17
خرداد
author thumbnail parismin@ad

[email protected]

6 ماه قبل

0

5 دقیقه خواندن

8,475

بهترین رنگ‌بندی کابینت ممبران

استفاده کابینت تاریخچه‌ طولانی در زندگی ما دارد، محفظه‌های گنجه مانند که از چوب ساخته می‌شدند و با طراحی‌های  زیبا، جذاب‌ و خواستنی‌تر می‌شدند این نمونه از کابینت از قدیمی‌ترین نمونه کابینت در ایران بود. امروزه طرح‌های مختلف مانند بهترین رنگ بندی کابینت ممبران، ام دی اف، هایگلاس و… در صنعت کابینت سازی گسترده شده است و طبق دکوراسیون و طراحی داخلی منزل کابینت مورد نظر را به راحتی می‌توانید انتخاب کنید‌.

کابینت ممبران

یکی از جدیدترین مدل‌های کابینت، کابینت ممبران است. ممبران نوعی روکش است که بر پایه متریال چوب، نئوپان، ام‌دی‌اف کار می‌شود. پر طرفدارترین متریال در این نوع کابینت ام‌دی‌اف است، که هم کیفیت خوبی دارد و هم از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است.کابینت ممبران در کنار دو مزیت یعنی جنبه زیبایی و قیمت مناسب، بسیار با دوام نیز است.
این کابینت نسخه ارزان و صنعتی کابینت‌های کلاسیک چوبی است، که در گذشته اقشار خاصی از جامعه به دلیل گران بودن می‌توانستند این مدل از کابینت را برای آشپزخانه خود به مرحله اجرا برسانند.

انواع رنگ در کابینت ممبران
اما امروزه با صنعتی شدن ساخت کابینت، می‌توانید هر مدل کابینتی را طبق بودجه خود سفارش دهید. رنگ بندی کابینت ممبران یا وکیوم به این صورت است که بر روی متریال اصلی در صورت نیاز طراحی و حکاکی‌های صورت می‌گیرد و سپس مغزی به چسب و رزین آغشته می‌شود و در انتها، روکش به وسیله دستگاه روی مغزی کار کشیده می‌شود و وکیوم می‌شود. روکش ممبران برای یک طرف از متریال کار استفاده می‌شود و در طرف دیگر  روکش‌های ارزان‌تر کشیده می‌شود؛ اکنون ورق رنگ بندی کابینت ممبران آماده است.
اگر طراحی کلی کابینت و طرح‌های که زیر روکش ممبران قرار دارد به سبک کلاسیک باشد کابینت ممبران کلاسیک است، اما اگر طرح‌ها ساده و خاص باشد کابینت ممبران مدرن است. در نتیجه کابینت ممبران هم در سبک کلاسیک قرار می‌گیرد و هم در سبک مدرن اما این مدل کابینت در سبک کلاسیک طرفداران بیشتری دارد. کابینت ممبران مدرن به دو صورت براق و مات  و در بهترین رنگ بندی کابینت ممبران است و معمولا روکش‌های ممبران مدرن ضخیم‌تر هستند.
انواع کابینت ممبران کلاسیک به دو صورت کلاسیک پرکار و کلاسیک کم کار بوده و کلاسیک پرکار دارای نقش و نگارهای زیادتری است. بعضی از کابینت‌های کلاسیک ممبران دارای طرح‌های ساده‌‌تری هستند.

تناژ سفید و کرم رنگ محبوب ممبران

رنگ‌بندی کابینت ممبران

کابینت آشپزخانه نه تنها در پوشش‌دهی فضا کاربرد دارد بلکه نقش مهمی در زیبایی و دکوراسیون خانه دارد و کابینت‌ها بخش اعظم دیوار آشپزخانه را به خود اختصاص می‌دهند. کابینت ممبران یکی از زیباترین مدل کابینت آشپزخانه استو  تنوع رنگ در کابینت‌های ممبران گسترده است و شما می‌توانید هر رنگی که دلخواهتان است سفارش دهید و دست شما در انتخاب رنگ کاملا باز است. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در انتخاب کابینت باید رعایت کنیم رنگ کابینت است و باید با نهایت دقت انتخاب شود.
انتخاب رنگ کابینت بستگی به محیط و دکوراسیون منزل دارد. برای انتخاب رنگ باید نور آشپزخانه را در نظر بگیریم آشپزخان‌ ای که کم نور است بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده شود تا آشپزخانه روشن‌تر و دلبازتر دیده شود این ترفندی است که طراحان برای آشپزخانه کوچک انجام می‌دهند. کابینت‌های ممبران رنگ‌بندی و ترکیب رنگی متنوعی دارند در ادامه از رنگ‌های محبوب و پرطرفدار برایتان می‌نويسم.

بهترین رنگ کابینت ممبران

در بین رنگ‌ها، رنگی وجود ندارد که بهتر و ارجعیت به سایر رنگ‌ها داشته باشد اما برخی از رنگ‌های خنثی به دلیل ماهیت و ویژگی که دارند می‌توانند با سایر رنگ‌ها ترکیب و هماهنگ شوند از این لحاظ پرکاربرد و جذاب‌تر هستند. این رنگ‌ها بهتر با دکوراسیون هماهنگ می‌شوند و دلنشین‌تر هستند که استفاده از رنگ‌های خنثی به صورت زمینه و غالب یک انتخاب ویژه برای آشپزخانه است .در ادامه به معرفی بهترین رنگ بندی کابینت ممبران می‌پردازیم.

