31
اردیبهشت
author thumbnail parismin@ad

[email protected]

7 ماه قبل

2

5 دقیقه خواندن

8,477

هر آنچه که در مورد خرید کابینت هایگلاس باید بدانید

آیا در مورد خرید کابینت هایگلاس اطلاعی دارید؟ آیا می‎دانید چگونه می‎توان کابینت هایگلاس مناسب برای آشپزخانه را خریداری کرد؟ ما در این مطلب قصد داریم هر آنچه را که برای خرید کابینت هایگلاس لازم است بدانید را بازگو کنیم. در ابتدا به بررسی کوتاه و اجمالی در مورد کابینت آشپزخانه پرداخته، سپس هر آنچه را که هنگام خرید کابینت هایگلاس لازم است بدانید را شرح می‌دهیم، تا انتها با ما همراه باشید.

توضیح مختصر در مورد کابینت هایگلاس

به کابینتی از جنس ام دی اف (MDF) که با روکشی از جنس پلکسی گلاس پوشانده شده باشد کابینت هایکلاس می‌گویند. این کابینت‌ها از نظر رنگ دارای تنوع بالای بوده و براق هستند. کابینت‌های هایگلاس به دلیل این که نور را منعکس می‌کنند برای آشپزخانه‎ های کوچک بسیار مناسب هستند. یک مزیت دیگر کابینت هایگلاس این است که به شما امکان ترکیب رنگ را می‌دهد. این مدل کابینت‌ها از نظر هزینه نسبت به کابینت‌های دیگر کمی گران‌تر بوده و عوامل متعددی مانند جنس بدنه، رنگ، جنس روکش، ایرانی یا خارجی بودن روکش و… بستگی دارد.

کابینت‌ های گلاس از نظر رنگ دارای تنوع بالای بوده و براق هستند.

مزايا کابینت هایگلاس

قبل از انتخاب هر متریالی برای کابینت آشپزخانه بهتر است از مزایا و معایب آن نیز آگاه باشید. در این بخش به بررسی مزایا و معایب کابینت هایگلاس می‎پردازیم.

·       مزایای کابینت هایگلاس

از مزیت این کابینت می‌توان موارد زیر را بیان کرد:

  • زیبایی و شفافیت منحصر بفرد لایه‌ی بیرونی کابینت هایگلاس
  • تنوع در طرح و رنگ که هر سلیقه‌ای را جلب می‌کند.
  • نسبت به کیفیت بالای که دارد، دارای قیمتی مناسب است.
  • کابینت هایگلاس دارای مقاومت بسیار بالا است، اين ورق‌ها به راحتی ترک نمیخورند، و ابزار خوری بالای دارند‌.
  • به راحتی تمیز می‌شود.

کابینت هایگلاس دارای مقاومت بسیار بالا است.

·       معایب کابینت هایگلاس

مانند هر نوع وسیله دیگری اين نوع کابینت‌ها نيز داری معایبی می‌باشد که بهتر است قبل از انتخابات و نصب، اطلاعات لازم را در مورد آن داشته باشید.

  • آسیب پذیر بودن در مقابل رطوبت، اگر در آشپزخانه مراقبت‌های لازم انجام نشود ممکن است رطوبت به مغزی‌ ورق کابینت نفوذ کند.
  • پوشش شفاف و براق این کابینت ممکن است با برخورد هر وسیله تیزی دچار خط و خش گردد.
  • کابینت‌ هایگلاس دارای لبه‌های تیزی است.

راهنمای خرید کابینت هایگلاس

حال که با کابینت هایگلاس آشنا شدید به سراغ راهنمای خرید این کابینت می‌رویم. برای این که بتوانید در انتخاب و خرید کابینت هایگلاس برای آشپزخانه خود درست عمل کنید دانستن این موارد می‌تواند به شما کمک کند.

·       جنس کابینت آشپزخانه هایگلاس

از قدیم گفته‌اند هر چقدر پول دهید همان قدر آش می‎خورید. این امر در هنگام خرید کابینت هایگلاس هم صدق می‌کند. جنس بدنه و روکش هایگلاس بسیار متنوع است و قیمت‌های مختلفی نیز دارد. سعی کنید در هنگام خرید بهترین جنس و روکش هایگلاس را انتخاب کنید. زیرا جنس‌های خوب این مدل کابینت از کیفیت بهتری برخوردار بوده و دوام و عمر بیشتری نیز دارند.

جنس بدنه و روکش هایگلاس بسیار متنوع است و قیمت‌های مختلفی نیز دارد.

