29
مرداد
author thumbnail parismin@ad

[email protected]

1 ماه قبل

0

7 دقیقه خواندن

5,246

تمیز کردن کابینت هایگلاس

کابینت‌ها در آشپزخانه هسته اصلی محسوب می‌شوند و تمیز بودن آن‌ها در درجه اول اهمیت قرار دارد. اما تمیز کردن کابینت هایگلاس با تمیز کردن کابینت ام دی اف متفاوت است. در نتیجه در هنگام تمیز کردن کابینت باید به نکات تمیزی همان کابینت دقت شود تا عمر و دوام آن کم نشود. در ادامه به بررسی شیوه‌های تمیز کردن کابینت هایگلاس می‌پردازیم.

در هنگام تمیز کردن کابینت باید به نکات تمیزی همان کابینت دقت شود تا عمر و دوام آن کم نشود.

کابینت هایگلاس

متریال کابینت هایگلاس ام ‌دی‌ اف است که توسط روکشی به نام پلکسی‌گلاس پوشانده می‌شود. پلکسی‌گلاس نوعی پلاستیک شفاف شبیه به شیشه بوده با این تفاوت که خیلی از شیشه مقاوم‌تر است. ظاهر کابینت‌های هایگلاس شفاف و براق است هر چقدر سطح این کابینت صاف، صیقلی و بدون موج باشد نشان می‌دهد که کیفیت کابینت هایگلاس بهتر است. همچنین کابینت‌های هایگلاس عموما در سبک مدرن جای ‌می‌گیرد و دارای المان‌های این سبک است. تمیز کردن کابینت هایگلاس هم کمی سخت و مشکل است و این کابینت به راحتی لک‌ها را نشان می‌دهد.

تمیز کردن کابینت هایگلاس هم کمی سخت و مشکل است و این کابینت به راحتی لک‌ها را نشان می‌دهد.

ویژگی کابینت هایگلاس

در این بخش به بررسی ویژگی‌های کابینت هایگلاس می‌پردازیم.

 • کابینت‌های هایگلاس به سبب سطح درخشانی که دارند انعکاس دهنده نور هستند و این بازتاب نور آشپزخانه را روشن‌تر می‌کند. کابینت هایگلاس برای آشپزخانه‌های که پنجره ندارند و نورگیر نیستند گزینه بسیار مناسبی به حساب می‌آید.
 • کابینت‌ هایگلاس برای آشپزخانه‌ با هر متراژی مناسب هستند، این کابینت‌ها آشپزخانه کوچک را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.
 •  هایگلاس تنوع رنگ بندی زیادی دارد و هر سلیقه‌ای را راضی نگه می‌دارد. رنگ‌های مانند سفید، قهوه‌ای، کرم، مشکی و ترکیب دو رنگ در کابینت‌های های گلاس یک انتخاب هوشمندانه برای آشپزخانه‌ است.
 • کابینت‌های هایگلاس به سبب جدید بودن از لحاظ قیمتی مقرون به‌صرفه هستند. این مدل کابینت چون حکاکی و برجستگی ندارد نسبت به سایر کابینت‌ها قیمتی مناسب‌تر دارند و تمیز کردن کابینت هایگلاس از این جهت آسان‌تر است.
 • یکی از بهترین ویژگی کابینت هایگلاس این است که در های آن قابل تعویض است. اگر بعد از مدتی خواستید تغییرات ایجاد کنید اصلا احتیاج نیست کابینت جدید سفارش دهید با تغییر در کابینت هایگلاس از هزینه هنگفت جلوگیری کنید و خیلی راحت یک آشپزخانه با کابینت جدید بسازید.
 • اگر کابینت هایگلاس شما سفید باشد می‌توانید بعضی از درب‌ها را در بیاورید و رنگ دیگری سفارش دهید.
 • کابینت‌های HIGHGLOSS به دلیل روکش پلاستیکی که دارند در برابر حرارت مقاوم هستند.
 • ورق هایگلاس وزن کمی دارد در نتیجه همین‌ ویژگی فاکتور مثبتی را به همراه دارد مانند ساخت سریع و نصب آسان که نسبت به سایر کابینت‌ها زودتر کار انجام می‌شود.

کابینت‌های هایگلاس به دلیل روکش پلاستیکی که دارند در برابر حرارت مقاوم هستند.

روش‌های تمیز کردن کابینت هایگلاس

کابینت‌های های گلاس به دلیل درخشان بودنشان زمانی که تمیز می‌شوند جلا و زیبایی بی‌نظیری به آشپزخانه می‌دهند. کابینت‌های هایگلاس شرایط نگهداری خاصی دارند و برای اینکه کابینت هایگلاس شما عمر بیشتری داشته باشد، برای تمیز کردن اصولی این مدل کابینت باید زمان و دقت به خرج داد. اگر نتوانید کابینت هایگلاس را تمیز نگه دارید باعث کدری می‌شود و این موضوع زیبایی آشپزخانه شما را بدون شک تحت تاثیر قرار می‌دهد.

برای تمیز کردن به چند فاکتور احتیاج دارید که در ادامه نکات مهم در مورد تمیز کردن کابینت هایگلاس را بیان می‌کنیم. در نتیجه می‌توانید با تکنیک‌های ساده اما کاربردی عمر کابینت‌های هایگلاس را افزایش دهید.

با تکنیک‌های ساده اما کاربردی عمر کابینت‌های هایگلاس را افزایش دهید.

