17
مرداد
author thumbnail parismin@ad

[email protected]

2 ماه قبل

0

5 دقیقه خواندن

5,278

انواع کابینت نئوکلاسیک ترکیب سبک مدرن و کلاسیک

انواع کابینت نئوکلاسیک، یک سبک جدید و پرطرفدار بوده و این سبک از کابینت تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک است. انواع کابینت نئوکلاسیک نه سادگی سبک مدرن و نه شلوغی سبک کلاسیک را دارد. تعادلی که در این سبک رعایت می‌شود باعث شده که خیلی زود در عرصه کابینت‌سازی مورد استقبال قرار گیرد. کابینت نئوکلاسیک به طور ظریفی ابهت و زیبایی کابینت کلاسیک و همچنین سادگی و مینیمال بودن سبک مدرن را در طراحی خود حفظ کرده است.

انواع کابینت نئوکلاسیک نه سادگی سبک مدرن و نه شلوغی سبک کلاسیک را دارد.

انواع کابینت نئوکلاسیک

انواع کابینت نئوکلاسیک شامل کابینت نئوکلاسیک تمام چوب یا چوب طبیعی، کابینت نئوکلاسیک انزوا، کابینت نئوکلاسیک روکش ‌چوب، کابینت‌ نئوکلاسیک پلی‌اورتان، کابینت نئوکلاسیک پلی‌استر، کابینت نئوکلاسیک با روکش ممبران‌ است که هرکدام را به طور اجمالی شرح می‌دهیم.

کابینت نئوکلاسیک با روکش ممبران‌ است.

. کابینت نئوکلاسیک چوب طبیعی

یکی از انواع کابینت نئوکلاسیک کابینت چوب طبیعی است، که برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب است. کابینت چوب برای هر سبک و مدلی که طراحی شود گران‌ قیمت‌ترین نوع کابینت به حساب می‌آید. سبک نئوکلاسیک چوب دارای تاج، ستون، سرستون و درب‌های چوبی بوده و از آنجا که چوب طبیعی حس طبیعت را انتقال می‌دهد و زنده است، حس گرما و صمیمیت بیشتری را در فضای خانه ایجاد می‌کند.

. کابینت نئوکلاسیک روکش ‌چوب

کابینت‌های نئوکلاسیک روکش‌چوب یکی دیگر از انواع کابینت سبک نئوکلاسیک است. در این کابینت‌ روکش‌ چوب به دو دسته روکش چوب طبیعی و روکش چوب مصنوعی تقسیم می‌شوند. روکش ‌چوب طبیعی از لحاظ دوام، زیبایی، قیمت با روکش چوب مصنوعی متفاوت است. کابینت روکش‌چوب طبیعی مانند کابینت تمام چوب لوکس و خاص بوده و برای روکش طبیعی از چوب گردو، راش، بلوط استفاده می‌شود. بدنه و متریال اصلی این نمونه از کابینت ام‌ دی ‌اف است.

. کابینت نئوکلاسیک انزوا

یکی دیگر از انواع کابینت نئوکلاسیک کابینت انزوا بوده و متریال ساخت این سبک ام ‌دی‌ اف است. کابینت سبک نئوکلاسیک انزوا با روکش رنگ یا روکش پی ‌وی‌ سی ساخته شده و روکش رنگ این مدل کابینت آشپزخانه انزوا از پلی‌اورتان و پلی‌‌استر است. کابینت‌های نئوکلاسیک انزوا در رنگ‌های روشن معمولا طرفدار بیشتری دارد.

. کابینت نئوکلاسیک پلی‌استر

پلی‌استر نوعی پوشش رنگی است که برای انواع کابینت‌ نئوکلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این رنگ نسبت به رنگ‌های دیگر دیرتر خشک می‌شود و دلیل این دیر خشک شدن غلیظ بودن آن بوده و به دو صورت مات و براق قابل اجرا است. پلی‌استر نوعی رنگ شفاف است و مانند رنگ پلی‌اورتان دارای طیف رنگی گسترده‌ای بوده و این رنگ نسبت به رنگ پلی‌اورتان هم ارزان‌تر و هم از لحاظ کیفیت تا حدودی پایین‌تر است.

