28
مرداد
author thumbnail parismin@ad

[email protected]

1 ماه قبل

0

5 دقیقه خواندن

5,247

بررسی بهترین مدل کابینت ام دی اف

یکی از انواع کابینت‌های پرطرفدار در سال‌های اخیر کابینت ام دی اف است. امروزه مدل کابینت ام دی اف دارای تنوع بسیار بالایی چه از نظر رنگ و چه مدل هستند. همین تنوع مدل کابینت ام دی اف و قیمت مناسب آن باعث شده تا جز پرطرفدارترین نوع کابینت به شمار رود. در این مطلب می‌خواهیم به بررسی بهترین مدل کابینت ام دی اف بپردازیم، تا انتها با ما همراه باشید.

انواع کابینت‌های پرطرفدار در سال‌های اخیر کابینت ام دی اف است.

MDF چیست؟

ام‌ دی‌ اف متریالی است که از خرده چوب‌‌ها و مواد بازیافتی تولید می‌شود. این مواد با چسب یا رزین مخلوط می‌شود و در دستگاه مخصوص با فشار کنار یکدیگر منسجم می‌شوند. در مرحله بعد این متریال خشک می‌شود و به قطعات مناسب برش می‌‌خورد. ام‌ دی ‌اف توسط روکشی به نام ملامینه کاملا ضد آب شده و با اینکه از خرده چوب‌ها ساخته می‌شود اما در ظاهر مانند چوب طبیعی می‌ماند. ام ‌دی ‌اف سطحی صاف دارد و به راحتی انواع روکش‌ روی آن قرار می‌گیرد. ام ‌دی ‌اف مانند دیگر جنس‌های تولیدی شده دارای کیفیت‌های متفاوت بوده و بهتر است در انتخاب ام ‌دی ‌اف برای کابینت جنس مرغوب آن را انتخاب کنید با این انتخاب عمر کابینت خود را افزایش دهید.

ام‌ دی‌ اف متریالی است که از خرده چوب‌‌ها و مواد بازیافتی تولید می‌شود.

بهترین مدل کابینت ام ‌دی ‌اف

امروزه کابینت‌ها در انواع جنس و رنگ‌های مختلف ساخته می‌شود در میان این همه تنوع کابینت‌های ام دی اف طرفداران بیشتری دارند. کابینت ام ‌دی ‌اف از لحاظ مدل دارای تنوع گسترده‌ای است و برای هر آشپزخانه‌ای قابل طراحی است. مدل کابینت ام دی اف هر سلیقه‌ای را به خود جذب می‌کند و در کنار آن باید به سبک خانه برای انتخاب مدل کابینت ام‌ دی‌ اف توجه شود. پس قاطعانه نمی‌توانیم بگوییم چه مدل کابینت ام دی ‌اف بهترین است.

ام ‌دی ‌اف ایرانی و ترک در بازار موجود است نمونه‌های ایرانی امروزه کیفیتی مطلوب دارد. سبک کابینت مدرن با متریال ام‌ دی ‌اف طرفدارن زیادی دارد و مناسب هر متراژ آشپزخانه‌ای است و همه این موارد گفته شده در مدل کابینت ام دی اف تاثیر گذار هستند. از جمله کابینت ام ‌دی ‌اف محبوب به کابینت‌های ام ‌دی‌اف با روکش هایگلاس و کابینت‌های ام ‌دی ‌اف با روکش ممبران می‌توان اشاره کرد. این دو مدل کابینت بیشترین درخواست ساخت در آشپزخانه‌های ایرانی را دارند.

کابینت ام ‌دی ‌اف از لحاظ مدل دارای تنوع گسترده‌ای است و برای هر آشپزخانه‌ای قابل طراحی است.