·       کابینت ممبران سفید صدفی

رنگ سفید محبوب‌ترین و پرکاربردترین رنگ در کابینت ممبران است رنگ سفید رنگی خنثی است و به راحتی با رنگ‌های دیگر ترکیب می‌شود.این رنگ در کابینت‌های ممبران کاربرد زیادی دارد و همان گونه که از اسمش مشخص است مانند صدف در آشپزخانه می‌درخشد. کابینت سفید باعث بزرگ‌تر نشان دادن محیط آشپزخانه می‌شود و حس آرامش را با خود به همراه می‌آورد. ترکیب رنگ سفید با طلائی بی‌نظیر می‌شود و دیگر رنگ‌های گرم هم در کنار سفيد زیبایی خاص خود را دارد. تمیزکاری کابینت ممبران سفید نسبت به بقیه رنگ‌ها آسان و سریع‌تر انجام می‌شود.

کابینت ممبران سفید رنگ

·       کابینت ممبران سفید طلایی

در رنگ بندی کابینت ممبران، سفید طلایی یکی از ترکیب رنگ‌های خیره کننده  است که باعث می‌شود شادابی در آشپزخانه به وجود بیاید.

کابینت ممبران سفید طلایی

·       کابینت ممبران قهوه‌ای

این رنگ از جمله رنگ‌های پرطرفدار برای کابینت‌های ممبران کلاسیک است. رنگ قهوه‌ای مانند رنگ چوب است  و کمتر کسی پیدا می‌شود که به این رنگ علاقه نداشته باشد. رنگ قهوه‌ای جذابیت خاص خودش را دارد زیرا این رنگ نمادی از طبیعت است و در گروه رنگ‌های گرم دسته بندی می‌شود که آشپزخانه شما را گرم و صمیمی می‌کند. انواع رنگ‌های قهوه‌ای شامل قهوه‌ای تیره، قهوه‌ای گردویی، قهوه‌ای فندقی، قهوه‌ای روشن است و هم به صورت تک رنگ و هم ترکیبی می‌شود استفاده کرد.

کابینت ممبران قهوه ای رنگ

·       کابینت ممبران رنگ تیره

رنگ‌های تیره معمولا برای آشپزخانه‌های بزرگ استفاده می‌شود زیرا این رنگ‌ها باعث کوچک نشان دادن فضای آشپزخانه می‌شود‌ و بهتر است از این رنگ‌های به صورت ترکیبی استفاده شود. رنگ‌ها تاثیر مستقیمی در روحیه افراد دارند و بهتر است از رنگ‌های تیره کمتر استفاده کنید زیرا استفاده زیاد رنگ تیره فضای آشپزخانه را کدر و کسل کننده می‌کند پس باید جانب احتیاط را رعایت کنید.

·       کابینت ممبران کرم

رنگ کرم یکی دیگر از رنگ‌های پرطرفدار کابینت ممبران است با این ترکیب رنگ به خوبی می‌توانید یک دکوراسیون کلاسیک را در آشپزخانه ایجاد کنید. رنگ کرم در گروه رنگ‌های خنثی دسته بندی می‌شود و به آسانی با سایر رنگ‌ها ترکیب شده و معمولا زمانی که از رنگ کرم استفاده می‌شود ابزار و یراق کابینت از رنگ طلایی استفاده است. رنگ کرم بازتاب نور دارد و برای آشپزخانه‌های کوچک و بزرگ مناسب است.

کابینت ممبران کرم رنگ

·       کابینت ممبران سفید قهوه‌ای

ترکیب این دو رنگ هماهنگی خوبی با دیگر رنگ‌ها دارد و یکی از پرکاربردترین و بهترین رنگ‌ها است. رنگ سفید به راحتی با رنگ قهوه‌ای تیره یا روشن ترکیب می‌شود و در ترکیب سفید با قهوه‌ای روشن نور را بیشتر منعکس می‌کند و فضا را بزرگتر نشان می‌دهد.

·       کابینت ممبران خاکستری

خاکستری رنگی خنثی و روشن است و با این دو ویژگی رنگی ممتاز به حساب می‌آید. کابینت ممبران خاکستری یک فضای دلباز را در آشپزخانه به وجود می‌آورد و در کابینت‌های ممبران مدرن کاربرد زیادی دارد.

علاوه بر رنگ‌های ذکر شده کابینت ممبران دارای رنگ بندی متنوع‌تری است و برایتان مختصری از رنگ‌ها و ترکیب رنگ‌ها نوشته‌ام  و کابینت ممبران محدودیتی در رنگ ندارد.

کابینت ممبران طوسی رنگ

سفارش و خرید انواع رنگ کابینت ممبران

امیدوارم مطالب این مقاله برایتان مفید بوده باشد و با کابینت ممبران و رنگ‌های زیبای آن آشنا شده باشید.‌ رنگ کابینت اهمیت ویژه‌ای دارد و انتخاب رنگ نادرست در زیبایی آشپزخانه و دکوراسیون، تاثیر می‌گذارد پس حتما با طراحان دکوراسیون داخلی مشورت کنید. کارشناسان ما در آیژک برای پاسخگویی، طراحی و اجرای بهترین رنگ بندی کابینت ممبران برای آشپزخانه شما در کنار شما هستند.

نمونه پروژه های کابینت ممبران:

مشاهده همه پروژه ها

 602 total views