کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

فضای داخلی کلاسیک هرگز از مد نمی‌افتد، حتی اگر به تدریج با جزئیات و تفاسیر جدید غرق شوند. یکی از این تلفیق‌های سبک کلاسیک در کابینت آشپرخانه نئوکلاسیک است. در این سبک تمام ویژگی‌های کلاسیک پایه را ترکیب می‌کنند، اما بسیار بهتر با واقعیت خانه‌ها و آپارتمان‌های مدرن سازگار است. جالب هست؟ ما به شما خواهیم گفت که چه نوع سبکی است و چه ویژگی هایی دارد!

در طول قرن‌های ۱۸ و ۱۹ در اروپا و تا حدودی آمریکا، طراحی داخلی نئوکلاسیک به عنوان یکی از گرایش‌های طراحی غالب در رقابت با رمانتیسم ظاهر شد. امروزه، این سبک همچنان به عنوان یک معماری محبوب در بین طراحان داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نئوکلاسیک یک تفسیر مدرن از فضای داخلی کلاسیک است، بنابراین ویژگی‌های مشخصه آن تقریباً بدون تغییر حفظ شده است. اگر چه از نظر بصری بسیار ساده‎تر است، اما هنوز هم سبکی غنی، مجلل و قابل احترام با مواد و دکور گران قیمت است.  از این سبک دیزاین در طراحی کابینت آشپزخانه هم استفاده می‌کنند  که در سالهای اخیر با اقبال خوبی مواجه شده است.

آشپزخانه نئوکلاسیک را می‌توان نقطه تلاقی سبک مدرن و کلاسیک دانست. کابینت‌های نئوکلاسیک امروزه به یکی از محبوب‌ترین سبک‌های طراحی در جهان تبدیل شده‌اند. کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک سادگی و مینیمالیسم را از سبک مدرن به ارث برده است اما در آن می‌توان شکوه و گرمای یک طرح کلاسیک را نیز مشاهده کرد.
کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک بهترین انتخاب برای زمانی است که شما آشپزخانه‌ای سر شار از راحتی و کلاس می‌خواهید. ترکیب خطوط کلاسیک با اشاره‌ای از مدرنیته یک سبک نئوکلاسیک مسحور کننده برای آشپزخانه ایجاد کرده است. بنابراین کابینت آشپزخانه با معماری نئوکلاسیک همیشه جذابیت بیشتری دارد.

نمونه‌های کابینت نئوکلاسیک

در این بخش به معرفی برخی از نمونه‌های کابینت سبک نئوکلاسیک می‌پردازیم:

کابینت نئوکلاسیک سفید رنگ برای نمونه

درب‌های سفید همرا با یک قاب ساده بدون استفاده از منبت و دکوری در قسمت‌های مختلف به شما فضایی کلاسیک اما در عین حال ساده مانند کابینت آشپزخانه مدرن می‌دهد. نئوکلاسیک سفید انتخابی بی‌نظیر برای عمده سلیقه‌ها است.

نئوکلاسیک دو رنگ در قسمت نمونه های کابینت نئوکلاسیک

استفاده از رنگ‌های تیره در هر سبک کابینتی جسارت بیشتر را می‌مطلبد. اما اگر از اینکه آشپزخانه شما دلگیر شود می‌ترسید، می‌توانید در سبک کابینت نئوکلاسیک از دو رنگ برای زیباتر شدن فضا استفاده کنید. استفاده از یراق آلات ساده و کاشی‌های تک رنگ نیز به زیباتر شدن فضای آشپزخانه شما کمک می‌کند.

کابینت طرح چوب نئوکلاسیک ساده

اگر کلاسیک بودن کابینت تمام چوب را نمی‌پسندید می‌تواند از سبک نئوکلاسیک و کابنیت‌های روکش چوب برای آشپزخانه استفاده کنید. درب‌هایی با قاب بندی ساده و یراق آلات تک رنگ همراه با یک کاشی بدون طرح فضای مدرن و در عین حال گرمی را به شما هدیه می‌کند.

