12
تیر
author thumbnail parismin@ad

[email protected]

5 ماه قبل

0

5 دقیقه خواندن

8,486

معرفی بهترین رنگ کابینت ام دی اف

در گذشته کابینت به معنای امروزی نبود و انواع کابینت ام دی اف و بهترین رنگ کابینت ام دی اف معنا و مفهوم زیادی نداشت. در قدیم به دلیل اینکه لوازم آشپزخانه کمتر بود و همچنین تکنولوژی و صنعت کابینت سازی به این معنی پیشرفت نکرده بود کابینت‌ها در طرح و مدل‌های ساده اجرا می‌شد و بیشتر برای نگهداری ظروف طراحی شده بودند. امروزه شرایط به کلی تغییر کرده است دیگر خبری از خانه‌های بزرگ نیست و اکثر ما در آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنیم در کنار کوچک‌ شدن مکان زندگی، لوازم منزل بیشتر شده ‌است بخش عمده‌ای این وسایل به آشپزخانه که مرکز توجه است مربوط می‌شود. طراحان صنعت کابینت‌سازی نیازهای ما را برای یک آشپزخانه کاربردی امروزه برطرف کرده‌ است.

در گذشته بهترین رنگ کابینت ام دی اف معنا و مفهوم زیادی نداشت.

ام‌دی‌اف چیست

بدون شک با نام ام‌دی‌اف آشنایی دارید، ام‌دی‌اف در صنعت کابینت‌سازی و هر وسیله‌ای که با چوب سر و کار دارد نقش مهمی را  ایفا می‌کند در نتیجه ام‌دی‌اف نوعی فرآورده چوبی محسوب می‌شود. ام‌دی‌اف ترکیبی از چوب‌های نرم و سخت است که این چوب‌ها با رزین و موم ترکیب می‌شوند و در معرض گرما و فشار تبدیل به ام‌دی‌اف با تراکم‌های مختلف می‌شوند. اصولا کابینت‌ها با بدنه ام‌دی‌اف تولید می‌شود متریال دیگر هم برای ساخت کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرد مانند: فلز، چوب. متریال چوب کیفیت بالایی دارد اما از نظر قیمت اقتصادی نیست و متریال فلز قیمت مناسب اما از کیفیت پایینی برخوردار است. انواع کابینت ام‌دی‌اف از لحاظ قیمت و کیفیت مناسب است و می‌تواند متریال ساخت کلیه سبک‌های کابینت که شامل مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک است باشد.

کابینت ام‌دی‌اف از لحاظ قیمت و کیفیت مناسب است.

بهترین رنگ کابینت ام‌دی‌اف

کابینت یک نیاز اساسی برای هر خانه‌ای است برای داشتن کابینتی خاص باید نکات ریز و درشت رعایت شود. ترکیب رنگ نقش ویژه‌ای در زیبایی کابینت دارد به همان اندازه که کاربردی بودن کابینت مهم است رنگ کابینت نیز حائز اهمیت است. هر فردی سلیقه‌ی خاص خودش را دارد و رنگی را می‌پسندد که شاید از دید دیگری جذابیت نداشته باشد، از این رو نمی‌توان گفت چه رنگی بهترین است.

ترکیب رنگ نقش ویژه‌ای در زیبایی کابینت دارد.

اما بعضی از رنگ‌ها بیشتر استفاده می‌شود و کاربردی‌تر هستند و تقریبا اکثر افراد از همین رنگ‌های مانند سفید، قهوه‌ای، مشکی استفاده می‌کنند. این رنگ‌ها از قدیم تا به امروز همراه صنعت کابینت سازی بوده است که بنا بر سلیقه کارفرما امکان ترکیب این رنگ‌ها با دیگر رنگ‌های موجود در بازار وجود دارد.

ترکیب رنگ کابینت ام‌دی‌اف

احتیاجی نیست از یک رنگ برای کُل آشپزخانه استفاده کنید. می‌توانید بنا بر سلیقه هر ترکیب رنگی که مورد علاقه‌تان است را انتخاب کنید. برای ترکیب رنگ جدای از مهم بودن سلیقه باید فاکتورهای دیگر مانند متراژ آشپزخانه، رنگ دیوارها، رنگ کف آشپزخانه، سایر دکوراسیون خانه و لوازم را در نظر گرفت. بهتر است برای ترکیب کردن رنگ سرد در کنار رنگ گرم قرار بگیرد.

