07
تیر
author thumbnail parismin@ad

[email protected]

1 ماه قبل

0

6 دقیقه خواندن

2,527

طراحی و خرید کابینت مدرن سفید

با شنیدن نام کابینت سبک مدرن سفید طراحی ساده و کاربردی در ذهن ما تداعی می‌شود. کابینت‌های مدرن به دلیل سادگی برای آشپزخانه‌های کوچک بسیار مناسب هستند و همین طراحی ساده باعث می‌شود تا محیط آشپزخانه را بزرگ‌تر نشان دهند. کابین‌های مدرن از نظر رنگ و طرح دارای تنوع بسیاری هستند اما ما در این مطلب قصد داریم در مورد کابینت مدرن سفید صحبت کنیم.

کابینت های مدرن سفید به دلیل سادگی برای آشپزخانه های کوچک مناسب هستند.

کابینت مدرن سفید

بهترین متریال مورد استفاده در کابینت مدرن سفید کابینت ممبران، هایگلاس و کابینت ام‌دی‌اف است. رنگ سفید یک رنگ کاربردی است و از ترکیب‌پذیری بالایی نیز برخوردار است و به راحتی با دیگر رنگ‌ها ترکیب می‌شود، بدون اینکه تضاد متناقضی در ترکیب به‌وجود آید. کابینت مدرن رنگ سفید حس تمیزی، پاکی، آرامش را در محیط القا می‌کند این حس‌ها قادر هستند که روحیه افراد خانه را عوض کنند. در قدیم خیلی این نکات مورد توجه قرار نمی‌گرفت اما امروزه به انرژی و تاثیری که رنگ‌ها بر روحیه اهالی خانه می‌تواند بگذارد و حال اهالی خانه را تغییر دهد توجه بیشتری می‌شود.

کابینت مدرن رنگ سفید حس تمیزی، پاکی، آرامش را در محیط القا میکند.

کابینت مدرن سفید فضای آشپزخانه را خاص‌ و ویژه می‌کند. این مکان جایی است که تمام کارهای آشپزی در آن انجام می‌شود و تمیز بودن و رعایت بهداشت آن اهمیت بالایی دارد، که انتخاب کابینت مدرن سفید این حس تمیزی را بیشتر در محیط ایجاد می‌کند. افرادی که رنگ سفید را انتخاب می‌کنند تمیزی برایشان اهمیت بیشتری دارد این رنگ لکه، گردوغبار یا هر نوع کثیفی را خیلی زود نمایان می‌کند که باعث می‌شود خیلی زود به آن لکه رسیدگی شود و سطح کابینت همیشه تمیز و درخشان باشد.

کابینت مدرن سفید فضای آشپزخانه را خاص و ویژه میکند.

علت پرفروش بودن کابینت مدرن سفید

اگر بخواهیم به بررسی دلایلی بپردازیم که کابینت مدرن سفید را جز کابینت‌های پر طرفدار کرده است می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • کابینت سفید مدرن دارای زیبایی ظاهری است این کابینت آشپزخانه را بزرگ‌تر و پرنورتر نشان می‌دهد. (اگر به دیگر فاکتورهای این رنگ توجه نکنیم، همین دو گزینه برای خانه‌های آپارتمانی که اغلب کوچک و کم نور هستند کاربردی و مناسب است).
 • رنگ سفید در بین همه رنگ‌ها انعکاس نور بیشتری دارد و برای آشپزخانه‌های کم نور و بدون پنجره مناسب است و فضا را واضح‌تر کرده و کمبود نور را جبران می‌کند.
 • رنگ‌ها تاثیر خود را بر روی محیط می‌گذارند. همان طور که رنگ‌های تیره باعث تیره و کوچک نشان دادن محیط می‌شود رنگ‌های روشن نقطه مقابل این رنگ‌ها هستند. و با انتخاب رنگ مناسب بدون اینکه هیچ کار خاصی انجام دهیم فضای مورد نظر را دچار تغییرات کرده‌ایم.
 • کابینت رنگ سفید با سایر لوازم اطراف خود به راحتی قادر به هماهنگی و ست شدن است. اگر لوازم موجود در محیط رنگ سرد داشه باشد یا رنگ کرم، کابینت سفید گزینه مناسبی است. سفید رنگی خنثی است و کنار همه رنگ‌ها جلوه خود را از دست نمی‌دهد بلکه باعث می‌شود لوازم شکیل‌تر به چشم بیاید.
 • کابینت مدرن به رنگ سفید با گذر زمان و تغییرات از مد نمی‌افتد و همیشه به روز است. در واقع رنگ‌های مانند سفید، مشکی و قهوای در صنعت کابینت سازی به روز هستند. و از گذشته تا امروز بیشترین رنگ‌های استفاده شده در کابینت‌ها می‌باشند البته سفید سرآمد تمام رنگ‌ها است.

کابینت مدرن سفید را جز کابینت‌های پر طرفدار می نامند.

معایب کابینت مدرن سفید

از آنجا که همه چیز به جز مزایا، معایبی را نیز با خود به همراه دارند، در ادامه به بررسی معایب کابینت مدرن سفید می‌پردازیم:

 • یکی از معایب کابینت مدرن رنگ سفید این است که در برابر ضربه و خط‌وخش از مقاومت پائینی برخوردار است. و باید در نگهداری کابینت مدرن سفید نکات ضروری رعایت شود.
 • رنگ سفید به دلیل روشن بودن خیلی زود کثیفی و لکه را نمایان می‌کند و مدام تمیز نگه داشتن این کابینت مقداری چالش به همراه دارد.
 • استفاده افراطی از رنگ سفيد خسته کننده می‌شود و این شرایط را خیلی نمی‌توانید تحمل کنید.
 • مانند لباس رنگ سفید که لک می‌شود و اثر آن می‌ماند برای کابینت مدرن سفید احتمال وقوع این مورد است.
 • رنگ سفید نماد تمیزی است و کوچک‌ترین لکه را نشان می‌دهد برای انتخاب این رنگ این نکته را در نظر داشته باشید.