 • کابینت‌های هایگلاس به سبب براق بودن خیلی سریع انواع لکه و اثر انگشت را نمایان می‌کنند. کابینت هایگلاس را سعی کنید روزانه تمیز کنید تا گردو غبار بر روی سطح کابینت براق شما نماند. به این نکته توجه کنید هر چه دیرتر تمیز کنید به همان میزان دقت و وقت بیشتری باید بگذارید. بهترین زمان برای تمیز کردن روزانه کابینت هایگلاس بعد از آشپزی کردن است زیرا احتمال پخش شدن روغن به سطح کابینت وجود دارد.
 • یک ترکیب دست‌ساز درست کنید. ترکیب دو لیوان آب و یک لیوان سرکه سفید بهترین شوینده طبیعی برای کابینت هایگلاس شما است این ترکیب به کابینت هایگلاس آسیب نمی‌رساند و از لحاظ اقتصادی هم مقرون به صرفه است. ترکیب سرکه و آب را به طور روزانه می‌توانید استفاده کنید، سرکه مانند یک محافظ عمل می‌کند و نمی‌گذارد گردو خاک خیلی زود روی کابینت هایگلاس بنشیند. بهتر است برای کابینت‌های هایگلاس مخلوط سرکه و آب را روی دستمال اسپری کنید و بعد با دستمال نم‌دار شده سطح کابینت را پاک کنید.
 • از مواد شوینده شیمیایی استفاده نکنید. مواد شوینده شیمیایی مانند چند منظوره‌ها قدرت پاک کنندگی بالای دارند اما برای کابینت‌های هایگلاس اصلا مناسب نیستند. مواد تشکیل دهنده شوینده‌ها باعث می‌شود به مرور زمان درخشندگی کابینت‌ هایگلاس از بین برود و کابینت شما ظاهر و کیفیت خود را بدون شک از دست می‌دهد. برخی از این شوینده‌ها لکه‌های مقاوم‌تر از لکه چربی روی سطح کابینت به‌وجود می‌آورند و پاک کردن این لکه‌ها بسیار سخت و بیشتر اوقات این لکه‌ها ماندگار هستند.
 • یکی‌دیگر از فاکتورهای که باید رعایت کنید آرامش و صبر است کابینت‌های هایگلاس به سبب براق بودن لکه را خیلی زود نمایان می‌کنند و حتی زمانی که روی سطح آن شوینده اسپری می‌کنید باید با حوصله بیشتری آن را تمیز کنید چون به راحتی نم از روی این سطح پاک نمی‌شود. اگر هر کاری را با اصول و آرامش انجام دهید پایان کار لذت بخش است.
 • کابینت‌های که برجستگی یا فرورفتگی دارند محلی برای تجمع چربی یا گردو غبار هستند و تمیز کردن این نمونه کابینت واقعا خسته‌کننده و وقت‌گیر است اما با کابینت‌های هایگلاس با این مشکل مواجه نمی‌شوید.

کابینت‌های که برجستگی یا فرورفتگی دارند محلی برای تجمع چربی یا گردو غبار هستند.

ترتیب تمیز کردن کابینت هایگلاس

برای تمیز کردن بهتر است اول کابینت‌های دیواری را تمیز کنید آلودگی از کابینت بالا به پایین منتقل می‌شود اگر دستمال شما خیسی بر روی کابینت هایگلاس باقی گذاشت حتما آن را با دستمال خشک پاک کنید این موارد در دراز مدت باعث آسیب رساندن به کابینت‌های هایگلاس می‌شود.

آلودگی از کابینت بالا به پایین منتقل می‌شود.

انتخاب پارچه مناسب

برای تمیز کردن کابینت هایگلاس بهتر است از دستمال‌های میکروفایبر استفاده کنید این دستمال‌ها نرم هستند و آب اضافه را سریع به خود جذب می‌کنند. دستمال‌های میکروفایبر را مدت طولانی می‌توانید استفاده کنید. از دستمال‌های زبر یا اسکاچ برای تمیز کردن کابینت به‌خصوص کابینت‌های هایگلاس استفاده نکنید، سطح این مدل کابینت به دلیل شفاف و صیقلی بودن به سرعت خط می‌افتد.

برای تمیز کردن کابینت هایگلاس بهتر است از دستمال‌های میکروفایبر استفاده کنید.

تمیز کردن داخلی کابینت هایگلاس

بهتر است از تمیز کردن داخلی کابینت غافل نشوید. معمولا متریال داخلی کابینت هایگلاس از ام ‌دی ‌اف سفید است. قسمت داخلی کابینت‌ را می‌توانید با اسپری چند منظوره و سپس یک دستمال تمیز کنید. به اندازه‌ای که سطح کابینت احتیاج به تمیزکاری دارد داخلی کابینت‌ها خیلی زود احتیاج به تمیزکاری ندارند.

قسمت داخلی کابینت‌ را می‌توانید با اسپری چند منظوره و سپس یک دستمال تمیز کنید.

قیمت کابینت هایگلاس

در قیمت گذاری کابینت‌های هایگلاس فاکتورهای مانند نوع ورق کابینت هایگلاس، طرح کابینت و جزئیات اجرایی در کابینت در قیمت نهایی  تاثیرگذار هستند. (ورق‌های خارجی کیفیت بهتری دارند و قاعدتا این ورق‌ها گران‌تر از مدل‌های ایرانی هستند).

سفارش کابینت هایگلاس

از یک تیم حرفه‌ای، متعهد، ماهر، خوش‌قول، با انصاف برای ساخت کابینت آشپزخانه آماده ارائه خدمان به شما هستند و در مورد خصوصیات و ویژگی کابینت اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهند. برای سفارش خرید کابینت هایگلاس می‌توانید به تیم آیژک مراجعه کنید.

نمونه پروژه های کابینت هایگلاس:

مشاهده همه پروژه ها

 404 total views