ویژگی‌های کابینت ام ‌دی ‌اف

از ویژگی‌‎های بارز کابینت MDF می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یکی از ویژگی‌های مثبت یا نقطه قوت این متریال از کابینت این است که با دیگر عناصر آشپزخانه به راحتی می‌تواند هماهنگ شود این هماهنگی برای مشتری حائز اهیمت است.
 • کابینت‌های ام ‌دی ‌اف دارای طرح و رنگ بندی گسترده‌ای هستند از بین این طرح‌های متفاوت کارفرما به راحتی می‌تواند طرح و رنگ دلخواه خود را انتخاب کند و محدودیت نداشتن در این زمینه برای کارفرما اهمیت دارد.
 • کابینت‌های ام‌ دی ‌اف به هیج عنوان تاب بر نمی‌دارند این کابینت‌ها شکل خود را از دست نمی‌دهند و به مرور زمان دچار مشکلاتی مانند بسته نشدن در نمی‌شوند.
 • کابینت ام ‌دی ‌اف اگر خراب شود به راحتی قابل تعمیر و تعویض است.
 • مدل کابینت‌های ام‌ دی ‌اف در برابر حرارت مقاوم هستند و اگر قابلمه داغ را روی این کابینت‌ها بگذارید دچار خرابی و رنگ پریدگی نمی‌شوند.
 • یکی ‌دیگر از ویژگی‌های کابینت ام‌ دی ‌اف این است که رنگ و بافتی ثابت دارد و به مرور زمان دچار تغییرات نمی‌شوند.
 • نسبت به متریال چوب از قیمت منصفانه‌ای برخوردار است.
 • روی سطح کابینت چوبی گره‌های وجود دارد که این نقص در کابینت ام ‌دی ‌اف وجود ندارد.
 • این کابینت‌ها در برابر آفت و موریانه‌ها مقاوم هستند.
 • کابینت‌های ام‌ دی‌ اف با قرار گرفتن در محیط‌های سرد و گرم دچار تغییرات نمی‌شوند و به شکل اولیه خود باقی می‌مانند.
 • به ورقه‌های ام ‌دی ‌اف خیلی راحت می‌شود شکل داد و برای متریالی مانند چوب این قابلیت مقداری سخت و دشوار است.
 • ام ‌دی‌ اف به دلیل سطح صافی که دارد انواع روکش‌ها به راحتی روی این ورقه‌ها قابل نصب هستند.
 • کابینت‌های ام‌ دی ‌اف قابلیت ابزار خوری بالای دارند.
 • لبه‌های کابینت‌های ام ‌دی ‌اف صاف و یکدست هستند.

کابینت ام ‌دی ‌اف اگر خراب شود به راحتی قابل تعمیر و تعویض است.

بهترین رنگ و مدل کابینت ام‌ دی ‌اف چیست؟

به طور قطع نمی‌توانیم بگوییم بهترین رنگ چه رنگی است. اما رنگ سفید رنگی است که بیشترین طرفدار را دارد این رنگ برای کابینت‌های ام ‌دی ‌اف مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ سفید کابینت ام ‌دی ‌اف باعث می‌شود آشپزخانه شما پرنور و دلباز شود و نمای خانه را لوکس و تمیز نشان دهد. برای آشپزخانه‌های کوچک بهترین کابینت، مدل کابینت ام ‌دی ‌اف است. بهترین رنگ را هم طراحان داخلی سفید پیشنهاد می‌کنند اما بهتر است این رنگ به دلیل خنثی بودنش در کنار رنگ‌های دیگر به قرار گیرد.

 

رنگ سفید کابینت ام ‌دی ‌اف باعث می‌شود آشپزخانه شما پرنور و دلباز شود و نمای خانه را لوکس و تمیز نشان دهد.

انواع کابینت ام دی‌ اف

زمانی که ام‌ دی ‌اف خام در کارخانه تولید می‌شود روکش یا رنگ می‌خورد این کابینت با توجه به رنگ یا روکشی که روی آن قرار می‌گیرد به دو دسته کابینت ام ‌دی‌ اف مات و یا کابینت ام‌ دی ‌اف براق تقسیم کرد. در زیر به بررسی انواع کابینت MDF می پردازیم :

. کابینت ام ‌دی ‌اف مات

این مدل کابینت ام ‌دی ‌اف بهتر است برای آشپزخانه‌های بزرگ‌تر طراحی شود. برای کابینت‌های مات، رنگ سفید بیشترین متقاضی را دارد. کابینت‌های مات هم تنوع رنگی زیادی دارند و سلیقه‌های متفاوت را راضی می‌سازد و این مدل کابینت ام دی اف انعکاس دهنده نور نیستند. کابینت ام‌ دی ‌اف مات بهتر است برای آشپزخانه‌های طراحی شود که از نور کافی برخوردار هستند. این مدل کابینت خیلی راحت و سریع تمیز می‌شوند. با یک دستمال مرطوب آلودگی‌های روی سطح کابینت به سرعت از بین می‌رود‌. کابینت ام‌ دی ‌اف مات گرد و غبار، لکه، اثر انگشت را خیلی زود نمایان نمی‌کند.  این مدل کابینت ام دی اف به واسطه مات بودنش خط‌وخش به وجود آمده را کمتر نشان می‌دهد.