بهتر است برای ترکیب کردن رنگ سرد در کنار رنگ گرم قرار بگیرد.

نکاتی که در انتخاب رنگ کابینت ام دی اف باید رعایت شود

اگر رنگ کابینت ام دی اف به درستی انتخاب نشود زمانی که وارد آشپزخانه می‌شویم  و یا با دیدن کابینت‌ها از دور دچار حس خوب و خوشایندی نمی‌شویم.  ولی وقتی به برخی از نکات توجه کرده باشیم و اصول را رعایت بکنیم با دیدن رنگ کابینت‌های آشپزخانه و هماهنگی و زیبایی که در خانه به‌وجود می‌آورد لذت می‌بریم این نکات شامل:

  • بدون در نظر گرفتن هر فاکتوری سلیقه شما مهم‌ترین گزینه به‌ حساب می‌آید بعضی از افراد در انتخاب کردن اصولا سخت‌گیر هستند و همه نکات را بررسی می‌کنند اما هستند افرادی که انتخابات خاص خود را دارند و از دیگر فاکتورها صرف نظر می‌کنند.
  • باید به سبک کابینت توجه داشته باشید در سبک مدرن دستتان برای هر رنگی باز است اما در سبک کلاسیک بر اساس طراحی‌هایی که دارد باید دقت و زمان بیشتری بگذارید.
  • باید به دکوراسیون و سایر لوازم خانه توجه کنید.
  • طرح و رنگ دیوارها، کف آشپزخانه، سقف، طرح و رنگ کاشی‌های‌ بین‌ کابینتی در انتخاب نهایی رنگ کابینت ام دی اف تاثیر گذار است.
  • نور آشپزخانه هم گزینه حائز اهمیتی است اگر آشپزخانه کم نوری دارید باید از رنگ‌های روشن و کابینت براق استفاده کنید.
  • متراژ آشپزخانه اصل دیگری است که باید در انتخاب رنگ کابینت مورد بررسی قرار گیرد. فضاهای بزرگ برای انتخاب رنگ محدودیت خاصی ندارند. اما در آشپزخانه کوچک باید برای انتخاب رنگ دقت کنید.
  • رنگ کابینت باید با دیگر وسایل‌های آشپزخانه هماهنگی داشته باشد این هماهنگی باعث می‌شود که آشپزخانه بی‌نظم جلوه نکند.

کابینت باید با دیگر وسایل‌های آشپزخانه هماهنگی داشته باشد.

چرا انتخاب رنگ کابینت ام‌ دی ‌اف مهم است؟

کابینت‌ها تقریبا تمام فضای دیوار آشپزخانه شما را پوشش می‌دهند و نیاز است رنگی زیبا و متناسب با دکوراسیون منزلتان باشد. طراحی آشپزخانه تاثیر قابل توجهی در دکوراسیون خانه و روحیه اهالی خانه دارد. بنابراین رنگ کابینت باید با دیوار و کف آشپزخانه دارای هماهنگی باشد تا از نظر بصری چشم نواز و مکمل یکدیگر باشند. کابینت ام‌ دی ‌اف دارای تنوع رنگی بالایی است در زمان انتخاب رنگ و طرح کابینت کاتالوگ رنگ‌ و طرح کابینت‌ ام‌دی‌اف در اختیار شما قرار می‌گیرد.

رنگ کابینت باید با دیوار و کف آشپزخانه دارای هماهنگی باشد.

پرطرفدار ترین رنگ‌ کابینت ام ‌دی ‌اف

این رنگ‌ها جزو پر تکرار‌ترین رنگ‌های کابینت ام ‌دی ‌اف است اما رنگ‌های دیگری هم هستند که بسیار زیبا و دلنشین هستند تنوع رنگ در کابینت‌های ام‌دی‌اف زیاد است.

تنوع رنگ در کابینت‌های ام‌دی‌اف زیاد است.

