپزخانه خانه و در بیشتر مواقع باعث کوچک‌تر نشان دادن فضای آشپزخانه می‌شود.

کاشی‌بین‌کابینتی دارای طرح و رنگ ساده و شلوغ نیز است.

نقش اصلی کاشی در آشپزخانه

در آشپزخانه دو نمونه کاشی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بهترین عنصر مصرفی از نظر کیفیت، شستشو، مقاومت برای آشپزخانه است. آشپزخانه منبع ذرات چربی است این چربی‌ها به راحتی از روی کاشی پاک و قابل شستشو است کاشی‌های معمولی ارزان هستند و برای زیر کار کابینت مناسب است. مهم‌ترین کاربرد کاشی ‌بین ‌کابینتی جنبه تزئینی و دکوراتیو آن است.

 

این کاشی‌ها با توجه به حساسیت موقعیت مکانی که مورد استفاده قرار می‌گیرند (فضای بین اجاق گاز، هود، سینک) از استحکام و مقاومت بیشتری برخوردار است. در هنگام خرید کاشی به کیفیت آن توجه کنید کاشی مانند دیگر کالاهای مصرفی دارای کیفیت مرغوب، متوسط و ضعیف است بهتر است گزینه مرغوب را انتخاب کنید تا برای تمیزکاری، نگهداری، طول عمر کاشی دچار مشکل نشوید.

کاشی بین کابینتی با توجه به حساسیت موقعیت مکانی (فضای بین اجاق گاز، هود، سینک) از استحکام و مقاومت بیشتری برخوردار است.

نصب کاشی ‌‌بین‌ کابینتی

نصب این کاشی‌ها نیاز به دقت زیادی دارد نباید حتی به اندازه میلی‌متری بین کاشی فاصله ایجاد شود. چون باعث پایین آمدن عمر کاشی و بوجود آمدن قارچ در بین درزها می‌شود. زیر کار کاشی ‌بین ‌کابینتی، کاشی ساده است که حتما قبل از نصب کاشی‌ ساده باید با دقت و به خوبی تمیز شود و هر گونه چربی و آلودگی از سطح کار پاک شود. تا مانعی برای چسبیدن کاشی‌ها وجود نداشته باشد.

زیر کار کاشی ‌بین ‌کابینتی، کاشی ساده است که حتما قبل از نصب کاشی‌ ساده باید با دقت تمیز شود.

بعضی از این نوع کاشی‌ها دارای چسب هستند که نصب آن‌ها کار خاصی ندارد و نصب آن سریع و آسان است. اما کاشی ‌بین‌ کابینتی که چسب ندارد برای چسباندن احتیاج به ملات دارد این کار تخصصی است و باید توسط نصاب انجام شود. اگر پیرو مد نیستید کاشی‌ بین‌ کابینتی را انتخاب کنید که به مرور زمان از آن خسته نمی‌شوید.

قیمت کاشی‌ بین کابینتی

تمام دیوارهای آشپزخانه با کاشی‌های معمولی و ارزان قیمت پوشانده می‌شود. کاشی‌‌های بین کابینتی به علت متریال ساخت و کیفیت خوبی که دارند نسبت به دیگر کاشی‌ها گران‌تر هستند. باید این موضوع را هم در نظر بگیرید چون اين نمونه کاشی فقط فاصله بین کابینت را پُر می‌کند خیلی هزینه بردار نیست.از کاشی در انواع کابینت آشپزخانه می توان استفاده کرد. این بسته به سلیقه و نظر شماست.

کاشی‌‌های بین کابینتی به علت متریال ساخت نسبت به دیگر کاشی‌ها گران‌تر هستند.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه با هزینه کم

بسیاری از افراد با گذشت زمان و فرسوده شدن ملزومات آشپزخانه و به علت تنوع در محل زندگی دوست دارند دکوراسیون آشپزخانه خود را تغییر دهند. اما به علت بالا بودن هزینه از این کار منصرف می‌شوند. یک راه ساده و کم هزینه برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه استفاده از کاشی بین کابینتی است. با استفاده از این نوع کاشی می‌توانید با هزینه‌ای معقول، صرف زمان کم و سرعت بالا تغییری جذاب در آشپزخانه ایجاد کنید. در تمام مراحل این کار آیژک در کنار شما است.

 174 total views