برای کابینت‌های مات، رنگ سفید بیشترین متقاضی را دارد.

. کابینت ام ‌دی‌ اف براق

ام‌ دی ‌اف محصولی است که در رنگ‌های متفاوت که در بازار موجود است کابینت ام‌ دی ‌اف براق نسبت به مدل مات بیشترین متقاضی را دارد دلیل این محبوبیت کابینت ام‌ دی‌اف براق متراژ آشپزخانه‌ها و کمبود نور در آشپزخانه است. اکثر خانه‌ها امروزی کوچک شده است و به همان میزان متراژ آشپزخانه هم کم شده است. برای این مدل آشپزخانه‌ها باید کابینت‌های کاربردی‌تر انتخاب کرد. کابینت‌های براق در صورتی که از رنگ‌های روشن استفاده شود برای آشپزخانه‌های کوچک‌ مناسب هستند زیرا آشپزخانه‌های را بزرگ‌‌تر و دلبازتر نشان می‌دهد.

البته این مدل براق معایبی هم دارد مانند اینکه در برابری خط‌وخش آسیب‌پذیر هستند و خیلی زود خط‌های ایجاد شده را نمایان می‌کند. یا یکی ‌دیگر از معایب کابینت‌های ام‌ دی ‌اف این است که خیلی زود لکه را نشان می‌دهند. نگهداری این مدل کابینت وقت و حوصله بیشتری را می‌طلبد اگر در نگهداری آن‌ها دقت نکنید به مرور زمان  ظاهر درخشنده خود را از دست می‌دهند. کابینت ام‌دی‌اف براق انعکاس دهنده نور هستند به دلیل براق بودن سطح این کابینت، زمانی که نور  به این سطح برخورد می‌کند بلافاصله انعکاس پیدا می‌کند این انعکاس آشپزخانه را روشن‌تر می‌کند.

کابینت‌های براق در صورتی که از رنگ‌های روشن استفاده شود برای آشپزخانه‌های کوچک‌ مناسب هستند.

تمیز‌کاری کابینت ام ‌دی ‌اف

کابینت ام ‌دی ‌اف سطحی صاف دارد که با یک پارچه نم‌دار به راحتی می‌توانید آن را تمیز کنید. اگر لکه مقاومی بر سطح کابینت ام‌ دی ‌اف بود به راحتی با دستمال و شوینده مناسب می‌توانید آن را پاک کنید. شوینده‌های شیمیایی به سطح کابینت ام‌ دی ‌اف آسیب نمی‌رسانند. بهتر است رطوبت روی کابینت شما قرار نگیرد و با یک دستمال خشک مجدد سطح کابینت را دستمال بکشید.

اگر لکه مقاومی بر سطح کابینت ام‌ دی ‌اف بود به راحتی با دستمال و شوینده مناسب می‌توانید آن را پاک کنید.

قیمت مدل کابینت ام‌ دی‌ اف

یکی ‌دیگر از دلایل محبوبیت کابینت ام دی ‌اف قیمت مناسب و اقتصادی این کابینت است. قیمت مناسب در کنار کیفیت مطلوب باعث شده که این متریال بسیار محبوب شود. قیمت کابینت‌های ام‌دی‌اف به عوامل متفاوتی بستگی دارد مثلا ام‌دی‌اف ایرانی است یا خارجی، روکش انتخابی مات است یا براق، طرح سفارشی است یا از قبل آماده بوده، یراق آلات مصرفی در کابینت‌ ام‌دی‌اف و سایر موارد همه این فاکتورها درقیمت نهایی تاثیر گذار هستند.

ساخت مدل‌های مختلف کابینت ام دی اف

در این مقاله سعی کردیم شما را با مدل کابینت ام ‌دی ‌اف و ویژگی‌های آن آشنا سازیم. برای ساختن کابینت جدید و یا تغییرات کابینت قبلی حتما از طراحان زبده کمک بگیرید تا کابینتی مناسب و مطلوب آشپزخانه و دکوراسیون منزل داشته باشید. در این راستا ما به شما آیژک را پیشنهاد می‌کنیم.

نمونه پروژه های کابینت ام دی اف:

مشاهده همه پروژه ها

 302 total views