. کابینت‌ ام‌ دی ‌اف سفید

انتخاب رنگ سفید برای آشپزخانه کوچک و کم نور مناسب است این رنگ آشپزخانه را تمیز‌تر، پرنورتر، بزرگ‌تر نشان می‌دهد اما افراط در استفاده از  این رنگ در هیچ آشپزخانه با هر نوع متراژی که دارد از سمت طراحان داخلی منزل توصیه نمی‌شود. رنگ سفید رنگی خنثی است در کنار رنگ‌های گرم ترکیبی جذاب به آشپزخانه شما می‌دهد. سفید در کنار رنگ‌های سرد هم زیبا می‌شود، اما باید دقت بیشتری برای ترکیب دو رنگ سرد داشته باشید.

رنگ سفید در کنار رنگ‌های گرم ترکیبی جذاب به آشپزخانه می‌دهد.

. کابینت ام‌ دی ‌اف قهوه‌ای

رنگ قهوه‌ای از همان اوایل استفاده کابینت مرسوم بود و تا به امروز از مد نیفتاده است. رنگ قهوه‌ای لکه و گرد و غبار را خیلی زود نمایان نمی‌کند، همچنین این رنگ در مقابل خط‌وخش هم از مقاومت خوبی برخوردار است. کابینت‌های  چوب طبیعی که به رنگ قهوه‌ای هستند گران‌قیمت بوده و اگر می‌خواهید کابینتی با حس و حال کابینت چوب داشته باشید از رنگ قهوه‌ای باید استفاده کنید.

همیشه رنگ قهوه‌ای برای کابینت مرسوم بوده است.

. کابینت ام ‌دی‌ اف سفید قهوه‌ای

ترکیب این دو رنگ سرد و گرم به هر آشپزخانه‌ای انرژی و زیبایی می‌بخشد و اکثر رنگ‌ها کنار رنگ سفيد هارمونی مناسبی دارند. رنگ قهوه‌ای تیره یا کم رنگ یکی از این رنگ‌ها است که بهتر است رنگ کفپوش یا دیوار‌ها با این ترکیب رنگ سِت شود. اگر رنگ قهوه‌ای بر رنگ سفید غالب باشد باید نورپردازی بهتری در محیط آشپزخانه انجام دهید تا فضا دلگیر و تیره نشود. البته برای آشپزخانه‌های بزرگ مانعی وجود ندارد و بیشتر می‌توانید از رنگ قهوه‌ای استفاده کنید.

ترکیب رنگ سفید قهوه ای به هر آشپزخانه‌ای زیبایی می‌بخشد.

. کابینت ام‌دی‌اف مشکی

رنگ مشکی رنگی است که در بزرگ‌ترین آشپزخانه هم به تنهایی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و حتما در کنار این رنگ باید رنگی روشن ترکیب شود. غالب رنگ مشکی در کنار رنگ روشن در آشپزخانه بزرگ و پرنور قابل اجرا است.

در کنار رنگ مشکی باید رنگ روشن ترکیب شود.

. کابینت ام‌ دی‌ اف سفید مشکی

واضح است که برای آشپزخانه‌های کوچک استفاده از رنگ‌های تیره کمتر پیشنهاد می‌شود و برای آشپزخانه بزرگ این موضوع برعکس است. ترکیب رنگ سفید مشکی برای آشپزخانه‌هایی به سبک مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب رنگ کاملا به روز است و هیچ‌گاه اهالی خانه را دچار دلزدگی و خستگی نمی‌کند. نورپردازی برای این ترکیب رنگ باید زیاد باشد زیرا رنگ مشکی از انعکاس نور برخوردار نیست.

ترکیب رنگ سفید مشکی برای آشپزخانه‌هایی به سبک مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سخن آخر

کابینت ام‌ دی‌ اف مانند دیگر لوازمی که موجود است دارای کیفیت مرغوب و ضعیف است و تشخیص کیفیت برای شما سخت است انتخاب کابینت‌ ساز قابل اعتماد و مطمئن بسیار حائز اهمیت است. علاوه بر جنس ام ‌دی‌اف رنگی که بر روی این متریال زده می‌شود باید از کیفیتی مرغوبی برخوردار باشد. برای انتخاب بهترین رنگ کابینت ام دی اف و اجرای آن ما به شما کابینت آیژک را پیشنهاد می‌کنیم.

نمونه پروژه های کابینت ام دی اف:

مشاهده همه پروژه ها

 859 total views