. کابینت نئوکلاسیک پلی‌اورتان

این رنگ پوششی هم، بر روی متریال ام‌ دی ‌اف خام قابل اجرا است. و طول عمر بالا و کیفیت بسیار بالای داشته و یکی از ویژگی‌های رنگ پلی‌‌اورتان این است که قدرت چسبندگی بالای دارد. همچنین برای استفاده در متریال ام ‌دی ‌اف و چوب بسیار مناسب است. یکی دیگر از ویژگی‌های رنگ پلی اورتان این است که سریع خشک می‌شود. رنگ پلی‌اورتان از ترکیب رزین و ماده سخت‌کننده هاردنر ساخته می‌شود و تنوع رنگی بسیار بالای دارد. این دو ترکیب  (رزین و ماده سخت‌کننده هاردنر) مانند عایق و پوشش عمل می‌کنند و باعث طول عمر بدنه کار می‌شود.

. کابینت نئوکلاسیک با روکش ممبران

کابینت نئوکلاسیک ممبران در واقع همان کابینت با بدنه ام دی اف است که بعد از ساخت، شکل و فرم دادن به ام ‌دی ‌اف با دستگاه سی ‌ان ‌سی روکشی از پی‌وی‌سی بر روی آن کشیده می‌شود.

کابینت نئوکلاسیک ممبران در واقع همان کابینت با بدنه ام دی اف است.

بعد از ساخت کابینت نئوکلاسیک ممبران روکشی از پی وی سی روی آن کشیده می شود.

ویژگی کابینت نئوکلاسیک

هر کابینت در مدل و سبکی که طراحی می‌شود دارای ویژگی‌هایی است. با شناختن این ویژگی‌ها تشخیص می‌دهیم که کابینت به چه سبکی ساخته شده است.

هر کابینت در مدل و سبکی که طراحی می‌شود دارای ویژگی‌هایی است.

در ادامه به برخی از ویژگی‌های انواع کابینت نئوکلاسیک اشاره می‌‌کنیم‌.

 • کابینت‌های نئوکلاسیک مقاوم در برابر حرارت هستند به عنوان مثال اگر کتری داغ را بر روی کابینت قرار دهید سطح کابینت دچار مشکل نمی‌شود.
 • کابینت‌های نئوکلاسیک تنوع زیادی در رنگ بندی دارد و کارفرما برای انتخاب رنگ دچار چالش نمی‌شود.
 • اگر آشپزخانه‌ای لوکس می‌خواهید بهترین گزینه برای شما کابینت‌های نئوکلاسیک است.
 • طراحی کابینت‌های نئوکلاسیک به روشی انجام می‌شود که تقارن در نصب کابینت‌ها باید رعایت شود.
 • یکی‌دیگر از ویژگی‌های بارز کابینت‌های نئوکلاسیک این است که نسبت به‌ سایر کابینت‌ها از ارتفاع بیشتری برخوردارند.
 • بیشترین کاربرد رنگ در این سبک از کابینت استفاده از رنگ سرد و ملایم است. به عنوان مثال رنگ خاکستری روشن، بژ، سفید به‌وفور دیده می‌شود در کنار این رنگ برای کنتراست از رنگ تیره هم استفاده می‌شود اما غالب رنگ، رنگ‌های خنثی و روشن است.
 • دستگیره کابینت‌های نئوکلاسیک منحنی است‌.
 • بر روی درب‌های کابینت نئوکلاسیک خطوط و جزئیات ساده طراحی می‌شود.

بر روی درب‌های کابینت نئوکلاسیک خطوط و جزئیات ساده طراحی می‌شود.