یکی از معایب کابینت مدرن رنگ سفید آن است.

تنوع بالا ترکیب رنگ کابینت مدرن سفید

استفاده ترکیبی از دو رنگ متفاوت در کنار هم، از آن دسته کارهایی است که بیشتر طراحان به خاطر تنوع و زیبا شدن کابینت آشپزخانه استفاده می‌کنند. البته برای ترکیب رنگ سفید باز هم ترجیح بر این است که بیشتر رنگ سفید استفاده شود اما زیاده روی صورت نگیرد. سلیقه‌ها با یکدیگر متفاوت است و هر فردی قادر به تصمیم‌گیری برای اجرای هر رنگ و هر مدل از کابینت مدرن را دارد. رنگ سفید علاوه بر زیبایی و ویژگی که دارد استفاده افراطی به مرور زمان باعث سردی، بی‌روح و خستگی ذهن می‌شود و بعد از گذشت مدتی آشپزخانه دیگر جذابیت قبل را ندارد.

برای ترکیب رنگ سفید ترجیح بر این است که بیشتر رنگ سفید استفاده شود.

به همین دلیل طراحان دکوراسیون منزل توصیه می‌کنند که از رنگ سفید به درستی استفاده شود. از این رو ترکیب این رنگ با رنگ‌های گرم توصیه می‌شود این رنگ، رنگی خنثی است و در کنار رنگ گرم یا سرد ترکیب زیبایی می‌سازند. از ترکیب رنگ‌های جذاب و پرطرفدار می‌توان به ترکیب رنگ سفید طلایی برای کابینت‌های مدرن اشاره کرد.

رنگ طلایی رنگی تجملاتی است برای ترکیب این رنگ با رنگ‌های سفید در کابینت مدرن باید در ابزارها و حاشیه‌ها استفاده شود. زیرا ویژگی کابینت مدرن سادگی آن است ترکیب این دو رنگ به صورت براق و مات برای کابینت‌های مدرن قابل اجرا است.

از ترکیب رنگهای جذاب میتوان به ترکیب رنگ سفید طلایی برای کابینتها اشاره کرد.

ویژگی کابینت مدرن

حال که با معایب و مزایای کابینت مدرن سفید آشنا شدید به سراغ ویژگی‌های این کابینت می‌رویم:

 • یکی از ویژگی کابینت‌های مدرن سفید کاربردی بودن آن‌ها است و طراحان برای استفاده بیشتر از فضای آشپزخانه کابینت‌ها را معمولا با ارتفاع بیشتری طراحی می‌کنند.
 • در طراحی کابینت‌‌ مدرن خبری از حکاکی و کنده کاری نیست سادگی و شیک بودن کابینت مدرن طرفدارن زیادی دارد.
 • کابینت‌های مدرن قابلیت طراحی دستگیره‌های مخفی را دارد اگر دوست ندارید از دستگیره‌های آلمینیومی موجود در بازار استفاده کنید. طراحی این مدل با سلیقه شما سازگار است.
 • در سبک مدرن طراحان از کابینت شیشه‌ای استفاده می‌کنند و این کابینت مانند یک ویترین برای نشان دادن ظروف با ارزش و گران‌ قیمت عمل می‌کند. برای بهتر دیدن شدن این کابینت نورپردازی مناسبی باید انجام شود.
 • کابینت مدرن تنوع بالایی در طرح و رنگ دارد طراحی کابینت مدرن برای هر آشپزخانه‌ با هر سایزی که امکان‌پذیر و مناسب است.

یکی از ویژگی کابینت‌ مدرن سفید کاربردی بودن آن‌ است.

قیمت کابینت مدرن سفید

کابینت مدرن سفید از نظر قیمت جز کابینت‌های اقتصادی به‌حساب می‌آید. زیرا در کابینت‌های مدرن خبری از حکاکی یا تزئینات تجملاتی نیست.

کابینت مدرن سفید از نظر قیمت جز کابینتهای اقتصادی به حساب می آید.

در این نوع کابینت، کیفیت و کاربردی بودن مهم است و دو فاکتور حکاکی و استفاده ابزارآلات و یراق آلات در این نوع کابینت وجود ندارد. همین دو مورد باعث شده کابینت مدرن سفید قیمت مناسبی داشته باشد.در بلاگ آیژک  می توانید راهنمای جامع خرید کابینت مدرن را مطالعه تا نکات بیشتری در این مورد بخوانید.

حکاکی و استفاده ابزارآلات و یراق آلات در کابینت مدرن سفید وجود ندارد.

کابینت مدرن سفید قیمت مناسبی دارد.

خرید و سفارش کابینت مدرن سفید در آیژک

در این بخش نوبت به جمع‌بندی رسیده است. ویژگی‌های مثبت و منفی کابینت مدرن سفید را مورد بررسی قرار دادیم. حال با مطالعه این مقاله به خصوصیات این رنگ اشراف کامل دارید اما این اطلاعات قانع نشوید و حتما برای انتخاب رنگ درست و مناسب از طراحان فعال این صنعت کمک بگیرید. برای اطلاعات بیشتر و یا سفارش کابینت مدرن سفید و یا دیگر انواع کابینت می‌توانید به آیژک اعتماد کنید.

 273 total views