·       رنگ بندی کابینت هایگلاس

در هنگام انتخاب کابینت هایگلاس به رنگی که انتخاب می‌کنید بسیار توجه کنید. این مدل کابینت از نظر رنگ دارای تنوع بالای است در نتیجه دست شما در انتخاب باز است و شما می‌توانید به راحتی رنگی را انتخاب کنید که با خانه و آشپزخانه شما همخوانی داشته باشد.همچنین رنگی را انتخاب کنید که با اندازه آشپزخانه شما همخوانی داشته باشد. برای  مثال اگر آشپزخانه شما کوچک است از رنگ‌های روشن و سرد استفاده کنید تا فضای آشپزخانه شما را بزرگ‌تر نشان دهد و یا در آشپزخانه بزرگ بهتر است از رنگ تیره استفاده کنید تا فضای آشپزخانه را نرمال‌تر نشان بدهد. یک انتخاب بسیار ساده و راحت در انتخاب رنگ کابینت هایگلاس استفاده از ترکیب رنگ‎های خنثی و گرم است. این ترکیب رنگ برای هر آشپزخانه‌ای مناسب است.

 

·       درخشندگی و براق بودن کابینت هایگلاس

همان طور که قبلا نیز گفته شد یکی از ویژگی‎های این مدل کابینت درخشندگی و روکش صاف و صیقلی آن است. این امر باعث می‌شود تا بازتاب نور به آشپزخانه شما جلوه بهتری بدهد. اگر می‌خواهید آشپزخانه پور نوری داشته باشید بهتر است از رنگ‌های روشن این جنس از کابینت استفاده کنید. این جنس از کابینت آشپزخانه شباهت زیادی به شیشه دارد اما از استحکام بیشتری برخوردار است به همین دلیل گزینه مناسبی برای آشپزخانه‌های با نور کم است.

اگر می‌خواهید آشپزخانه پور نوری داشته باشید از کابینت هایگلاس استفاده کنید.

·       طراحی کابینت هایگلاس

طراحی کابینت هایگاس هم به مانند رنگ و جنس آند بسیار متفاوت است در نتیجه در هنگام انتخاب یا سفارش طرح آشپزخانه خود به اندازه آشپزخانه دقت کنید. اگر آشپزخانه شما کوچک است از طرح‌های ساده استفاده کنید تا از شلوغ شدن آشپزخانه جلوگیری کند. کابینت‌های هایگلاس عموما به سبک مدرن طراحی می‌شود و ساده هستند. اگر به کابینت‎های شلوغ علاقه دارید کابینت هایکلاس گزینه مناسبی برای شما نیست.

·       درب کابینت‌های گلاس

عموما به دلیل این که روکش‎های هایکلاس از قیمت بالای برخوردار هستند، در هنگام ساخت درب کابینت فقط قسمت بیرونی آن را روکش می‌کنند و قسمت داخلی آن به رنگ سفید است. اگر این امر برای شما اهمیت دارد در هنگام ساخت می‌توانید از سازنده بخواهید تا قسمت داخلی را هم برای شما روکش بزند، اما به این نکته دقت کنید که بهای تمام شده برای شما بسیار بالا می‌رود.

·       ابزار و یراق و لوازم جانبی

چیزی که به کابینت آشپزخانه جلوه بهتری می‌دهد و بخش زیادی از زیبای کابینت به آن بستگی دارد ابزار و یراق و لوازم جانبی مانند دستگیره است که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگیره کابینت آشپزخانه به مانند خود کابیت از جنس‎ها و مدل‏های متنوعی برخوردار است. بسیاری از آن‌ها از زیبای جلوه بصری بالای برخوردار هستند و شمارا مجاب می‌کنند که جلوه زیبای به کابینت می‌دهند. اما لزوما چنین نیست، زیرا چیزی که کابینت شما را زیبا می‌کند تناسب دستگیره با مدل کابینت شما است. بسیاری از این دستگیره‌ها و دیگر تجهیزات برای دکوراسیون و مدل کابینت شما مناسب نیستند. در نتیجه در هنگام خرید کابینت هایگلاس حتما به این نکته هم دقت کنید. یکی از قابلیت‌های کابینت هایگلاس این است که می‌توان آن را بدون دستگیره طراحی کرد. حتی کابینت آشپزخانه هایگلاس این قابلیت را دارد که بعد از مدتی بتوانید دستگیره‌ها را تغییر دهید

دستگیره کابینت آشپزخانه به مانند خود کابیت از جنسها و مدلهای متنوعی برخوردار است.

کابینت هایگلاس در یک نگاه

اگر بخواهیم ید یک نگاه کلی یک راهنمای خرید برای کابینت هایکلاس ارائه دهیم، می‌توانیم بگوییم که در هنگام خرید این مدل کابینت به موارد مهمی مانند: رنگ بندی، جنس بدنه روکش، جنس تجهیزات و یراق آلات و… توجه کنید و کابینت آشپزخانه هایگلاس خود را متناسب با اندازه و میزان نور آن انتخاب کنید. اگر در فکر خرید کابینت  آشپزخانه هایگلاس هستید ما به شما آیژک را پیشنهاد می‌کنیم.

نمونه پروژه های کابینت هایگلاس:

مشاهده همه پروژه ها

 744 total views