قیمت کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک در واقع سبکی از یک مدل کابینت می‌باشد و موادی که درب‌ها و بدنه با آن ساخته می‌شود متفاوت است. اینکه کابینت تمام چوب باشد یا روکش چوب، ممبران باشد یا ملامینه قطعا در قیمت کابینت نئوکلاسیک اثرگذار خواهد بود. اما با همه این‌ها به دلیل استفاده کمتر از منبت و آویزها و یا بهره گیری از یراق آلات ساده‌تر هزینه این سبک کابینت نسبت به کابینت کلاسیک قطعا کمتر خواهد بود. مشاوران ما در تیم طراحی و تولید کابینت آیژک به شما در این زمینه مشاوره بهتری خواهند داد. البته عواملی چون متراژ و طراحی را هم نباید در قیمت گذاری فراموش کرد.

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

در هر انتخابی برای کابینت آشپزخانه ، مزایا و معایبی نهفته است زیرا همه متریال‌ها خوبی‌ها و بدی‌های خود را دارند چه از نظر مقاومتی، چه از نظر زیبایی. در این قسمت سعی داریم تعدادی از مزایا و معایب استفاده از کابینت به سبک نئوکلاسیک را برای شما مشرح دهیم تا در انتخاب نهایی راهنمای شما باشد:

مزایای کابینت نئوکلاسیک

بک گراند مزایای کابینت ام دی اف

از مزایای این سبک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ساده اما مدرن
  • طراحی خلوت‌تر نسبت به کابینت کلاسیک
  • شیک و همیشه به روز
  • رنگ بندی متنوع
  • دوام بالا

معایب کابینت نئوکلاسیک

بک گراند معایب کابینت نئوکلاسیک

نوشتن در مورد خوبی‌های هر سبک کابینت کار راحتی است اما نباید از این مورد گذشت که انتخاب آن می‌تواند تبعاتی نیز داشته باشد. در زیر لیستی از معایب کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک را آورده‌ایم تا شما با چشم باز دست به این انتخاب بزنید:

  • عدم امکان ترمیم رنگ در صورت آسیب
  • حساس نسبت به اشیای تیز مانند چاقو
  • آسیب پذیر در برابر رطوبت
  • عدم توانایی ساخت در کارگاه‌های کوچک به دلیل سبک طراحی درب ها

برای سفارش کابینت و مشاوره، با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید!

عکس کابینت ام دی اف مروبط به بخش رنگ بندی

محبوب‌ترین رنگ کابینت نئوکلاسیک

سفید، آبی، طلایی

آبی سرمه‌ای و طلایی ترکیب رنگ روشن و جسورانه‌ای را در آشپزخانه شما ایجاد می‌کند. اگر بدنه اصلی کابینت‌ها سفید باشد و شما جزیزه کابینت نئوکلاسیک را به رنگ آبی انتخاب کنید و از رنگ طلایی در براق آلات به ترکیب شیک و چشم‌گیری از رنگ بندی کابینت نئوکلاسیم خواهید رسید.

طوسی

جسارت صاحب‌خانه در انتخاب رنگی جز سفید یا چوب در سال‌های اخیر با رونق گرفتن سبک‌ها مختلف کابینت بیشتر شده است. انتخاب رنگ طوسی برای کابینت‌های Neoclassical یک انتخاب هوشمندانه و مدرن است. اگر کاشی‌های آشپزخانه را سفید و اکسسورها را طلایی یا مشکی انتخاب کنید آشپزخانه مدرن، شیک و چشم گیر خواهید داشت.

کابینت نئوکلاسیک در خانه شما

یک آشپزخانه با کابینت‌های نئوکلاسیک می‌تواند علاوه بر تجملات و زیبایی آرامش را هم به خانه شما بیاورد. ذاشتن یک آشپزخانه شیک به سبک نئوکلاسیک نه به مانند سبک مدرن ساده است و نه به مانند سبک کلاسیک پر زرق و برق اما به مانند هر دو آن‌ها شیک و باکلاس است. در نتیجه اگر قصد تغییر کابینت آشپزخانه خود را دارید، تعمل کردن را کنار بگذارید و با شرکت تولید کننده کابینت آیژک تماس بگیرید.

بلاگ آیژک

کابینت ممبران چیست؟
آشپزخانه
parismin@ad

کابینت ممبران چیست؟

آشپزخانه شما شایسته بهترین عملکرد و زیبایی است. به هر حال، چه کسی یک آشپزخانه زیبا را دوست ندارد؟ زیبایی قلب تپنده یک خانه، به

ادامه مطلب »