قیمت انواع کابینت نئوکلاسیک

کابینت‌های نئوکلاسیک به دلیل اینکه طرح و یراق آلات زیادی ندارند از لحاظ قیمت نسبت به کابینت‌های کلاسیک ارزان‌تر است. فاکتورهای که باعث بالا رفتن قیمت کابینت نئوکلاسیک می‌شود مانند:

 • ایرانی یا خارجی بودن لولا، ریل، جک و دیگر متریال مورد استفاده در قیمت نهایی تاثیر می‌گذارد.
 • انتخاب ام‌ دی ‌اف از جنس ایرانی یا خارجی یکی‌دیگر از فاکتورهای افزایش قیمت است.
 • به دلیل ارتفاع قدی کابینت‌های دیواری سبک نئوکلاسیک این فاکتور افزایش قیمت را به دنبال دارد.

کابینت‌های نئوکلاسیک به دلیل اینکه طرح و یراق آلات زیادی ندارند از لحاظ قیمت نسبت به کابینت‌های کلاسیک ارزان‌تر است.

طراحی کابینت نئوکلاسیک

برای طراحی این نوع کابینت به موارد زیر دقت کنید:

 • کابینت‌های دیواری نئوکلاسیک معمولا تا زیر سقف کار می‌شود و نسبت به سایر کابینت‌های دیواری بلند و کشیده‌اند که این خود یک مزیت مثبت به حساب می‌آید. این مدل طراحی باعث می‌شود کابینت جای بیشتری داشته باشد و لوازم زیادتری را درون خود جای دهد.
 • طراحی هود در سبک نئوکلاسیک متفاوت است به این صورت که هود درون قابی از جنس درب کابینت قرار می‌گیرد. تفاوتی نمی‌کند که از چه نوع گازی استفاده می‌کنید رومیزی یا فردار هودی که در این سبک به کار می‌رود نباید دیده شود.
 • در کابینت نئوکلاسیک از کابینت‌های ویترینی استفاده می‌شود و این کابینت‌های ویترینی باید قرینه و روبه‌روی یکدیگر باشد. در کابینت‌های ویترینی ظروف با ارزش و گران‌قیمت چند برابر خود را نشان می‌دهد.
 • در طراحی سبک نئوکلاسیک قرینه بودن یک اصل مهم و اساسی است. فضا به شکلی طراحی و دکوراسیون می‌شود که اشیا و کابینت باید قرینه هم قرار گیرد به عنوان مثال لوستر که از سقف آویزان می‌شود باید جفت باشد.
 • همان طور که می‌دانید انواع کابینت نئوکلاسیک جدیدترین سبک کابینت بوده و نما و جلوه‌ای زیبا در آشپزخانه بوجود می‌آورد. رو کابینتی و پیشخوان این مدل کابینت نیز معمولا از جنس سنگ بوده که این زیبایی را دو چندان می‌کند.
 • وجود پنجره یکی‌دیگر از فاکتورهای آشپزخانه با سبک نئوکلاسیک است. پنجره‌های نئوکلاسیک دارای قابی از جنس کابینت است.
 • دستگیره‌ها در سبک نئوکلاسیک معمولا کوچک و ساده بوده و عموما دستگیره‌ها متضاد با رنگ کابینت انتخاب می‌شوند. رایج‌ترین مدل دستگیره در سبک نئوکلاسیک دستگیره‌های هلالی گرد از جنس فلز و یا سرامیک است.

رایج‌ترین مدل دستگیره در سبک نئوکلاسیک دستگیره‌های هلالی گرد از جنس فلز و یا سرامیک است.

طراحی و سفارش انواع کابینت نئوکلاسیک

کابینت‌های نئوکلاسیک مناسب هر آشپزخانه‌ای است اگر شرایط آشپزخانه شما خاص است برای طراحی مناسب کابینت نئوکلاسیک از طراحان داخلی متخصص کمک بگیرید. برای طراحی انواع کابینت نئوکلاسیک می‌توانید به متخصصان آیژک مراجعه کنید.

نمونه پروژه های کابینت نئوکلاسیک:

مشاهده همه پروژه ها

 521 total views